گزینه های سرمربیگری استقلال معین شد!

به گزارش تا بینهایت، اوضاع در استقلال اصلا عادی نیست. هرچه برخی ها کوشش می نمایند اوضاع را عادی جلوه بدهند، فایده ای ندارد. اوضاع قبل از بازی با سپاهان هم غیر عادی بود.

گزینه های سرمربیگری استقلال معین شد!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در حالی که قرار است صبح امروز اسماعیل خلیل زاده پیام هیات مدیره استقلال را به محمود فکری برساند و به او اعلام کند در دو بازی مقابل مس و فولاد شما سرمربی استقلال هستید و در صورت نتیجه گیری در این دو ملاقات، در بازی مقابل ماشین سازی هم روی نیمکت تیم می نشینید و پس از آن با شما وارد نیم فصل دوم می شویم و در غیر این صورت، ناچاریم قبل از تعطیلات لیگ برتر با هم قطع همکاری کنیم، یکی از اعضای هیات مدیره همچنان اصرار دارد امروز روز خداحافظی با محمود فکری است و امیر قلعه نویی سرمربی استقلال می گردد.

اوضاع در استقلال اصلا عادی نیست. هرچه برخی ها کوشش می نمایند اوضاع را عادی جلوه بدهند، فایده ای ندارد. اوضاع قبل از بازی با سپاهان هم غیر عادی بود. استقلالی ها نگران بودند بعد از این بازی وریا غفوری مقابل دوربین ها قرار بگیرد و بگوید من یک طرفه فسخ می کنم، اما استقلال باخت و کاپیتان قید پیگیری نامه 15 روز پیش خود که در آن ده روز به باشگاه مهلت داده بود را زد و این بار یک داستان دیگر آغاز شد؛ داستان تغییر کادر فنی!

داستان تماس از تهران با محمود فکری در فرودگاه اصفهان چه بود؟

برخی ها منتظر بودند محمود فکری بعد از باخت مقابل سپاهان استعفایش را بنویسد و برود. یک مربی خانه نشین حتی کوشش کرد به وسیله یک شخص که اخیرا به فکری نزدیک شده، به محمود فکری پیام برساند خودش استعفا کند و برود تا با برکنار شدن از سوی هیات مدیره بیشتر از این جایگاهش آسیب نبیند. این مربی خانه نشین که خودش را گزینه بالقوه راهنمایی استقلال می داند، همین که استقلال در اصفهان باخت، تمام اهرم ها و ابزارهایش را به کار گرفت تا ضربه آخر را به فکری بکوبد و کار را یکسره کند، اما از تهران با محمود فکری تماس گرفته شد و به او گفتند با قدرت به کارت ادامه بده. هرچند این تماس تهران، نظر تمام اعضای هیات مدیره نبود. در حالی که یکی از اعضای تاثیرگذار مجموعه آبی در تماس با محمود فکری به او گفت به فکر بازی های بعدی استقلال باش و تو تا تعطیلات لیگ برتر صددرصد سرمربی استقلال هستی، سه عضو هیات مدیره به این جمع بندی رسیده بودند که بهتر است از فکری عبور نمایند، اما عبور با کدام گزینه؟!

گزینه های راهنمایی استقلال؛ پنج به علاوه یک!

گزینه هایی که برای راهنمایی استقلال مطرح می گردد، هیچ کدام دم دست نیستند. یک مربی که در اروپا زندگی می نماید و اصلا معلوم نیست بگردد برایش مجوز کار گرفت، پنج مربی دیگر هم در ایران هستند، سه تا تیم دارند و دو تا بدون تیم! امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر است، رسول خطیبی سرمربی آلومینیوم اراک، جواد نکونام سرمربی فولاد، فرهاد مجیدی و علیرضا منصوریان هم فعلا سرمربی هیچ تیمی نیستند.

امیر قلعه نویی اولین گزینه ای است که هیات مدیره درباره اش حرف می زند. ظاهر قضیه این است که دو عضو هیات مدیره استقلال می خواهند امیر را از گل گهر به استقلال بیاورند، اما قرارداد امیر و تیم سیرجانی مانع این انتقال است. حالا بماند که عده ای معتقدند یکی از این دو عضو در ظاهر اسم امیر قلعه نویی را مطرح نموده که بعد از برکناری محمود فکری پروژه را سمت علیرضا منصوریان ببرد. این عضو هیات مدیره تصور می نماید بعد از برکناری محمود فکری، همین که گل گهیر سیرجان با آمدن قلعه نویی مخالفت کند، نگاه ها سمت منصوریان و مجیدی می رود و از آن جایی که فرهاد مجیدی فصل پیش سرمربی استقلال بوده و قبل از فینال جام حذفی استعفا نموده، محتمل است وزارت ورزش راضی به برگرداندن او نباشد و منصوریان را به مجیدی ترجیح بدهد.

علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی گزینه های بعدی استقلال هستند. آن ها فعلا تیم ندارند. البته فرهاد مجیدی در رسانه ها گزینه راهنمایی ذوب آهن اصفهان است و نزدیکانش می گویند اگر تا به امروز سرمربی ذوب آهن نشده تنها به این دلیل بوده که زنوزی، مالک تراکتور گفته دوست دارم تو را در تبریز ببینم! و او هم منتظر است تکلیف استقلال روشن گردد تا اگر به استقلال نرفت، بین ذوب آهن و تراکتور یکی را انتخاب کند! منصوریان هم دوست پرنفوذی در هیات مدیره استقلال دارد و به هرحال روی او حساب می نماید. اما جواد نکونام و رسول خطیبی در اهواز و اراک سرگرم راهنمایی فولاد و آلومینیوم هستند و بعید است در این مقطع بتوانند به مجموعه آبی بیایند، هرچند هر دوی آن ها برای سال های بعد به نشستن روی نیمکت استقلال فکر می نمایند.

اول برکناری بعد انتخاب سرمربی یا اول توافق با جانشین، بعد برکناری؟

به نظر می رسد یک عضو هیات مدیره استقلال اصرار دارد آن ها اول با فکری قطع همکاری نمایند و بعد سراغ سرمربی جدید بفرایند. این شخص فعلا حرف از توافق با قلعه نویی می زند، اما آیا امیر در این مقطع از فصل، گل گهر را رها می نماید؟

در نقطه مقابل نظر یکی دیگر از اعضای هیات مدیره این است که اول باید یک نفر را در قد و قواره سرمربی جدید دید و پسندید و انتخاب کرد و بعد دنبال برکناری فکری رفت. این سرمربی جدید کیست؟ فرهاد مجیدی که درباره اش گفته می گردد همین که یک بار قبل از فینال جام حذفی در دعوا با احمد سعادتمند تیم را رها کرد، کافی است؟ (در واقع احمد سعادتمند با آن دعوایی که در آستانه فینال جام حذفی راه افتاد، فرهاد مجیدی را هم با خودش سوزاند!) علیرضا منصوریان که وقتی از استقلال رفت، شفر هر چقدر هم برد و برد و برد، باز نتوانست تیم را قهرمان کند؟ امیر قلعه نویی که بعید است گل گهر را رها کند و به استقلال بیاید؟ یا رسول خطیبی و جواد نکونام که خودشان تیم دارند؟

استقلال و طرفدارانش در انتظار انتها بازی

فرمولی که مخالفان برکناری فوری فکری در نظر دارند این است که فعلا تا انتها هفته هجدهم که لیگ به تعطیلات می رود، کادرفنی استقلال با استخدام یک آنالیزور و یک تمرین دهنده تقویت گردد، پس از آن اگر اوضاع استقلال بهتر نشد، در فرصت مناسب سراغ مربی جایگزین بفرایند و حتی اگر امکان پذیر است برای دریافت مجوز مربی مقیم اروپا کوشش نمایند. فعلا طرفین درگیر در این ماجرا بحث را به فضای مجازی کشانده اند. آن ها می خواهند فعلا پشت صحنه بمانند و روی صحنه طرفداران استقلال را به میدان بفرستند. اغلب طرفداران هم به شدت از کادر فنی فعلی ناراضی هستند. بازی را، اما طرفداران راهنمایی نمی نمایند. چهار عضو هیات مدیره که در ماجرای انتخاب احمد مددی به عنوان مدیرعامل استقلال نیز هر کدام به تنهایی مدعی بودند نظرشان اصلا این نیست و ابدا زیربار این انتخاب نمی فرایند، اما وقتی کنار هم نشستند هر 4 نفر موافقت کردند، الان هم هر کدام به تنهایی اصلا و ابدا می نمایند، اما باید دید آخر این بازی چه می گردد؟!

بازی همچنان ادامه دارد.

طرفداری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1476

به "گزینه های سرمربیگری استقلال معین شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه های سرمربیگری استقلال معین شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید