یعقوبیان: دوران هوچی گری تمام شده است، تمام بودجه شمشیربازی خرج سابر می شود

به گزارش تا بینهایت، سرمربی سابق اسلحه اپه گفت: دوران هوچی گری و لات بازی تمام شده و اینکه بازیکنان را برای مصاحبه تحریک کنند، اصلا درست نیست.

یعقوبیان: دوران هوچی گری تمام شده است، تمام بودجه شمشیربازی خرج سابر می شود

علی یعقوبیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص دلایل کناره گیری از سرمربیگری تیم ملی اپه گفت: با نفر اول کشور در رده جوانان یعنی محمد رضایی که تنها 19 سال دارد و یک استعداد در این رشته محسوب می شود راهی مسابقات انتخابی المپیک شدیم. من از قبل هم قول کسب سهمیه در این رشته را نداده بودم. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در هیچ حالتی پیروز به کسب سهمیه المپیک در اپه نشده بودیم. یک جوان آینده دار را راهی مسابقات کردم که در بین 19 نفر پنجم شد.

وی در ادامه افزود: برای حضور در مسابقات ازبکستان از آذر ماه هفت مرحله اردو داشتیم. 5 اردو در ورزشگاه شیرودی و دو اردوی دیگر در مشهد و اصفهان برگزار شد. شیرودی به هیچ عنوان جای مناسبی برای تمرین نیست و این را همه می دانند. در بدترین حالت تمرین کردیم و این در شرایطی بود که ورزشگاه شیرودی نه محل مناسبی برای اسکان است نه تمرین و حتی این محل موش دارد.

سرمربی مستعفی تیم کشورمان گفت: قرار بود دو ورزشکار خود را به مسابقات کازان در روسیه اعزام کنیم که به دلایلی این اعزام لغو شد. تنها موضوعی که می گویم این است که امکانات ما با اسلحه سابر برابر نیست که بتوانیم نتیجه ای هم مانند آنها بگیریم. در شرایطی که اعزام ما لغو شد در اسلحه سابر 8 نفر راهی مسابقات مجارستان شدند. تمام بودجه فدراسیون خرج اسلحه سابر می شود. در بازی های آسیایی در اسلحه اپه برنز داشتیم و خود من نفر شانزدهم رنکینگ جهانی بودم اما الان ببینید که اپه به چه جایگاهی رسیده است.

وی تاکید کرد: دوران هوچی گری و لات بازی تمام شده است. اینکه بازیکنان را برای مصاحبه تحریک کنند اصلا درست نیست. واقعا متاسفم که در این دولت اشخاصی که چنین کارهایی انجام می دهند پست های مهمی می گیرند، بدون اینکه اشاره ای شود که چه ضرباتی به اپه، فلوره پسران و دختران و سابر دختران زده اند.

یعقوبیان افزود: نفر دهم در سابر در استان تهران حق دارد در آکادمی تمرین کند اما نفرات اصلی فلوره و اپه اجازه ورود به آکادمی را ندارند، چون نمی خواهند به جز سابر بقیه رشته ها رشد کنند. جواب این افراد را خواهم داد. سه سال دبیر فدراسیون بودم و مطالب زیادی را در سینه خود نگه داشتم و بعد از المپیک همه این موضوعات را خواهم گفت. به جای دلجویی، از ما شاکی شدند و دیگران را تحریک به مصاحبه می کنند. یک زمانی ورزشکاران با تختی هم بازی بودند اما الان متاسفانه ما با چه کسانی هم گروه هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1612

به "یعقوبیان: دوران هوچی گری تمام شده است، تمام بودجه شمشیربازی خرج سابر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یعقوبیان: دوران هوچی گری تمام شده است، تمام بودجه شمشیربازی خرج سابر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید