افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

به گزارش تا بینهایت، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از 27 استان کشور به مناسبت دهه فجر گفت: حدود 590 هتل در حال ساخت داریم، 2400 پروژه گردشگری در کشور در حال اجراست و آینده صنعت گردشگری امیدبخش است.

افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر مونسان عصر امروز چهارشنبه 16 بهمن 98 در این مراسم که در هتل آماتیس تهران و به وسیله ویدئوکنفرانس برگزار گردید، ضمن تبریک به فعالان گردشگری گفت: امروز شاهد افتتاح پروژه های گردشگری با حجم سرمایه گذاری 2016میلیارد تومان هستیم درحالی که در گذشته در این مقیاس این تعداد پروژه نداشته ایم.

او اظهار کرد: صنعت گردشگری در کشور با حمایت رئیس جمهوری در دولت تدبیر و امید گام بزرگی برداشت؛ به طوری که طی این مدت پیشرفتی که در این صنعت حاصل شد به اندازه فعالیت کل صنعت گردشگری کشور طی سال های گذشته بود.

دکتر مونسان از تمام فعالان حوزه گردشگری که توانستند در شرایط سخت این صنعت را جلو ببرند قدردانی کرد و اضافه نمود: روزهای بهتری را پیش روی گردشگری خواهیم داشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان نمود: صنعت گردشگری یک مزیت ذاتی در کشور است و تنوع آب وهوایی، جاذبه های مختلف فرهنگی، تاریخی و... موجب شده تا این صنعت به عنوان قطب مالی کشور معرفی گردد.

او اضافه نمود: در آینده نه چندان دور با استقبال سرمایه گذاران شاهد این خواهیم بود که جزو اقتصاد اول و دوم کشور می شویم و از وابستگی به نفت نجات پیدا می کنیم. صنعت گردشگری در هر شرایطی به ایجاد اشتغال کشور یاری می نماید.

دکتر مونسان توضیح داد: در سالی که دارد به خاتمه می رسد شاهد بدترین اتفاقات مانند تحریم ها و کاهش پروازهای مستقیم بودیم. در 10 ماه نخست امسال 8میلیون گردشگر ورودی به کشور را تجربه کردیم. اتفاقات اخیر اثرات منفی بر حوزه گردشگری گذاشت اما با همت فعالان این حوزه از این شرایط عبور می کنیم و دوباره به شرایط خوب برمی گردیم.

او با بیان این که در سال 2019 براساس اعلام سازمان دنیای دنیا گردی از نظر سرعت رشد گردشگر خارجی دومین کشور دنیا بوده ایم، اضافه نمود: این شرایط سخت را بعضی از کشورها مانند ترکیه و مصر نیز تجربه کردند با برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم، سال 99 شاهد شکوفایی گردشگری خواهیم بود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: تنوع زیادی در حوزه گردشگری ایجاد شده است؛ ما گردشگری سلامت، فرهنگی و تاریخی داریم، حجم زیادی از اشتغال به گردشگری درمانی اختصاص دارد. همچنین اکوتوریسم موضوع جدیدی است که حجم بالایی از گردشگران را به خود اختصاص داده است.

او بیان نمود: ایجاد اقامتگاه ها در فضاهای تاریخی موضوع جدیدی است که موجب جذب گردشگر به کشور شده و تجربه جدیدی در این زمینه است. در رقابت با کشورهای منطقه در ساخت هتل های پنج ستاره با ایجاد این اقامتگاه ها توانستیم به جلو حرکت کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تمامی مدیران کل استان ها برای به بهره برداری این 472 پروژه تشکر کرد.

این پروژه ها در 27 استان کشور و در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مانند اقامتگاه های بوم گردی و سنتی، هتل و هتل آپارتمان، مجتمع های پذیرایی و گردشگری، مهمان پذیر و... افتتاح شد و برای 4200 نفر اشتغال ایجاد کرد و 8700 تخت به ظرفیت تخت های کشور اضافه شد.

افتتاح 45 پروژه در استان تهران

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در این مراسم گفت: همزمان با ایام دهه فجر 45 پروژه گردشگری از استان تهران با حجم سرمایه گذاری 366 میلیارد و 100 میلیون تومان به بهره برداری رسید و برای 928 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرد و 185 تخت به ظرفیت فضاهای اقامتی کشور اضافه شد.

پرهام جانفشان در مراسم افتتاح همزمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از استان های تهران، خراسان رضوی، کرمانشاه، فارس، بوشهر و یزد به وسیله ویدئو کنفرانس که عصر امروز چهارشنبه 16 بهمن 98 با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هتل آماتیس تهران برگزار گردید، گفت: 88 پروژه شامل هتل، مجتمع گردشگری، اقامتگاه های بوم گردی با حجم سرمایه گذاری 41 هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در سطح استان تهران در حال ساخت است. 70 درصد پروژه ها تا خاتمه دولت دوازدهم به به بهره برداری می رسد و از 14 هزار و 321 تخت به 40 هزار و 11 تخت می رسیم.

او توضیح داد: در سال 97 برای تأسیسات گردشگری 74 موافقت اصولی صادر شد اما در امسال تا به امروز برای 160 مورد موافقت اصولی صادر شده است.

افتتاح 42 پروژه در استان کرمانشاه

امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه به وسیله ویدئو کنفرانس گفت: 42 پروژه در حوزه گردشگری در سطح استان به ارزش 33 میلیارد و 133 میلیون تومان به بهره برداری رسید و برای 160 نفر به شکل مستقیم اشتغال زایی کرد. حدود 157 اتاق و 530 تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه شد.

افتتاح 6 پروژه در استان فارس

مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در ادامه اضافه نمود: شش پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 69 میلیارد و 108 میلیون تومان در این استان به بهره برداری رسید و برای 131 نفر ایجاد اشتغال کرد. همچنین 112 اتاق و 270 تخت به ظرفیت فضاهای اقامتی اضافه نموده شد.

او توضیح داد: در سال 92 حدود 63 هتل داشتیم اما امروز به 101 واحد رسیده است که شاهد رشد 60 درصدی بودیم. در زمینه اقامتگاه های بوم گردی تا خاتمه سال 97 حدود 86 اقامتگاه داشتیم اما با افتتاح این پروژه ها امروز به 125 واحد رسیده است و در مجموع 20 هزار تخت ایجاد شده است.

افتتاح 2 مجتمع گردشگری در استان بوشهر

محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: دو مجتمع گردشگری در سطح استان با حجم سرمایه گذاری 32 میلیارد تومان افتتاح و برای 60 نفر به شکل مستقیم اشتغال ایجاد کرد و 219 اتاق به ظرفیت اقامتی استان اضافه شد.

افتتاح 45 پروژه در استان یزد

سید مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: 45 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سطح استان همزمان با ایام دهه فجر با سرمایه گذاری 59 میلیارد و 538 میلیون تومان به بهره برداری رسید. همچنین 179 اتاق و 483 تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه شد.

افتتاح 6 پروژه در استان خراسان رضوی

ابوالفضل مکرمی فر مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی توضیح داد: شش پروژه گردشگری به حجم سرمایه گذاری 924 میلیارد و 954 میلیون تومان با اشتغال زایی 50 نفر در این استان افتتاح شد و 96 اتاق و 192 تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 676

به "افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح هم زمان 472 پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید