هوآوی تا سال 2020 پیشروترین شرکت در بازار گوشی های 5G می گردد

به گزارش تا بینهایت، تحلیل موسسه معتبر Strategy Analytics نشان می دهد چنانچه طرح های کشور چین برای توسعه 5G مطابق با برنامه پیش برود، هوآوی تا سال 2020 یکه تاز فناوری 5G در دنیا خواهد شد.

هوآوی تا سال 2020 پیشروترین شرکت در بازار گوشی های 5G می گردد

بر اساس تحلیل های اجرا شده توسط موسسه Strategy Analytics، در صورتی که رشد فناوری 5G در کشور چین طبق برنامه پیش برود، فروش دنیای گوشی های هوشمند 5G در سال 2020 به 160 میلیون دستگاه خواهد رسید. بازار چین برای عرضه گوشی های هوشمند 5G آماده است و یکی از بزرگ ترین بازارهای دنیا به شمار می رود. از طرفی هوآوی در موقعیت بسیار خوبی برای به دست آوردن بخش عمده فناوری 5G در این بازار واقع شده است.

کن هایرز، مدیر گروه Analytics Strategy در مورد این موضوع اعلام نموده: در حالی که چین به سوی فناوری 5G پیش می رود، فراوریکنندگان تراشه های 5G مانند کوالکام، مدیاتک، Unisoc و... رشد چشم گیری در فراوری و عرضه تراشه های 5G و دریافت مجوزهای مورد نظر برای عرضه به بازار داشته اند.

ویل پتری، معاون گروه Analytics Strategy درباره این موضوع گفت: کلید موفقیت بازار دنیای فناوری 5G در کشور چین واقع شده است و هر شرکتی که در بازار چین برنده گردد، نقش مهم و تعیین کننده ای را در بازار دنیای 5G ایفا خواهد نمود.

یکی دیگر از مدیران ارشد این موسسه نیز اعلام نموده است که سامسونگ فقط 1% از بازار کشور چین را در اختیار دارد. چین به عنوان بزرگ ترین بازار گوشی های هوشمند 5G شناخته می گردد و انتظار می رود که تا سال 2020 نزدیک به 80 میلیون گوشی 5G در این بازار به فروش برسد.

او در ادامه صحبت های خود گفته است که هوآوی پس از محدودیت های دولت آمریکا، تمرکز خود را روی بازار داخلی افزایش داده است. تا سه ماهه دوم سال 2019، هوآوی از رقبای خود بسیار جلوتر بوده و سهم فروش گوشی های هوشمند خود را تا 40% افزایش داده است. در حال حاضر هوآوی موقعیت بسیار خوبی را در بازار چین دارد و به همین دلیل می تواند بخش بزرگی از بازار 5G این کشور را نیز از آن خود کند.

دیوید کر به طور مستقیم گفت که اگر چین اهداف تهاجمی خود را برآورده کند، هوآوی می تواند رهبری فناوری 5G را بر عهده بگیرد و از آن به عنوان اهرمی برای رشد و بهبود بازار خود در اروپای غربی و سایر کشورهای دنیا استفاده کند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 391

به "هوآوی تا سال 2020 پیشروترین شرکت در بازار گوشی های 5G می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی تا سال 2020 پیشروترین شرکت در بازار گوشی های 5G می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید