مقدمه چینی سنا برای شروع آزمایش های اتمی زنده بعد از 28 سال

به گزارش تا بینهایت، کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا با تصویب اصلاحیه ای برای بودجه نظامی سال 2021 ، مبلغ ده میلیون دلار را برای انجام آزمایش های اتمی زنده اختصاص داد.

مقدمه چینی سنا برای شروع آزمایش های اتمی زنده بعد از 28 سال

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تا بینهایت، پایگاه خبری پالتیکو روز دوشنبه گزارش داد کمیته خدمات مسلح مجلس سنای آمریکا با بودجه نظامی برای انجام آزمایش های اتمی با استفاده از بمب های واقعی (نه شبیه سازی کامپیوتری) موافقت نموده است.

بر این اساس، این کمیته که عموماً از جمهوری خواستار و متحدان رئیس جمهور آمریکا تشکیل شده، مبلغ 10 میلیون دلار را برای آماده سازی آزمایش های واقعی اتمی کنار گذاشته است.

به نوشته وبگاه انتی وار به نقل از این گزارش، طرح مذکور را که سناتور تندرو تام کاتن پیشنهاد داده، ذیل نسخه سنای برای بودجه نظامی سال 2021 قرار گرفته است.

این طرح که در واقع اصلاحیه ای برای طرح بودجه نظامی سال آینده است، می گوید: حداقل 10 میلیون دلار باید برای انجام پروژه های مرتبط با کاهش زمان لازم برای اجرای آزمایش هسته ای ضروری، موجود باشد.

بر این اساس، طرح مذکور که در جلسه ای پشت درهای بسته تصویب شد، احتمالا مورد غضب دموکرات ها - که مجلس نمایندگان را در اختیار دارند - قرار بگیرد.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست گزارش داده بود که مقام های ارشد دولت آمریکا با هدف ارسال پیامی به چین و روسیه، احتمال شروع آزمایش های اتمی با استفاده از تسلیحات واقعی را آنالیز نموده بودند.

آمریکا از سال 1992 آزمایش اتمی واقعی انجام نداده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1051

به "مقدمه چینی سنا برای شروع آزمایش های اتمی زنده بعد از 28 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدمه چینی سنا برای شروع آزمایش های اتمی زنده بعد از 28 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید