نیمی از آمریکایی ها کامالا هریس را مناسب ریاست جمهوری نمی بینند

به گزارش تا بینهایت، نتایج نظرسنجی روز دوشنبه راسموسن نشان می دهد که 41 درصد از رای دهندگان احتمالی آمریکا، کامالا هریس را اصلا واجد شرایط تصدی مسوولیت های ریاست جمهوری نمی بینند و 9 درصد هم باور دارند که او خیلی صلاحیت ندارد.

نیمی از آمریکایی ها کامالا هریس را مناسب ریاست جمهوری نمی بینند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیمی از رای دهندگان آمریکایی شامل 60 درصد افراد مستقل می گویند که کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا برای تصدی سمت ریاست جمهوری فاقد صلاحیت است و بسیاری از آمریکایی ها امید ندارند که جو بایدن بتواند دوره ریاست خودش را تکمیل کند.

یافته های این موسسه نظرسنجی بر پایه افکارسنجی از حدود 1000 رای دهنده احتمالی در آمریکاست.

نگاه منفی بر آمادگی هریس برای سمت ریاست جمهوری به ویژه در میان جمهوری خواستار قدرتمند است. 74 درصد از جمهوری خواستار او را فاقد صلاحیت می دانند. اما رای دهندگان مستقل هم به معاون رئیس جمهوری کشورشان چندان اطمینان ندارند. 48 درصد از آنها گفتند او اصلا صلاحیت ندارد و 12 درصد معتقدند که او خیلی صلاحیت ندارد.

در میان دموکرات ها، تنها 18 درصد کامالا هریس را فاقد صلاحیت می دانند و این شامل 15 درصدی می گردد که می گویند او اصلا صلاحیت ندارد. هریس در رقابت های درون حزبی دموکرات ها در 2020 برای ریاست جمهوری عملکرد ضعیفی نشان داد و این شرایط در ایالت اصلی او که کالیفرنیاست هم صدق می کرد. پس از آنکه جو بایدن نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری شد و کامالا هریس را به عنوان معاونش برگزید، رسانه ها از او به عنوان اولین سیاه پوست نامزد معاونت ستایش کردند.

نظرسنجی راسموسن که از 19 تا 20 آوریل انجام شد، نشان میدهد که 46 درصد از رای دهندگان احتمالی نظر مثبتی به کامالا هریس دارند. در مقابل 51 درصد با نگاهی منفی به معاون بایدن می نگرند که این شامل 43 درصدی می گردد که او را بسیار نامطلوب توصیف کردند.

این نظرسنجی درباره آمادگی هریس برای تصدی نقش ریاست جمهوری مرتبط به نظر می رسد، چرا که از دید بسیاری از آمریکایی ها بایدن در شرایط فیزیکی و روانی مناسب برای تکمیل دوره چهار ساله خود نیست. نظرسنجی اوت گذشته راسموسن نشان داد که 59 درصد از رای دهندگان شامل 49 درصد دموکرات ها گفتند که اگر بایدن در انتخابات نوامبر انتخاب گردد بعید است که بتواند دوره کامل ریاست داشته باشد.

یک افکارسنجی موسسه راسموسن که مارس منتشر شد، نشان داد که آمریکایی ها درباره اینکه آیا بایدن اکنون مسوولیت کشورشان را عهده دار است و او تصمیمات مهم را اتخاذ می نماید یا خیر کاملا دودسته شدند.

با وجود اینکه بایدن 78 ساله مسن ترین رئیس جمهوری است که وارد کاخ سفید شده و سوالاتی درباره سلامتی او مطرح است، او ماه مارس به خبرنگارن گفت که احتمالا 2024 دوباره نامزد ریاست جمهوری میگردد. دور دوم ریاست بایدن تا سال 2028 می گردد که او 86 ساله خواهد شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1607

به "نیمی از آمریکایی ها کامالا هریس را مناسب ریاست جمهوری نمی بینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از آمریکایی ها کامالا هریس را مناسب ریاست جمهوری نمی بینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید