چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است؟

به گزارش تا بینهایت، اگر متوجه شده اید که اینترنت شما در زمان بد بودن هوا ضعیف می شود، تنها نیستید. آب و هوای بد ممکن است تاثیر غیرمنتظره ای بر پهنای باند شما داشته باشد.

چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است؟

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از سان، آب و هوا بر اتصال اینترنت شما تاثیر می گذارد، اما نه آن طور که فکر می کنید. باران شدید می تواند بر پهنای باند شما تاثیر بگذارد، اما خود باران دردسر زیادی ایجاد نمی کند. پس چرا وقتی باران می بارد وای فای شما کند می شود؟

کارشناسان فاش کرده اند که در واقع این رفتار انسان ها است که بر سرعت اینترنت اثر می گذارد. در آب و هوای بارانی، افراد بیشتری ترجیح می دهند به جای بیرون رفتن در خانه بمانند.

جیمز جین کانگ و پل هاسکل داولند از دانشگاه ادیت کوان متخصصان فناوری در The Conversation می نویسند: وقتی باران می بارد، احتمالا افراد بیشتری تصمیم می گیرند در خانه بمانند یا در خانه کار کنند و این باعث افزایش استفاده از اینترنت می شود. هنگامی که تعداد زیادی از افراد از اینترنت استفاده می کنند، پهنای باند محدود موجود به سرعت مصرف و در نتیجه کاهش سرعت ظاهری ایجاد می شود.

با این حال، شرایط بد آب و هوایی مانند طوفان می تواند عواقب دیگری داشته باشد. طوفان می تواند برای هر کابلی در منطقه شما مشکل ایجاد کنند. طوفان با سیگنال بی سیم روتر شما تداخل ندارد، اما آب و هوای بد می تواند اتصال WiFi را به روش های دیگر تحت تاثیر قرار دهد. باران یا باد شدید می تواند به کابل های هوایی که پهنای باند شما را تامین می کنند، آسیب برساند. اتصالات ضعیف در مرکز مبادله اینترنت سرعت اینترنت شما را در زمان طوفان کاهش می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 شهریور 1402 بروزرسانی: 15 شهریور 1402 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2277

به "چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وقتی باران می بارد اینترنت ضعیف است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید