از دیار حبیب در نوبت بیستم بازنشر

به گزارش تا بینهایت، به گزارش خبرنگاران به نقل از انتشارات کتاب نیستان؛ چاپ بیستم رمان کوتاه از دیار حبیب، نوشته سیدمهدی شجاعی در هفتاد و دو صفحه رقعی از سوی انتشارات کتاب نیستان به بازار کتاب رسید.

از دیار حبیب در نوبت بیستم بازنشر

از دیار حبیب، اتر داستانی کوتاهی است که گوشه هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده حضرت سیدالشهدا(ع) را به تصویر می کشد؛ البته قسمت اعظم آن، به شهادت حبیب در کربلا اختصاص دارد و وصف عشق و شیدایی او به امام زمانش. داستان از زاویه دید دانای کل روایت می گردد و به ده بخش تقسیم شده است. داستان از جایی شروع می گردد که حبیب بن مظاهر و میثم تمّار در ملاقاتی، مقابل چشم عده ای از مردم، هریک از عاقبت کار آن دیگری و چگونگی شهادتش خبر می دهند و از هم جدا می شوند و …

در این کتاب می خوانیم: جان در قفس تن حبیب، بی تابی می نماید. حبیب، به حال خود نیست. انگار رخت پیری را کنده است، در چشمه عشق، وضوی ارادت گرفته است و یکباره جوان شده است ؛ جوانی که خویش را به تمامی از یاد برده است و لجام دل به دست عشق سپرده است. هیچ کس حبیب را تا کنون به این حال ندیده است، گاهی آه می کشد، گاهی نگاهی به خیام حرم می اندازد، گاهی به افق چشم می دوزد، گاهی خود را در نگاه معشوق گم می نماید، گاهی می گرید و گاهی می خندد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1777

به "از دیار حبیب در نوبت بیستم بازنشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دیار حبیب در نوبت بیستم بازنشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید