پرواز برگشت پرسپولیس معین شد، بازیکنان به قرنطینه می فرایند؟

به گزارش تا بینهایت، به گزارش خبرنگاران، در حالی که بر اساس تصمیم وزارت بهداشت و اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای از مقصد هند و پاکستان به ایران و بالعکس از ساعت 24 امشب متوقف می گردد، تیم پرسپولیس در راستای بازی های باشگاهی آسیا در شهر گوای هند حضور دارد.

پرواز برگشت پرسپولیس معین شد، بازیکنان به قرنطینه می فرایند؟

پرسپولیس که تا چند روز آینده و در سرانجام مرحله برگشت بازی های آسیایی، به کشور بازمی گردند، 21 فروردین 1400 با پرواز چارتر و اختصاصی از مهرآباد راهی گوا شدند.

گفته می گردد بازیکنان این تیم در حال حاضر به دلیل وخامت اوضاع هند از نظر شیوع ویروس کرونا، در قرنطینه بوده و اجازه خروج از هتل جز برای مسابقات را ندارند؛ پرواز برگشت نیز چارتر بوده و مستقیماً از فرودگاه گوا به فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می گردد.

در هند شمار مبتلایان روزانه به کرونا در حال ثبت رکوردهای جدیدی است و برای سومین روز پیاپی بیشترین ابتلای روزانه جهانی در این کشور ثبت شده است؛ وزارت بهداشت هند اعلام نموده طی 24 ساعت گذشته، 346786 مبتلا و 2624 قربانی جدید را ثبت نموده که بیشترین میزان از زمان شروع همه گیری در این کشور است.

بعضی کارشناسان بر این نظرند که بازیکنان این تیم باید در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) قرنطینه شوند؛ هر چند که در دستورالعملی که سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نموده، دستوری مبنی بر قرنطینه دیده نمی گردد و این سازمان صرفاً به بیان این نکته که: پرواز برنامه ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می گردد، امکان انجام پرواز بازگشت بازیکنان پرسپولیس به کشور را فراهم نموده است.

در همین خصوص محمد خداکرمی معاون بازرگانی هواپیمایی وارش در گفت وگو با خبرنگاران گفت: قرار است کادر و بازیکنان تیم پرسپولیس با پرواز اختصاصی چارتری وارش به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگردند.

وی در مورد پروتکل های بهداشتی این پرواز گفت: علاوه بر دستورالعمل هایی که سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) و انجمن جهانی شرکت های هواپیمایی (یاتا) در مورد ترددهای هوایی تهیه نموده اند، سازمان های هواپیمایی هر کشور نیز دستورالعمل جداگانه ای تدوین نموده که باید دید پروتکل های سازمان هواپیمایی کشوری هند به چه صورت است و برای پروازهای خارجی چه محدودیتی می گذارد.

خداکرمی اضافه کرد: معمولاً تیم های فوتبال برای جابه جایی، به دلیل آنکه جزو پروازهای برنامه ای نیستند، مقررات مستقلی دارند و مشمول مقررات عمومی پروازها نمی شوند با این حال تابع تصمیمات دولت هند در مورد پروازهای خارجی هستیم.

وی از احتمال تهیه بعضی مقررات جدید از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جابه جایی تیم های آسیایی نیز اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1604

به "پرواز برگشت پرسپولیس معین شد، بازیکنان به قرنطینه می فرایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز برگشت پرسپولیس معین شد، بازیکنان به قرنطینه می فرایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید