قاچاق لوازم یدکی خودرو های سنگین توسط یک شرکت خارجی به ایران

یک فعال اقتصادی با اشاره به شگرد های قاچاق کالا در حوزه لوازم یدکی در سنوات گذشته، گفت: با سیستمی شدن و کنترل کارت های بازرگانی تا حدی چالش واردات غیر قانونی کنترل شده است.

قاچاق لوازم یدکی خودرو های سنگین توسط یک شرکت خارجی به ایران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، جان فدا با اشاره به موضوع واردات بعضی کالاها به صورت قاچاق گفت: طی سالهای اخیر موضوع کارت بازرگانی یکبار مصرف یا به عبارت دقیق تر کارتهای بازرگانی یک سال مصرف در کنار بحث قاچاق کالا به یکی از چالشهای اصلی تجارت خارجی ایران تبدیل شده است.

وی اضافه نمود: بر همین اساس سودجویان در سنوات قبل و پیش از سیستمی شدن و افزایش استفاده از سامانه ها با سوءاستفاده از اسناد کاغذی و کارتهای بازرگانی به نام اشخاص دیگر اقدام به قاچاق کالا و واردات انواع کالا به نام اشخاص دیگر از مبادی رسمی کرده اند.

وی به بعضی سوءاستفاده ها در زمینه قاچاق کالا و واردات از گمرکات شاقتصادی در سالهای گذشته اشاره کرد و اضافه نمود: چالش استفاده از کارت بازرگانی یکبار مصرف از مرزهای شاقتصادی کشور نیز جریان داشته و بایستی گزارش شفاف از سوء استفاده های اجرا شده در این خصوص ارائه شود.

جان فدا شرح داد: همچنین روشهایی مثل استفاده از برگ سبز گمرکی یک محموله برای تطبیق محموله های دیگر موجود در انبارها و همچنین استفاده از اسناد گمرکی برای توجیه کانتینرها و محموله های غیر از جمله چالشهایی بود که در سنوات گذشته دامن گیر اقتصاد کشور بوده است.

وی به بعضی سوء استفاده ها در خصوص واردات بعضی کالاهای مربوط به خودروهای سنگین اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سنوات گذشته بعضی سوءاستفاده ها از سوی بعضی شرکتهای کشورهای همسایه انجام گرفته و کالاهای مورد نیاز (لوازم یدکی) را وارد کشور کرده اند.

جان فدا به تخلفات واردات لوازم یدکی خودروهای سنگین اشاره کرد و گفت: براساس نکاتی که در ماههای اخیر مطرح شده، این شرکت ها در سنوات گذشته دست به تخلفاتی در زمینه واردات کالا زده اند.

جان فدا تاکید کرد: مدارک تخلفات یکی از این شرکت های خارجی وجود دارد و در صورت ورود دستگاههای نظارتی می توان با این افراد متخلف برخورد کرد.

وی با بیان اینکه این تخلفات در سنوات گذشته اتفاق افتاده است گفت: متخلفان با اسناد غیرواقعی اجناس ذکر شده را وارد کرده اند که باید با متخلفان این حوزه برخورد کرد.

جان فدا با بیان اینکه در حال حاضر سیستم گمرکات و برخورد با متخلفان جدی تر و هوشمندتر شده است گفت: متاسفانه تخلف ذکر شده که یک مورد بوده است در سنوات گذشته اتفاق افتاده اما اسناد آن به صورت دقیق برای مراجع قضایی که نیازمند تحقیق هستند، موجود می باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 426

به "قاچاق لوازم یدکی خودرو های سنگین توسط یک شرکت خارجی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاق لوازم یدکی خودرو های سنگین توسط یک شرکت خارجی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید