یک طرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی ، راه اندازی مونوریل در ولنجک

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران آنلاین:شهردار منطقه یک از آنالیز یک طرفه شدن خیابان ولیعصر(عج)، شریعتی و استفاده از مونوریل برای حل ترافیک توچال اطلاع داد.

یک طرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی ، راه اندازی مونوریل در ولنجک

حمید موسوی در گفت وگو با ایسنا گفت: یکی از مسائل منطقه یک، ترافیک شدید معابر است . در طول سال های اخیر تمام تلاشمان در راستای تسهیل و تسریع حرکت در معابر این منطقه معطوف کردیم.

شهردار منطقه یک با اشاره به برنامه های کاهش ترافیک در سطح منطقه گفت: مشاوران در حال آنالیز تغییر راستا حرکت خودروها در بعضی معابر پرترافیک هستند. مشاوران در حال آنالیز و شبیه سازی یک طرفه کردن خیابان ولیعصر از پارک وی به سمت شمال، خیابان شهرداری از تجریش به قدس و خیابان شریعتی از میدان قدس تا پل صدر هستند تا بتوانیم رینگ ترافیکی جدیدی را طراحی کنیم تا شاهد کاهش ترافیک در این معابر باشیم.

موسوی با بیان این که مشاوران در حال معین راستاهای جایگزین هستند؛ گفت: هنوز تصمیم قطعی در این خصوص اتخاذ نشده است اما با اجرای این مهم، می توانیم امیدوار باشیم که سطح پیاده خیابان شهرداری را نیز در راستای توسعه پیاده محوری توسعه دهیم.

شهردار منطقه یک گفت: برای کاهش بار ترافیکی خیابان ولنجک نیز پیشنهاداتی مطرح است که کارشناسان ترافیکی در حال مطالعه و انتخاب بهترین پیشنهاد هستند.در نظر داریم که پایانه گردشگری در کنار نمایشگاه بین المللی طراحی کنیم تا با استفاده از مدهای حمل ونقلی جدید همچون مونوریل و یا تراموا ترافیک 2.2 کیلومتری ولنجک به توچال را که به خصوص در ایام تعطیل شدت می گیرد، حل کنیم.

او اضافه کرد: مشاوران ترافیکی در حال مطالعه این پیشنهادات هستند.تمامی این فعالیت ها با هدف تسهیل و آرام سازی ترافیک منطقه است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 289

به "یک طرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی ، راه اندازی مونوریل در ولنجک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک طرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی ، راه اندازی مونوریل در ولنجک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید