نگاهی به مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در سال جاری

به گزارش تا بینهایت، چه در ایران و چه در دیگر کشورها، هر سازمان و موسسه ای علاوه بر فعالیت های اقتصادی و معیشتی موظف به اجرای مسئولیت های مهم اجتماعی و فرهنگی است.

نگاهی به مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در سال جاری

به گزارش تجارت نیوز، به طور کلی می توان مسئولیت اجتماعی در سازمان را به وظایف و تعهدات سازمان در راستای حفظ، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می کند، اطلاق کرد.

این وظایف تا جایی اهمیت دارد که بسکمک از سازمان ها مستقیما روی مشتریان خود و مردم تاثیرگذارند که باعث پیشرفت بهتر فعالیت هایشان می شود.

بانک ایران زمین نیز به همین علت همیشه در انجام فعالیت های اجتماعی پیشرو بوده و مسئولیت های مهمی را به اجرا رسانده است.

در این بین می توان به کمپین های محیط زیستی، کمک در ساخت و پیشرفت واکسیانسیون در کشور، کمک در مدرسه سازی و … اشاره کرد که در ادامه به طور مختصر به هریک می پردازیم.

برگزاری پویش پیشگیری از کرونا

در پویش هیچ جا خونه خودِ آدم نمیشه محتوای آموزشی و اثرگذار در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا، ضرورت در خانه ماندن، چگونگی گذران وقت، برنامه ریزی برای انجام اقدامات سودمند مالی و اجتماعی در خانه و تشویق و جلب همکاری مردم برای ماندن و ایجاد محیطی مجذوب کننده و تاثیرگذار در خانه در اختیار گروه های مردمی قرار داده شده بود که با استقبال مشتریان این بانک نیز همراه شد.

کمپین محیط زیستی همین یک زمین

بانک ایران زمین در مقام یکی از حامیان مهم محیط زیست در کشور، در سال 1395 ضمن اعلام فراخوان پویش محیط زیستی #برای زندگی همین-یک-زمین-را-داریم با هدف پاکسازی محیط زیست از انواع آلودگی، یک مسابقه مجذوب کننده عکاسی و نقاشی نیز با موضوع حفاظت از محیط زیست ترتیب داد و برای نفرات برگزیده جوایز نفیسی در نظر گرفت.

کمپین محیط زیستی یک قطره کمتر

این کمپین در شهریور 1397 در بانک ایران زمین کلید خورد و هدف آن فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح آب بود.

پویش محیط زیستی بلوط ایران زمین

این پویش بسیار مهم اواخر سال 1397 و هم زمان با آغاز هفته منابع طبیعی به جامعه هدف معرفی گشت. هدف از برگزاری این پویش، آگاه کردن جامعه از اتفاق تلخی بود که در شرف وقوع بود و می رفت تا با از بین بردن درختان زیبای بلوط، منطقه ها پراهمیت زاگرس را برای همیشه از این گونه گیاهی منحصربه فرد محروم سازد. این پویش همه ساله و هم زمان با آغاز هفته منابع طبیعی از سوی بانک ایران زمین برگزار می شود.

پویش محیط زیستی آلرژی به مصرف انرژی

بانک ایران زمین با هدف مصرف بهینه انرژی و اصلاح الگوی مصرف در محیط کار و خانه، با اقدامی خلاقانه و مجذوب کننده، هم وطنان و همکاران خود را به پیوستن به پویش محیط زیستی #آلرژی- به-مصرف-انرژی دعوت کرد.

حمایت از پویش من هم یک جنگلبانم

این بانک در گستره فعالیت های زیست محیطی خود، نگاه ویژه ای به جنگل ها و مراتع کشور دارد و مهم تر از آن، حمایت از قهرمانان ارزشمند طلای سبز را بر خود فرض می داند.

حمایت صادقانه بانک ایران زمین از پویش #من- هم-یک-جنگلبانم، به دریافت تندیس از دبیر دومین جشنواره روز جنگلبان منتهی شد.

حمایت از پویش سهم من برای تالاب

پویش سهم من برای تالاب، جدیدترین اقدام حمایتی بانک ایران زمین از محیط زیست است. این نهاد مالی با حمایت از پویش #سهم- من- برای- تالاب، از مخاطبان خود در بستر های مختلف خواسته است با پیوستن به این پویش و حمایت همه جانبه از آن، دین خود را در احیای دوباره تالاب های در معرض نابودی؛ همچنین تالاب های زنده نیازمند به کمک بیشتر، ادا کنند. استقبال از این پویش نیز بسیار قابل توجه بوده است.

اقدامات بانک ایران زمین در حوزه مسئولیت های اجتماعی همیشه تاکید بر این محور بوده که وظیفه ذاتی بانک به عنوان یک شرکت در اجتماع، کمک به حفظ محیط زیست و جلب مشارکت عمومی است.

بر طبق این گزارش بانک ایران زمین در راستای تلاش های مسئولانه خود در قبال جامعه و همسو با اهداف عالی کشور همیشه فعالیت و تلاش خود را به عنوان یکی از سازمان ها مهم مالی اثبات کرده و همیشه در میان اولویت های کاری خود قرار داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1962

به "نگاهی به مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به مسئولیت های اجتماعی بانک ایران زمین در سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید