چگونه اسباب بازی های بچه ها را ضدعفونی کنیم؟

به گزارش تا بینهایت، اسباب بازی های کودک ممکن است سرگرم کننده و بی ضرر به نظر برسند اما بدون تمیز کردن منظم، این لوازم نیز می توانند به سرعت به مکانی برای رشد میکروب ها تبدیل شوند.

چگونه اسباب بازی های بچه ها را ضدعفونی کنیم؟

به گزارش تا بینهایت، همانطور که بیشتر والدین می دانند، بچه ها علاوه بر تماس زیادی که با اسباب بازی های خود دارند، ممکن است این وسایل را در دهان خود قرار دهند و از این رو تمیز و ضد عفونی کردن آن ها به خصوص در شرایط شیوع کروناویروس از اهمیت زیادی برخوردار است.

با توجه به ضررها و حساسیت های احتمالی که استفاده از سفیدکننده ها برای ضدعفونی کردن اسباب بازی ها ممکن است برای بچه ها به همراه داشته باشد در ادامه روش های ضدعفونی کردن این وسایل بدون استفاده از آب ژاول به نقل از سایت lysol آورده شده است.

این روش ها نه تنها برای تمیز کردن اسباب بازی ها از آلودگی ها بلکه برای ضدعفونی کردن آن ها با استفاده از ماشین لباسشویی و ظرفشویی کاربرد دارد.

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های کودک شما به نوع اسباب بازی و جنسی که از آن ساخته شده بستگی دارد. به عنوان مثال باید بعضی از اسباب بازی های کودک را با روش های ساده و با دست تمیز کرد اما بعضی دیگر از آن ها را می توان داخل ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی انداخت.

اما برای آن دسته از اسباب بازی هایی که نمی توان داخل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی انداخت، ضروری است از محلول های اسپری یا تمیز کننده مناسبی استفاده کرد که از سالم بودن آن ها اطمینان کافی داشته باشید.

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و پولیشی

به طور معمول می توان اسباب بازی های پارچه ای و پولیشی را با مایع یا پودر لباسشویی ضدعفونی کننده داخل ماشین های لباسشویی انداخت.

برای خشک شدن این اسباب بازی ها با توجه به جنس و مدل شان می توان آن ها را در محلی در معرض هوای آزاد قرار داد یا آویزان کرد. در صورتی که نسبت به خراب شدن شکل آن ها نگرانید می توانید آن ها را به همراه چند توپ تنیس داخل خشک کن لباسشویی قرار دهید تا شکل و حالتشان تغییر نکند و مواد داخلشان گلوله نگردد.

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پلاستیکی

می توان بعضی از اسباب بازی های پلاستیکی را که فاقد باتری هستند، برای ضدعفونی شدن داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

با استفاده از کمی مواد شوینده و آب گرم اسباب بازی های کودک شما به خوبی در ماشین ظرفشویی ضدعفونی می شوند. فقط دقت داشته باشید که اسباب بازی ها فاقد هرگونه باتری یا قطعات ریزی باشند که امکان آسیب دیدن آن ها در ماشین ظرفشویی وجود دارد.

از قلم نیاندازید که اسباب بازی های حاوی مواد لاستیکی را نمی توان داخل ماشین ظرفشویی قرار داد، چرا که مواد لاستیکی تحمل دمای بالا را نداشته و با آب داغ خراب می شوند.

نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی هایی که نمی توان داخل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی قرار داد

برای ضدعفونی کردن اسباب بازی های سخت، غیرپارچه ای، باتری دار یا هرگونه اسباب بازی که نمی توان داخل ماشین لباسشویی یا ظرفشویی قرار داد، می توان به راحتی از یک دستمال پارچه ای و محلول آب گرم و صابون استفاده کرد.

ابتدا با استفاده از محلول آب گرم و صابون و یک دستمال پارچه ای تمیز اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید. سپس با یک دستمال دیگر آن ها را خشک کنید. پس از آن باید با استفاده از آب و دستمال دوباره اسباب بازی ها را تمیز کنید تا هرگونه اثرات مواد شوینده و صابون از روی آن ها زدوده گردد. در نهایت با یک دستمال تمیز اسباب بازی را خشک کنید. اکنون می توانید آن را در اختیار کودکتان قرار دهید.

در عین حال از هر محصول و مواد شوینده ای که استفاده می کنید، از قلم نیاندازید که برچسب راهنما و دستورالعمل های استفاده از آن را خوانده و اجرا کنید.

اگرچه اطمینان از ضدعفونی شدن اسباب بازی های بچه ها از اهمیت زیادی برخوردار است اما این موضوع نباید به نگرانی بیش از حد برای والدین تبدیل گردد، زیرا دستورالعمل های فوق به سادگی منجر به ضدعفونی شدن اسباب بازی های بچه ها می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 خرداد 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 902

به "چگونه اسباب بازی های بچه ها را ضدعفونی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اسباب بازی های بچه ها را ضدعفونی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید