سفر مجازی به موزه ها با طرح تازه گوگل

به گزارش تا بینهایت، با گوگل به تماشای آثار هنری بروید

اگر علاقه مند به موزه و تماشای آثار تاریخی، هنری و فرهنگی هستید، گوگل با ارائه یک طرح خلاق گزینه خوبی پیش رویتان قرار می دهد. شما می توانید شاهکارهای هنری را از یک دوربین رباتیک که از طریق گوگل برای این کار طراحی شده است ببینید. دوربین طراحی شده می تواند تصاویر آثار هنری و تاریخی به خصوص نقاشی ها را با کیفیت بسیار بالا و گیگا پیکسلی تهیه کند و در معرض دید بازدیدکنندگان مجازی قرار دهد. با خبرنگاران همراه باشید تا در ادامه با این طرح بیشتر آشنا شویم.

سفر مجازی به موزه ها با طرح تازه گوگل

این پروژه با نام Google Art camera Project در سال های اخیر شروع به کار کرده و روز به روز آثار موزه های بزرگ و معروف دنیا و آثار هنرمندان مشهور را به شکل مجازی به نمایش می گذارد. با این فناوری تازه، کار برای بسیاری از افرادی که علاقه مند به تماشای موزه ها در سراسر دنیا هستند و نمی توانند سفر کنند بسیار راحت تر شده است. گرچه تماشای نزدیک آثار هنری بسیار لذت بخش است، اما در این فناوری با کلیک کردن روی تصاویر شما امکان تماشای آثار موزه ها را با جزئیات دارید و می توانید تا حد زیادی از آنها لذت ببرید.

در حال حاضر حدود 1000 عکس از آثار تاریخی و هنری در این پروژه به نمایش گذاشته شده است و قرار است در آینده با افزایش موزه ها و آثار هنری به تعداد تصاویر این پروژه افزوده شود. با کلیک کردن روی هر تصویر، گوگل توضیحات خوبی برای معرفی آن پیش روی شما می دهد. یکی دیگر از مزیت های این فناوری دسته بندی مرتب آن است، برای مثال شما می توانید به روی دسته بندی مربوط به هنرمند دلخواهتان کلیک نمائید و آثار او را ببیند و با جزئیاتش آشنا شوید.

برنامه ریزی این پروژه و فناوری مورد نیاز برای دوربین آن از طریق شرکت گوگل فراهم شده است، برای ساخت هر یک از این تصاویر صد ها عکس از آثار تاریخی با فاصله نزدیک گرفته شده و با یکدیگر ترکیب می شوند. کارشناسان این طرح برای تنظیم یکنواختی فاصله دوربین از آثار هنری و تاریخی از اشعه لیزر و آشکارساز سونار استفاده می کنند.

گوگل برای توسعه این پروژه طرح های جالبی برای آینده دارد. معرفی جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی در دنیای واقعی، هنر خیابانی، نقش زنان در فرهنگ، ادبیات، اتفاقات تاریخی، جاذبه های دیدنی هر کشور و … طرح هایی هستند که قرار است با این فناوری به معرفی و نمایش گذاشته شوند.

برای کسب اطاعات بیشتر و تماشای برخی تصاویر که به عکس های گیگاپیکسلی معروف هستند، به آدرس زیر مراجعه کنید.

https://www.google.com/culturalinstitute/project/art-camera

منبع: الی گشت
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1980

به "سفر مجازی به موزه ها با طرح تازه گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر مجازی به موزه ها با طرح تازه گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید