مصرف برق مشترکان پرمصرف خانگی 7 درصد کاهش یافت

به گزارش تا بینهایت، تهران (پانا) - معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت که در حال حاضر 4.3 درصد به تعداد مشترکان کم مصرف و 2.4 درصد به مشترکان خوش مصرف افزوده شده و 6.7 درصد از جمعیت مشترکان خانگی پرمصرف در کشور کاهش یافته است.

مصرف برق مشترکان پرمصرف خانگی 7 درصد کاهش یافت

به گزارش وزارت نیرو، غلامعلی رخشانی مهر، سهم مشترکان شهری را با 46 میلیون قبض خانگی 20 درصد کم مصرف، 49 درصد خوش مصرف و 30 درصد پرمصرف و سهم مشترکان روستایی را 30 درصد کم مصرف، 47 درصد خوش مصرف و 23 درصد پرمصرف مطرح نمود.

وی با اشاره به تک رقمی شدن تلفات شبکه توزیع در سال 98، از هدف گذاری برای کاهش تلفات 9.76 درصدی به 9.2 درصد تا سرانجام امسال و پیشرفت خوب برنامه ها در این خصوص اطلاع داد.

رخشانی مهر تمرکز شرکت های توزیع برای وصول 102 تا 104 درصدی مطالبات را که بخشی از مانده مطالبات سال های قبل را نیز شامل می گردد، مورد توجه قرارداد که تا به امروز افزایش 8 درصدی وصولی نسبت به سال گذشته را در پی داشته و 21 هزار و 500 میلیارد از 22 هزار و 300 میلیارد تومان مطالبات امسال شرکت ها وصول شده است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر پوشش خدمات غیر حضوری برق را هم اکنون 75 درصد مطرح نمود که در تعدادی از شرکت ها به صورت صد درصدی اجرا شده و با توجه به زمان باقی مانده تا استقرار کامل طرح (19 خرداد 1400) پیش بینی می گردد تا سرانجام امسال، پوشش صد درصدی ارائه خدمات غیرحضوری برق به مردم محقق گردد.

رخشانی مهر پیشرفت طرح برق امید و اجرای دو برنامه دو ماهه در این زمینه را مطابق برنامه ریزی ذکر کرد که طی این مدت، از مجموع 60 میلیون قبض برق خانگی 22.5 درصد کم مصرف، 48.9 درصد خوش مصرف و 28.5 درصد پرمصرف بودند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت 6.7 درصد از جمعیت مشترکان خانگی پرمصرف در کشور کاهش یافته است، اعلام نمود: هدف ما کاهش 10 درصدی مشترکان پر مصرف تا پیک تابستان امسال است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از عزم بخش توزیع برای افزایش مشترکان کم مصرف از 8 میلیون و 400 هزار مشترک به 9 میلیون و 200 هزار مشترک تا سرانجام سال اول اجرای طرح اطلاع داد و بیشترین سهم مشترکان مشمول طرح برق امید در هر شرکت توزیع را حدود 55 درصد و مربوط به شرکت های توزیع برق قزوین، خوزستان و اهواز ذکر کرد که مازندران نیز با کمتر از 10 درصد، کمترین مشترکان مشمول را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بیشترین سهم مشترکان روستایی مشمول به استان قزوین و کمترین سهم به تهران عظیم و مازندران اختصاص دارد و در حوزه شهری بیشترین مشترک مشمول برق امید به میزان 55 درصد در استان خوزستان و کمترین در استان مازندران است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1498

به "مصرف برق مشترکان پرمصرف خانگی 7 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف برق مشترکان پرمصرف خانگی 7 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید