منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم، تصاویر

به گزارش تا بینهایت، این جزیره به دلیل سواحل ماسه ای مخملین و جاذبه های کم نظیر طبیعی و تاریخی از اهمیت بسزایی در گردشگری استان بوشهر برخوردار است. حماد با طبیعت زیبا و بِکر، سایه سار درختان کهور، آرامش و سکوت جزیره، نرمی ماسه های دست نخورده و غروب زیبای خورشید جلوه ای وصف ناپذیر از خلقت خالق یکتا را برای دوستداران طبیعت ترسیم کرده است.این بندر با دو کیلومتر طول و 500 متر عرض در کنار جزیره های مغدر و مورو با طبیعت سرسبز و چشم نواز خود محل رشد کهور اوکالیپتوس، بید، انجیر کنار و انواع دیگر گیاهان واقع است.

منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم، تصاویر

بندر حماد از بنادر فعال دوره ساسانیان و اوائل دوره اسلام و از قطب های مهم اقتصادی در ساحل خلیج فارس بوده است.این بندر مانند مناطق حفاظت شده مند، حله و نایبند محل زندگی انواع جانوران خزندگان پرندگان آبزیان و دوزیستان است.در ساحل بندر حماد و اطراف آن انواع خرچنگ های رنگی و کوچک، صدف، گوش ماهی، حلزون و نوعی ماهی دوزیست با نام محلی دشلمبو زندگی می کند.

بندر دیلم در حدود 200 کیلومتری بندر بوشهر و شمال غربی استان بوشهر نزدیک مرز مشترک استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است. در ماه های آذر، دی و بهمن آب و هوای این بندرمعتدل و بقیه سال هوائی گرم و شرجی دارد. شهرستان دیلم دارای دو بخش مرکزی و امام حسن است. امام حسن دیلم از مراکز عمده فلات قاره و بهرگان محسوب می شود. همچنین تأسیسات مهم گازی در روستای سیاهمکان دیلم نقش مهمی در صنعت نفت و گاز دارد. از فرودگاه امام حسن در شهرستان دیلم به شهرهای تهران و شیراز پرواز وجود دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1418

به "منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید