مرغ مقرون به صرفه می گردد؟

به گزارش تا بینهایت، بنا بر آخرین تصمیمات جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ منجمد تنظیم بازاری در میادین میوه و تره بار با کاهش 5000 تومانی از کیلویی 25هزار تومان به کیلویی20 هزار تومان خواهد رسید که البته این کاهش قیمت شامل حال مرغ گرم نمی گردد و مرغ گرم همچنان با قیمت غیررسمی کیلویی 31 هزار تومان در مغازه ها عرضه خواهد شد.

مرغ مقرون به صرفه می گردد؟

به گزارش خبرنگاران روز چهارشنبه(12 آبان) جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور وزرای جهادکشاورزی، صمت و دستگاه های مختلف برگزار و ضمن تاکید براینکه با اقدامات صورت گرفته نباید هیچگونه کمبودی در انبارها در مورد تامین مرغ و تخم مرغ مورد احتیاج مردم وجود داشته باشد، مقرر شد که مرغ منجمد از کیلویی 25 هزار تومان با قیمت مصوب کیلویی 20 هزار تومان در میادین میوه و تره بار در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

بنابراین مرغ منجمد تنظیم بازاری که تا پیش از این مصوبه کیلویی 25 هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می شد بایستی 5000 تومان مقرون به صرفه تر و با قیمت کیلویی 20 هزار تومان به دست مصرف کنندگان برسد.

آیا مرغ گرم نیز مقرون به صرفه می گردد؟

با کاهش 5000 تومانی قیمت مرغ منجمد در میادین این سوال برای بسیاری از مصرف کنندگان مطرح شده است که آیا مرغ گرم در خرده فروشی ها نیز مقرون به صرفه می گردد و قیمت مصوب مرغ گرم در بازار چقدر است؟

در پاسخ به این سوال حبیب اسدالله نژاد - نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی - به خبرنگاران گفت: مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار در مورد کاهش قیمت مرغ، فقط مختص به مرغ های منجمد تنظیم بازاری بوده که به وسیله شرکت پشتیبانی امور دام در میادین توزیع می گردد و ارتباطی با مرغ گرم ندارد.

وی اضافه نمود: قیمت مرغ گرم برای مصرف کنندگان همچنان کیلویی 31 هزار تومان است که البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و احتمالا تا انتها سال هم این قیمت باقی می ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1867

به "مرغ مقرون به صرفه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ مقرون به صرفه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید