افزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی از سوی برخی تولیدکنندگان

به گزارش تا بینهایت، برخی تولیدکنندگان لوازم خانگی که پیشتر در خصوص عدم درج قیمت تولیدکننده روی محصول دچار تخلف شده بودند، اکنون هم بدون مجوز و خودسرانه قیمت ها را افزایش دادند در حالی که ظاهرا وزارت صمت چنین مجوزی نداده است.

افزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی از سوی برخی تولیدکنندگان

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، از اول دی ماه امسال موضوع نصب قیمت تولیدکننده بر روی محصولات لوازم خانگی بزرگ و کوچک با چالش های جدی روبرو شده است. از یک طرف وزارت صمت مدعیست که تمام جوانب اجرا شدن این موضوع را بررسی کرده و واحد های تولیدی باید نسبت به درج قیمت ها اقدام کنند، اما از طرف دیگر تولیدکنندگان نوسانات قیمت مواد اولیه را مانعی برای درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات دانسته و معتقدند اگر وزارت صنعت الزامی به نصب قیمت تولیدکننده بر روی کالا ها دارد باید تغییرات قیمتی مواد اولیه واحد های تولیدی را درنظر گرفته و نسبت به افزایش قیمت ها اقدام کند.

گواه این مطلب را می توان نامه هفته گذشته انجمن صنایع لوازم خانگی به وزیر صمت ندانست. در این نامه ادعا شده بود قیمت نهاده های تولید مدام در حال افزایش است به همین منظور از وزیر صنعت درخواست می کنیم متناسب با تغییر قیمتی مواد اولیه امکان افزایش قیمت ها را برای تولیدکنندگان لوازم خانگی درنظر بگیرد.

درحالی مشاهدات خبرنگار ما از بازار نشان می دهد قیمت لوازم خانگی 3 تا 12 درصد افزایش پیدا کرده است که به نظر می رسد، تولیدکنندگان به صورت خودسرانه نسبت به افرایش قیمت محصولات خود اقدام کرده اند چرا که وزارت صمت هیچگونه اعلامی نسبت به موافقت با افزایش قیمت نداشته است.

فروشندگان لوازم خانگی معتقدند این افزایش قیمت ها درحالی به وجود آمده که بازار خرید و فروش لوازم خانگی راکد بوده وحتی نمی توانند محصولات را با قیمت های قبلی به فروش برسانند، اما واحد های تولیدی لیست های جدیدی خود را به فروشگاه های لوازم خانگی ارسال کرده اند. البته نکته مهم اینجاست با وجود افزایش قیمت ها هنوز نصب قیمت تولیدکننده در محصولات لوازم خانگی اجرایی نشده و در بازار هنوز کالای لوازم خانگی برچسب قیمت تولیدکننده را ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1949

به "افزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی از سوی برخی تولیدکنندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خودسرانه قیمت لوازم خانگی از سوی برخی تولیدکنندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید