شمار مبتلایان جهانی کرونا از 18 میلیون نفر عبور کرد

به گزارش تا بینهایت، با گذشت حدود هفت ماه از ثبت نخستین موارد ابتلا به کووید-19 در جهان، در ادامه رکوردزنی و طغیان ویروس کرونا در جهان، مجموع کل مبتلایان به این بیماری از مرز 18 میلیون نفر نیز فراتر رفت.

شمار مبتلایان جهانی کرونا از 18 میلیون نفر عبور کرد

تارنمای وردو مترز دات اینفو (worldometers.info) که بصورت آنلاین و لحظه ای شمار مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام می کند، دقایقی پیش رقم 18 میلیون و 13 هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-19 در جهان را به ثبت رساند؛ همچنین شمار جانباختگان تا به امروز بیش از 688 هزار نفر است.

با این حال تا به امروز بیش از 11 میلیون و 326 هزار نفر در سراسر جهان از بیماری کرونا بهبود یافته اند.

مبتلایان جهانی کرونا

آمریکا با ثبت بیش از چهار میلیون و 764 هزار مورد ابتلا و بیش از 157 هزار مورد فوتی، برزیل با بیش از دو میلیون و 708 هزار مورد ابتلا و بیش از 93 هزار مورد فوتی، هند با بیش از یک میلیون و 751 هزار مورد ابتلا و بیش از 37 هزار مورد فوتی، روسیه با بیش از 845 هزار مورد ابتلا و بیش از 14 هزار فوتی و آفریقای جنوبی با بیش از 503 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا، به ترتیب در صندلی پنج کشور اول فهرست جهانی تعداد مبتلایان به این بیماری قرار دارند.

براساس فهرست وردومترز، ایران با بیش از 306 هزار مورد ابتلا، بعد از اسپانیا در صندلی دهمین کشور درگیر به ویروس کرونا واقع شده است. همچنین شمار جانباختگان کرونا در ایران به مرز 17 هزار نفر رسیده است.

پس از گذشت حدود هفت ماه از ظهور ویروس عجیب کرونا در جهان با احتساب آمار مبتلایان بیماری کووید-19 (26 ژوئیه، پنجم مرداد) در کشورهای برزیل، مکزیک، پرو، کلمبیا و آرژانتین برای نخستین بار از شیوع ویروس کرونا در جهان، آمریکای لاتین با پشت سر گذاشتن آمریکا و کانادا از لحاظ شمار موارد ابتلا به عنوان کانون تازه شیوع ویروس کرونا در صدر فهرست مناطق درگیر به این بیماری قرار گرفت.

همچنین مکزیک با ثبت بیش از 47 هزار مورد فوتی ویروس کرونا، بعد از آمریکا و برزیل در صندلی سوم بیشترین میزان مرگ و میر قرار گرفت.

آمریکا در صدر کرونا

آمریکا در حالی صدر نشینی در فهرست جهانی را حفظ کرده است که رشد سریع شمار جانباختگان و مبتلایان، موجب تشدید نگرانی ها در این کشور شده است. افزایش مبتلایان به کرونا در آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس در ماه جاری فشار کاری بیمارستان ها را در این ایالت ها افزایش داده است. این افزایش باعث شده که ایالت های آمریکا در بازگشایی های اقتصادی تجدید نظر کرده تا فرایند گسترش ویروس را کاهش دهند.

ویروس کرونا در حالی گریبانگیر برزیل شده است که عدم امتناع و توجه به دستورالعمل های بهداشتی از سوی بالاترین مقام دولتی به چالشی دوچندان در این کشور تبدیل شده است؛ پافشاری های ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل بر تصمیم گیری های نادرست خود در مدیریت فاجعه بار شیوع کرونا و اختلاف نظرها که موجب استعفای دو وزیر بهداشت در کمتر از یک ماه شد، تا جایی پیش رفته است که نه تنها در چالشی ترین بحران بهداشتی حاضر در کشور، صندلی ریاست وزارت بهداشت خالی مانده است بلکه تاثیر مثبت مصرف خودسرانه داروی هیدروکسی کلروکین در درمان بیماری کووید-19 بولسونارو خبرساز شد.

رکوردزنی های ویروس کرونا

با ادامه رکوردزنی های ویروس کرونا در هند، ایالت های جنوبی این کشور که این روزها با تعداد بیشتری از بیماران کرونایی روبرو هستند نسبت به تمدید قرنطینه اقدام کردند. قرنطینه سراسری در هند بیشترین آسیب را به قشر ضعیف جامعه و به خصوص کارگران مهاجر و روزمزد زده است.

به رغم انتشار اخبار افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-19 در روسیه، شنیده شدن خبرها از تلاش مستمر و موفقیت آمیز محققان و دانشمندان روس برای کشف و تولید واکسن کرونا موجب دلگرمی نه تنها مردم این کشور بلکه سراسر جهان شده است. وزیر بهداشت روسیه اخیرا خاطرنشان کرد که واکسن کرونا ساخت این کشور برای پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس همه گیر به زودی ثبت می شود تا به صورت رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد. خبرگزاری دولتی ریانووستی روسیه نیز خاطرنشان کرد: واکسن کرونا روز 15 ماه اوت (25 مرداد ماه) در دسترس مردم روسیه خواهد بود. مقامات روس پیشتر از عزم خود برای قرار دادن نام روسیه در صدر و یا در رده نخستین کشورهایی که به واکسن کرونا دست می یابند، تاکید کردند.

در حالی که اروپا با سپری کردن سه ماه سخت از شرایط قرنطینه اجباری و اعمال محدودیت های شدید برای مهار این بیماری همه گیر، قصد داشت کم کم به دوره زندگی عادی بازشود، مشاهده افزایش آمار مبتلایان در برخی کشورهای قاره سبز، زنگ خطرها از آغاز احتاقتصادی موج دوم بیماری را به صدا درآمده است؛ به این ترتیب دولتمردان اروپایی برای جلوگیری از تکرار تجربه تلخ ماه های اخیر نسبت به اعمال دوباره محدودیت ها و رعایت سختگیرانه تدابیر پیشگیرانه اقدام کردند.

پس از روسیه، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آلمان و فرانسه به ترتیب با ثبت بیش از 335 هزار، 303 هزار، 247 هزار، 211 هزار و 187 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در صندلی پنج کشور نخست اروپایی درگیر به بیماری همه گیر قرار دارند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین شیوع پیدا کرد که کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین خاطرنشان کرد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1136

به "شمار مبتلایان جهانی کرونا از 18 میلیون نفر عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان جهانی کرونا از 18 میلیون نفر عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید