قرص های خود را سرِ وقت نمی خورید؟ این روش ها به شما یاری می نماید

به گزارش تا بینهایت، داروهای تجویزی به وسیله پزشکان باید به شما یاری نمایند، احساس بهتری داشته باشید و در راستا بهبودی حرکت کنید. بنابراین، وقتی شما آنها را دقیقاً مطابق زمان در نظر گرفته شده به وسیله پزشک مصرف کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. اما اغلب ما که درگیر فشارهای زندگی روزمره هستیم، زمان درست مصرف دارو را فراموش می کنیم. همین از یادبردن های ناخواسته گاهی، فرایند درمان یک بیماری را کندتر می نماید. نکات زیر می تواند به شما یاری کند که برنامه منظم تری برای مصرف داروهایتان داشته باشید.

قرص های خود را سرِ وقت نمی خورید؟ این روش ها به شما یاری می نماید

از جعبه قرص هفتگی بهره ببرید

اگر در ساعات مختلف روز داروها مصرف می کنید ، اطمینان حاصل کنید که جعبه قرص برای هر روز (7روز هفته) زمان های مختلف روز را تعیین نموده باشد. بعضی از جعبه های قرص، روزهای هفته و بعضی از آنها زمان های مختلف روز را تعیین نموده اند.

زمان های مصرف دارو را با داروخانه چک کنید

از مسولین داروخانه بخواهید که بر اساس زمان (و اگر تجویز شده روز مصرف دارو) ، حتما دسته بندی داروها را درست و خوانا تعیین نمایند.

از تقویم بهره ببرید و روز ، زمان و دوز هر دارو را یادداشت کنید

استفاده از این روش، می تواند به شما یاری کند تا داروهایی را که هفته ای یک بار ، یک بار در ماه یا مدت کوتاهی (مانند آنتی بیوتیک) مصرف می کنید ، از قلم نیاندازید.

از خانواده یا دوستان خود برای یادآوری زمان مصرف دارو یاری بخواهید

روش سنتی تر برای خیلی از ما هنوز همین است. به اعضای خانواده یا دوستان نزدیکتان بسپارید که زمان درست مصرف دارو را به شما یادآوری نمایند.

برنامه درمانی خود را با برنامه روزمره خود ، مثل خوردن وعده های غذایی ، رفتن به رختخواب و مسواک زدن، مطابقت دهید.

از یادداشت ها و زنگ های هشدار بهره ببرید

یادداشت یادآوری را بر روی یخچال، تلفن، کابینت یا آینه حمام و سرویس بهداشتی خود قرار دهید. زنگ هشدار را بر روی تلفن همراه خود تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند، زمان آن است که داروها را مصرف کنید .

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1806

به "قرص های خود را سرِ وقت نمی خورید؟ این روش ها به شما یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص های خود را سرِ وقت نمی خورید؟ این روش ها به شما یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید