سلامتی و پزشکی

برای اولین بار اسکار در لندن هم برگزار می گردد خبرنگاران

برای آن دسته از نامزدهایی که به دلیل بحران کرونا قادر به مسافرت به آمریکا نیستند محل های دیگری در شهرهای لندن و جاهای دیگر اضافه می گردد.

29 فروردین 1400

مدیریت 15 درصدی مصرف انسولین با آموزش دیابتی ها

خبرنگاران/یزد مدیر اجرایی مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد از کاهش تا 15 درصدی مصرف انسولین با اجرای طرح آموزشی افراد دیابتی در رابطه با استفاده از انسولین در کنار پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی برای برطرف مشکل تامین انسولین در استان اطلاع داد. ...

28 فروردین 1400

خبرنگاران استعفای فرماندهان ارتش برزیل در اعتراض به عملکرد بولسونارو

تهران- خبرنگاران- وزارت دفاع برزیل بیان کرد که فرماندهان نیرو های دریایی، هوایی و ارتش برزیل در اعتراض به عملکرد ژائیر بولسونارو رییس جمهوری این کشور از سمت خود استعفا کردند.

26 فروردین 1400

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به 4.5 میلیون نفر می رسد

با شناسایی حدود 9 هزار مورد جدید آلودگی طی یک روز گذشته، تعداد کل مبتلایان به کووید-19 در روسیه به 4 میلیون و 492 هزار نفر رسیده، البته بیش از 4 میلیون و 109 هزار نفر از بیماران کاملاً درمان شده اند.

25 فروردین 1400

احتمال بیماری های قلبی در بچه ها در معرض دود سیگار

آنالیز 80 دانش آموزان 12 تا 15 ساله نشان داد که میزان CRP بزاق در بچه هایی که در معرض دود سیگار هستند، بالاتر است و این می تواند پیش بینی کننده بیماری های قلبی در آینده باشد.

24 فروردین 1400

پیغام نوروزی روحانی به رئیس جمهور تاجیکستان

حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران با ارسال پیامی به امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان و مردم این کشور، فرارسیدن جشن باستانی نوروز را تبریک گفت.

23 فروردین 1400

خبرنگاران رئیس ستاد انتخابات کشور: شوراها مورد کم لطفی قرار دارند

تهران -خبرنگاران- رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه پایه واگذاری امور به مردم از طریق شوراها است، گفت: به شوراها کم لطفی شده است.

23 فروردین 1400

پیگیری ممنوعیت کار بچه ها و انسداد خروج بچه ها از چرخه آموزش

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در نشست جهانی وزرای آموزش و پرورش به تشریح فعالیت های وزارت آموزش و پرورش در تاسیس شبکه شاد و استفاده از فناوری های نوین در دوران کرونا، ایجاد دسترسی برابر برای همه بچه ها و نوجوانان به آموزش، تصویب و پیگیری اجرای قانون...

23 فروردین 1400

احتمال اعلام شهرهای جدید قرمز ، محدودیت تخت های بیمارستانی در خوزستان

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بستری بیش از 1700 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های خوزستان، گفت: بیمارستان ها برای تخت بستری دچار محدودیت هستند و با مشکلاتی روبرو هستیم بنابراین از مردم خواهش می کنیم همکاری...

21 فروردین 1400

سفر با رضا کیانیان در جست وجوی معنای پدر

شاید تا همین 20 سال پیش نامگذاری روزی به نام مرد چندان ضروری به نظر نمی رسید چراکه عموما روز ها برای توجه به یک قشر خاص نامگذاری می شوند، قشری که یا یک قربانی داده (مانند روز خبرنگار یا روز معلم یا روز دانشجو) یا نیازمند توجه بیشتر است (مانند روز پرستار،...

15 فروردین 1400

کرونا در اروپا، از هشدار درباره پر شدن بیمارستان های پاریس تا افزایش موارد بیماری در میان جوانان آلمانی

یک مقام بهداشتی در آلمان افزایش ابتلا به بیماری های سخت کرونا در بین جوانان را پیش بینی نموده و در شهر پاریس هم شرایط کرونایی بسیار حاد شده است.

14 فروردین 1400

دوز دوم واکسن مدرنا یک زن را به کشتن داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت، یک زن اهل ایالت یوتا آمریکا، 4 روز پس از دریافت دوز دوم واکسن کووید 19 مدرنا فوت نموده است.

13 فروردین 1400

کاشت نهال به یاد اهدا کنندگان عضو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: 68 اصله نهال به یاد 68 اهداکننده عضو لرستانی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان در بام خرم آباد کاشته شد.

12 فروردین 1400

چشم انداز اقتصاد اروپا در زمستان 2021

معاونت بین الملل اتاق ایران با انتشار گزارشی درباره اقتصاد اروپا در زمستان 2021، شرح داده است: چشم انداز کوتاه مدت اقتصاد اروپا مانند پاییز سال گذشته چندان قابل پیش ­بینی نیست. بیماری همه ­گیر کووید-19 کنترل قاره خود را سخت ­تر نموده است. با ظهور انواع جدید...

12 فروردین 1400

خبرنگاران فقدان اتفاق نظر، پاشنه آشیل راهبرد مقابله با بحران کرونا در اروپا

لندن - خبرنگاران - رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا عصر پنجشنبه در چارچوب نشست شورای اروپا بصورت مجازی تشکیل جلسه داده تا درباره راهکارهای مشترک مقابله با همه گیری کرونا گفتگو و به یک اشتراک نظر برسند.

8 فروردین 1400

خبرنگاران 387 نفر در قزوین مشاوره ژنتیک دریافت کردند

قزوین - خبرنگاران - مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری 387 نفر در قزوین از این اداره کل مشاوره ژنتیک با هدف پیشگیری از معلولیت های ناشی از اختلالات ژنتیکی دریافت نموده اند.

4 فروردین 1400

خبرنگاران تولید پلاسمای خون و پلاکت فرزیس در قزوین رشد یافت

قزوین-خبرنگاران- مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: امسال تولید پلاسمای خون و پلاکت فرزیس در استان قزوین نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد رشد یافته است.

4 فروردین 1400

فواید سلامتی غذاهای تند چیست؟

نمناک/دو دسته مردم وجود دارند - کسانی که غذاهای تند را دوست دارند و آن هایی که تحمل تندی اش را ندارند. اگر جزو گروه اول هستید، پیروز هستید. مگر فواید غذای تند چیست؟

3 فروردین 1400

کرونای برزیلی کجا پخش شده است؟ (تصویر)

دانشمندان هشدار می دهند که شیوع ویروس کرونا غیرقابل کنترل برزیلی می تواند کوشش جهانی برای مقابله با پاندمی این بیماری را مختل کند. کرونای برزیلی گونه ای جهش یافته از نوع قبلی است.

1 فروردین 1400

راه های جلوگیری از ورود ویروس کرونا به چشم

با شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و... در بین مردم رواج یافت تا از این طریق بتوانند خود را از ابتلا به ویروس در امان نگاه دارند اما شاید در این بین توجه به انتقال کرونا به وسیله چشم ها کمتر از سایر ارگان ها بوده است.

28 اسفند 1399
تعداد: (329)