نصب گاوصندوق مخفی

به گزارش تا بینهایت، نصب گاوصندوق در وهله اول شاید یک اتصال ساده با پیچ و مهره به نظر برسد اما در حقیقت موضوع فراتر از یک اتصال ساده است. نصب گاوصندوق یک موضوع مهم بعد از خرید گاوصندوق و حتی در مواردی قبل از خرید است.

نصب گاوصندوق مخفی

نصب گاوصندوق اگر درست و اصولی انجام گردد، می تواند به امنیت گاوصندوق یاری کند و حتی در بسیاری از موارد یک راه حل مفید برای افرادی باشد که به دلایلی؛ مانند منزل اجاره ای یا جابه جایی های مکرر، امکان خرید گاوصندوق سنگین را ندارند.

اگر به دنبال خرید گاوصندوق ارزان هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید. بهترین فروشگاه گاوصندوق تهران با تنوع بالا و گارانتی 18 ماهه تا 5 ساله. 02155625086 - 0912208433

آیا گاوصندوق من نیاز به نصب دارد؟

در پاسخ به این افراد به طور کلی باید گفت هر گاوصندوقی که وزن آن زیر 100 کیلوگرم باشد حتما باید نصب گردد. اما محصولات بین 100 تا 200 کیلوگرم هم عموما امکان نصب را دارند. اما دقت داشته باشید که بعضی از گاوصندوق های بالای 150 کیلو به طور کلی امکان نصب را ندارند.

بنابراین تصمیم گیری درباره نصب گاوصندوق بالای 150 کیلو به مدل گاوصندوق نیز بستگی دارد.

برای خرید انواع گاوصندوق خانگی ارزان در مدل های مختلف همین حالا با ما تماس بگیرید. 02155625086 - 0912208433

آیا با نصب گاوصندوق می توان امنیت آن را ارتقا داد ؟

در پاسخ به این سوال باید در نظر داشته باشید که نصب گاوصندوق به زمین احتمال به سرقت رفتن آن را کاهش می دهد، و همان طور که واضح است روی امنیت گاوصندوق در باز شدن قفل بی تاثیر است.

اگر گاوصندوق شما به لحاظ فنی، امنیت کافی را دارد و صرفا موضوع وزن برای شما مطرح است می توان با نصب گاوصندوق امنیت آن را ارتقا داد اما اگر گاوصندوق شما یک گاوصندوق قدیمی است، طبیعتا نصب آن نمی تواند کارآمد باشد و شما باید به فکر تعویض گاوصندوق تان با یک گاوصندوق جدید باشید.

برای خرید امن ترین گاوصندوق ها می توانید گاوصندوق کاوه را انتخاب کنید. برای استعلام قیمت گاوصندوق کاوه همین حالا با ما تماس بگیرید.

باید ها و نباید های محل نصب گاوصندوق

  • گاوصندوق را به دیوار نصب نکنید

گاوصندوق باید به زمین نصب گردد چراکه زمان آتش سوزی عموما دیوارها سست می شوند و احتمال فروریختن آن ها بیشتر است.

(البته گاوصندوق های دیواری با توجه به نوع کاربردشان از این قاعده مستثنی هستند و توصیه می گردد که برای نصب این دسته از محصولات دیوار های داخلی را در نظر بگیرید به خصوص اگر در واحد های همکف زندگی می کنید)

  • گاوصندوق را در کنج قرار بدهید.

محل قراردادن گاوصندوق بهتر است گوشه دار یا اصطلاحا کنج باشد تا احتمال آسیب به آن به یاری ابزار های مکانیکی کمتر گردد و با ضربه های محکم گاوصندوق آسیب نبیند.

  • اتاق های مرطوب محل مناسبی برای نصب گاوصندوق نیست

موضوع نصب گاوصندوق در شهر هایی که آب و هوای شرجی دارند باید با دقت بیشتری انجام گردد. رطوبت محیط علاوه بر آسیب به خود گاوصندوق می تواند مشکلاتی را هم در نصب ایجاد کند. به طور کلی خرید گاوصندوق در شهرستان و مناطقی با آب و هوای شرجی شرایط خاص خودش را می طلبد.

  • نصب گاوصندوق های زیرزمینی یا دیواری نیاز به دقت بیشتری دارند.

نصب این گاوصندوق ها باید خیلی دقیق انجام گردد. گاوصندوق های زیرزمینی و دیواری هر دو باید در محیط به خوبی فیکس شوند.

نصب گاوصندوق های زیرزمینی به دو صورت انجام می گردد. یکی به یاری بتن ریزی و دیگری به یاری اتصال با پیچ و مهره. در حالتی که اطراف گاوصندوق بتن ریزی می گردد دیگر امکان جابه جایی گاوصندوق وجود ندارد ولی در حالتی که با پیچ و مهره به زمین نصب می گردد امکان جابه جایی و تغییر محل وجود دارد ولی عموما برای افرادی که نیاز به جابه جایی دارند به طور کلی این دسته از محصولات توصیه نمی گردد.

مشکلاتی که در نصب گاوصندوق وجود دارد

عموما از هر 10 تا 15 نصبی که انجام می گردد به یک مورد کف سازی نامناسب برمی خوریم که یکی از دلایل زیر را شامل می گردد.

تراز نبودن زمین : برای نصب گاوصندوق حتما باید کف زمین تراز باشد.

تراز نبودن زمین در محل نصب، در باز و بسته شدن درب گاوصندوق می تواند مشکل ایجاد کند. در این حالت یا باید کف پوش های همان محل برداشته گردد تا موقعیت تراز گردد یا به طور کلی محل دیگری برای قرار دادن گاوصندوق انتخاب کرد.

البته اگر ناصافی سطح زمین به حدی نباشد که مشکل ساز گردد می توان گاوصندوق را نصب کرد.

خلاء بین محیط و زمین : این حالت بیشتر در شرایطی ایجاد می گردد که مشتری میخواهد گاصندوق را در محیطی مانند کمد نصب کند و و بین چوب کمد و زمین یک خلاء وجود دارد.

حل این موضوع چندان سخت نیست، فاصله بین زمین تا کمد به یاری بتن پر می گردد تا بتوان گاوصندوق را نصب کرد. پوک بودن زمین : پوک بودن زمین عموما دردسر بیشتری دارد. این مشکل بیشتر به دلیل فعالیت های عمرانی غیراصولی پیش می آید. زمانی که کف خانه از نخاله های ساختمانی پر می گردد و فضای خالی بین نخاله ها به خوبی پر نگردد این مشکل ایجاد می گردد.

در این حالت اگر هیچ جای بهتری برای قرار دادن گاوصندوق نباشد باید کف پوش یک موقعیت تعیین بسته به ابعاد گاوصندوق را جدا کرد تا به خوبی بتن ریزی گردد.

استفاده از یونولیت در بعضی ساختمان ها: همان طور که می دانید در بعضی از ساختمان ها، در فاصله طبقات یونولیت به کار رفته، طبیعتا در چنین شرایطی گاوصندوق نصب نمی گردد تا در یک محیط تعیین به اندازه ابعاد گاوصندوق زیرسازی با بتن انجام گردد ، سپس گاوصندوق به زمین متصل می گردد.

فاصله طبقات : حداقل فاصله بین طبقات در ساختمان ها 21 سانتی متر است، در استفاده از رول بولت ها در نصب گاوصندوق باید دقت داشته باشید که رول بولت عظیم تر از ضخامت به کار رفته در فاصله طبقات استفاده نگردد. طول رول بولت هایی که برای اتصال گاوصندوق به زمین استفاده می گردد بین 13 تا 25 سانتی متر است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1560

به "نصب گاوصندوق مخفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب گاوصندوق مخفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید