زیر دریایی های تفریحی کیش: ماجراجویی در دنیای زیر آب!

به گزارش تا بینهایت، یکی از جاذبه های گردشگری ایران و به طور کلی خاورمیانه، جزیره ای است که بسیاری آن را مروارید خلیج فارس می نامند. نام این جزیره زیبا، کیش است و عاشقان و هواداران بسیاری دارد. این جزیره جز خاص ترین جزایر دنیا به شمار میرود و هر فصل شاهد و میزبان مسافران بسیاری است.

زیر دریایی های تفریحی کیش: ماجراجویی در دنیای زیر آب!
کیش از دیرباز، نه تنها برای مسافران و توریستان و تجار مجذوب نماینده بوده بلکه همواره بسیاری از عاشقان دریا را به هوس می اندازد تا از دنیای زیر آبش هم سر در بیاورند. به همین دلیل چند سال پیش، این امکان به وسیله چند زیر دریایی برای توریستان مهیا شد تا برای یک سفر زیر آب، به عمق خلیج نیلگون فارس بروند.

همین حالا برای مشاهده برترین تورهای کیش اینجا را کلیک کنید

کشف و شهودی از جنس آب

همواره به همان مقدار که پرواز و زندگی و تجربه در آسمان برای انسان مجذوب نماینده بوده، سفر به اعماق دریاها و اقیانوس ها نیز از علاقه مندی ها، یا بهتر بگویم کنجکاوی های سیری ناپذیر بشر بوده است. کشف این که ماهیان و آبزیانی که در ارتفاع چند ده متری آب ها زندگی می نمایند به چه شکل هستند و گونه های مختلف آن ها، چه طور در کنار هم زندگی می نمایند. در میان مقالاتی که در خصوص عمق آب ها نوشته شده اند، یک نکته مشترک دیده می گردد و آن هم این است که تعداد موجوداتی که در زیر آب زندگی می نمایند و میلیون ها سال است که در همین مایه حیات بخش به زندگی خود ادامه می دهند، بیش از سه برابر موجوداتی که بر روی خشکی زندگی می نمایند، تنوع دارند. پس جالب است که بیش تر در خصوص این جانوران بدانیم.

البته! ناگفته نماند که تنوع زیست محیطی زیر آب و پوشش های گیاهی آن هم چندین برابر چیزی است که ما در خشکی می بینیم. در میان خاطراتی که از غواصان مکتشف به چشم می خورد، تعدادی از آن ها هستند که شگفتی های عجیبی را برای ما تعریف می نمایند؛ یکی از این غواصان در خاطرات خود نوشته بود که از یک مقدار معین نمی توانستیم به اعماق دریا برویم؛ چراکه خطر مچاله شدن مان بر اثر فشار آب بسیار بالا بود. سرنهایت، مجبور شدیم تا دستگاهی را اختراع کنیم که بتوانیم برای فیلم برداری، آن را به عمق بفرستیم. چندین و چندبار کوشش کردیم و هر بار که دستگاه را به عمق دریا می فرستادیم، دستگاه و هر آن چه که به آن متصل بود، بر اثر فشار آب، مانند یک دستمال کاغذی مچاله می شد و ارتباط ما هم قطع می شد. به یکی از همکارانم گفتم که امکان ندارد، وقتی فولاد با این حد مقاومت مچاله می گردد، موجود زنده ای در آن عمق بتواند زندگی کند! بعد از چندین بار کوشش در عمقی باور نکردنی، موجودی را به وسیله دوربین دیدیم که با چثه ای بسیار کوچک، از رسته نرم تنان، با آسودگی خاطر، در حال رفت و آمد بود و به زندگی خود ادامه می داد! در جایی که نه نور خورشید به آن نفوذ داشت و نه فشار آب به کسی رحم می کرد.

همین حالا جهت مشاهده بلیط هواپیما کیش اینجا را کلیک کنید

زیر دریایی سرگرمیی کیش به آب انداخته می گردد

با افتخار می توان گفت که برای اولین بار، زیر دریایی ایرانی در سال 2003، به سفری سرگرمیی، با چهار توریست به عمق آب های نیلگون خلیج فارس فرو رفت. جدا از این که این خبر در میان بنگاه های خبری دنیا سروصدای بسیاری کرد، در ایران نیز بسیاری از توریستان و عاشقان طبیعت را برای این تجربه بی نظیر بی تاب کرد. قبل از این که این زیردریایی از جزیره زیبای کیش سفر خود را شروع کند، بسیاری از مسافران جزیره کیش با استفاده از امکانات غواصی توانسته بودند تا عمق کم آب ها را تماشا نمایند و چند ساعتی را زیر آب بگذرانند اما این بار اوضاع فرق می کرد. این بار قرار بود تا یک زیر دریایی برای حداقل 10 ساعت در آب بماند و تا آن جا که می تواند، آب های کیش را جستجویی سرگرمیی کند. زیر دریایی سرگرمیی کیش، از جنس خاصی از آهن و دیگر آلیاژها به دست مهندسین متخصصین ایرانی، ساخته شده است و توانسته است نظر بسیاری را بابت ایمنی و لذت بخش بودن سفر دریایی با خود، راحت کند. این سفر دریایی با امید این که این نوع از سرگرمی نیز مانند دیگر سرگرمیات به لیست سرگرمیات جزیره کیش اضافه گردد، شروع شد. چهار نفر به همراه متخصصی که زیردریایی را می راند، سوار شدند و سفر از دیواره های مرجانی کیش شروع شد. تا آن جا که نور خورشید، مسافران زیردریایی را حمایت می کرد پیش رفتند. تصاویر ضبط شده شگفت انگیز بوده و گونه های جانوری نادری دیده شده که حتی زیست شناسان را هم حیرت زده نموده بود. ماهی های آب شوری که بدنی مانند شیشه داشتند و مسافران می توانستند اعضای داخلی بدن آن ها را ببیند، ماهی های غول پیکر که معلوم بود سن و سالی زیاد را از سر گذرانده اند و لاک پشت های غول پیکری که همپای زیردریایی شنا می کردند. تمام این زیبایی ها مختص به خلیج فارس، این سرمایه ملی بوده و هست و این شانس نصیب چهار مسافر زیردریایی شده است. محلی های کیش می گویند که دریا خواب ندارد و ما هم به همان مقدار فعال هستیم! این یک حقیقت محض است و باید برای شناخت آن بیش تر کوشش کرد. دنیا زیر آب ، دنیای اسرار آمیز است، چه روی آب به کشف و شهود بپردازیم و چه در اعماق آن، باز پدیده هایی شگفت انگیز برای تماشا و شناختن وجود دارد.

همین حالا جهت مشاهده برترین هتل های کیش اینجا را کلیک کنید

اکتشاف کیش بر روی آب!

یک موجود بسیار مجذوب نماینده و سرگرم نماینده و مهربان نیز در آب های خلیج فارس و در همسایگی جزیره کیش زندگی می نماید که تماشای آن ها، هر کسی را به ذوق می آورد. دلفین های کیش! این موجودات مهربان همواره میزبانان مهربانی برای مسافران جزیره کیش بوده اند. اگر روزی سوار بر لنج ها و قایق های تندرو جزیره کیش شدید و دسته ای از دلفین ها را در کنار خود دیدید، تعجب نکنید! آن ها می دانند که شما برای تماشای آن ها به دل خلیج فارس زده اید. اگر سر کیف باشند، به خوبی از شما استقبال می نمایند و با شیرجه های دسته جمعی، شما را سرگرم می نمایند. خلیج فارس آنقدر پربرکت است که در هر لایه ای از آن، موجوداتی خارق العاده در صلح مطلق و آرامشی کامل زندگی می نمایند و ما نیز مناسب است به شناخت این جزیره شگفت انگیز و منابع طبیعی آن بپردازیم.

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: 0218540

ایمیل: [email protected]

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه 23، پلاک 7

منبع: eligasht.com

منبع: راسخون
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1938

به "زیر دریایی های تفریحی کیش: ماجراجویی در دنیای زیر آب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیر دریایی های تفریحی کیش: ماجراجویی در دنیای زیر آب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید