ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به تمامی هتل ها و مراکز اقامتی

به گزارش تا بینهایت، به همراه بردن حیوانات خانگی در جهان مرسوم است. بر اساس قوانینی و مقررات و شرع نمی توانیم سگ را همراه خود به هتل ها ببریم.

ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به تمامی هتل ها و مراکز اقامتی

با ورود به فصل تابستان و افزایش سفر در کشور پرونده گردشگری و هتلداری کشور در تابستان 98 را با مسئله ای جدیدی رو به رو نموده است. مسئله ای به نام ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به هتل ها که طی روزهای آینده گردشگران را با مشکل روبرو نموده است.

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره این مسئله گفت: به همراه بردن حیوانات خانگی در جهان مرسوم است. بر اساس قوانینی و مقررات و شرع نمی توانیم سگ را همراه خود به هتل ها ببریم.

خدمات گردشگری در داخل کشور ما بر اساس شرع و عرف ارائه می گردد. خدمات گردشگری کشور خدمات حلال هست. نمی توانیم کاری خلاف شرع و فتوای مراجع تقلید انجام دهیم.

معاون گردشگری کشور در ادامه اعلام کرد: با توجه به وضعیت موجود و قوانین کشور امکان و اجازه ورود حیوانات خانگی مثل سگ را در هتل ها و سایر مراکز اقامتی نداریم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که گردشگرانی که با حیوان خانگی خود به سفر می روند باید چه نمایند گفت: باید مرکزی برای نگهداری این حیوانات در هتل ها تعبیه گردد.

وی در ادامه تاکید نمود: سگ نجس است و نمی توان آن را داخل هتل برد. بر اساس چیزی که در شرع است عمل می کنیم و حتی اگر مقرراتی در سطح بین المللی خلاف این امر داشته باشیم در چارچوب شرع و عرف عمل میکنیم.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا قانون مصوب مبنی بر ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به مراکز اقامتی و هتل ها وجود دارد یا خیر گفت: قانون مصوب نداریم، ولی در قانون ما نوشته شده است که هر اقدامی تا جایی امکان پذیر است که مطابق با شرع شناخته گردد. چیزی که در شرع ما توصیه نشده و مغایرت با شرع داشته باشد را نمی توانیم اجرا کنیم.

معاون گردشگری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این امر برای گردشگران خارجی نیز صدق می نماید اظهار کرد: این امر برای گردشگران خارجی هم صدق می نماید و این گردشگران به قوانین گردشگری کشور احترام می گذارند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 277

به "ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به تمامی هتل ها و مراکز اقامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به تمامی هتل ها و مراکز اقامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید