مسابقات کسب سهمیه تمدید شد، فرصت جدید برای سهراب مرادی

به گزارش تا بینهایت، فدراسیون جهانی وزنه برداری از تمدید مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو خبر داد که این تصمیم فرصت تازه ای را در اختیار سهراب مرادی قرار می دهد.

مسابقات کسب سهمیه تمدید شد، فرصت جدید برای سهراب مرادی

به گزارش گروه ورزشی تا بینهایت، جهانی وزنه برداری تاییدیه کمیته بین المللی المپیک (IOC) را برای تمدید مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو تا پایان آوریل 2021 برابر با اردیبهشت 1400 را گرفت.

همه ورزشکاران از جمله کسانی که در حال حاضر امتیاز کافی برای کسب سهمیه دارند، باید در بازه زمانی بین اول اکتبر امسال (10 مهر) و 30 آوریل سال آینده (10 اردیبهشت 1400) حداقل یک بار در مسابقات دارای سیستم گزینشی مورد تایید IOC و IWF شرکت کنند.

فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) همچنین از همه 196 ورزشکار واجد شرایط خواست تا در کمپ آموزشی اجباری قبل از بازیها که در آن تحت آزمایش ضددوپینگ قرار می گیرند شرکت کنند تا اطمینان حاصل شود که همه ورزشکاران پاک به توکیو می فرایند. در حقیقت این برنامه برای کنترل بیشتر و انجام آزمایش دوپینگ برگزار می شود.

طبق اسنادی که توسط Insidethegames نشان داده شده، کمیسیون ورزشی IOC این شرط واجد شرایط بودن جدید را رد و گفت که این موضوع مربوط به ویروس کرونا نیست و ممکن است هزینه های اضافی را برای کمیته های ملی المپیک ایجاد کند، اما گفته است که این ایده می تواند به صورت داوطلبانه اجرا شود.

چندین کشور در حال حاضر برنامه های آموزش قبل از توکیو را دارند. توصیه های IOC به تمامی کمیته های ملی المپیک کشورهای اطلاع داده شده که قرار است توسط هیات اجرایی IWF در یک جلسه ویدئویی در روز یکشنبه مورد بحث و گفت وگو قرار بگیرد.

با توجه به تعویق مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره ای، رقابت های جوانان جهان و دیگر رویداد ها، کمیته بین المللی المپیک موافقت کرد تا برنامه مسابقات کسب سهمیه تمدید شود.

مسابقات وزنه برداری دارای سهمیه گزینشی، در 3 دوره 6 ماهه برگزار می شود که قرار بود این مسابقات به صورت کامل 30 آوریل به پایان برسد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات یا لغو شد و یا به تعویق افتاد.

مرحله سوم مسابقات به بخش A و B تقسیم شد. مسابقات بخش A از اول نوامبر 2019 (10 آبان 98) تا 30 آوریل 2020 (11 اردیبهشت 99) بود. مسابقات بخش B قرار بود از اول اکتبر آغاز شود که به تعویق افتاد.

با توجه به اینکه مسابقات قرار بود 30 آوریل به پایان برسد مرحله B هم برای دوره سوم در نظر گرفته شد، این مرحله برای مسابقاتی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده بود.

طبق تصمیم فدراسیون جهانی مسابقه جدیدی به رویدادهای کسب سهمیه المپیک اضافه نخواهد شد.

با توجه به بازه زمانی تمدید شده این فرصت برای ورزشکارانی که امتیاز لازم را نداشتند و یا مصدوم بودند فراهم خواهد کرد تا در مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت کنند می توان از جمله ورزشکاران به سهراب مرادی وزنه بردار تیم ملی ایران اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1009

به "مسابقات کسب سهمیه تمدید شد، فرصت جدید برای سهراب مرادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات کسب سهمیه تمدید شد، فرصت جدید برای سهراب مرادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید