گورهای بی نام و نشان بچه ها بومی که تا به امروز در کانادا کشف شده اند

به گزارش تا بینهایت، در پی کشف بیش از هزار گور بی نام و نشان در زمین مدارس شبانه روزی سابق، کانادا ملتهب شده است. اینها بخشی از سیستم های سوءاستفاده گری بودند که کمیسیون حقیقت و مصالحه این کشور در سال 2015 نسل کشی فرهنگی نامید.

گورهای بی نام و نشان بچه ها بومی که تا به امروز در کانادا کشف شده اند

خبرگزاری رویترز فهرستی از آنچه تا امروز کشف شده را منتشر نموده است.

- مدرسه شبانه روزی کاملوپس ایندین در بریتیش کلمبیا: در بیست و هفتم مه گروه بومی Tkemlúps te Secwépemc از کشف بقایای حدود 215 کودک در نزدیکی زمین این مدرسه شبانه روزی اطلاع داد.

- مدرسه شبانه روزی ماریوال ایندین در ساسکاچوان: در بیست و چهارم ژوئن گروه بومی Cowessess First Nation از کشف گورهای بی نام و نشان حدود 751 کودک در محل این مدرسه سابق که تحت مدیریت کاتولیک ها بود، اطلاع داد.

- مدرسه سنت یوجینز میشن در بریتیش کلمبیا: در سی ژوئن گروه بومی aqam First Nation از کشف بقایای حدود 182 تن شامل تعداد نامشخصی کودک در سال 2020 در نزدیکی محلی که سابقا برای مدرسه مذکور بود و به دست کاتولیک ها اداره می شد، اطلاع داد.

- مدرسه شبانه روزی برندون ایندین در مانیتوبا: از سال 2012 تحقیقاتی برای شناسایی افراد مدفون در سه محل نزدیک به این مدرسه اجرا شده است. این مدرسه تحت مدیریت کلیساهای متودیست متحد بود. به گفته یک گروه بومی، حدود 104 تن در آن محل ها مدفون شده اند که مرگ حدود 78 تن از آنان ثبت شده است.

- مدرسه شبانه روزی موسکووکوان در ساسکاچوان: در اوایل دهه 90 میلادی، زمانی که کارگران در نزدیکی این مدرسه تحت مدیریت کاتولیک ها روی لوله های آب کار می کردند، استخوان ها یکی یکی پدیدار شد. گروه بومی موسکووکوان فرست نیشن در همکاری با دو دانشگاه 35 گور بی نام و نشان را در سال 2018 پیدا کرد و تحقیقات بیشتر در دست انجام است.

از ابتدای دهه 1890 تا سال 1996 میلادی حدود 150 هزار کودک بومی به زور از خانواده هایشان جدا شدند و به مدارس شبانه روزی در سراسر کانادا فرستاده شدند. در بسیاری از موارد این بچه ها هنگام آموزش فرهنگ سفیدپوستان مورد ضرب و شتم و سوء استفاده های جنسی قرار گرفتند. برآورد شده که دست کم 4000 کودک کشته شده اند. حکومت کانادا این مدارس را تامین اقتصادی می نموده و از قرار معلوم، هیچ توجهی به سرنوشت بچه های که به اجبار در آنجا بودند نداشته است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1726

به "گورهای بی نام و نشان بچه ها بومی که تا به امروز در کانادا کشف شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورهای بی نام و نشان بچه ها بومی که تا به امروز در کانادا کشف شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید