انتقاد از رشد افسار گسیخته قیمت مسکن در استان سمنان

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: قیمت تمام شده مسکن شامل قیمت زمین و هزینه ساخت در طرح اقدام ملی مسکن، باید متناسب با شرایط مالی جامعه هدف باشد.

انتقاد از رشد افسار گسیخته قیمت مسکن در استان سمنان

جهت دریافت خدمات ویلای یک طبقه مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه شورای مسکن استان طرح اقدام ملی مسکن را طرحی مطلوب در راستای خانه دار شدن جوانان و قشر آسیب پذیر جامعه و همچنین تعدیل قیمت مسکن دانست و اظهار کرد: قیمت تمام شده مسکن در طرح اقدام ملی مسکن در استان، باید متناسب با شرایط معیشتی و اقتصادی جامعه هدف آن باشد.

وی با بیان اینکه بحث مسکن همیشه یکی از مباحث ویژه در جامعه ما بوده است بر نظارت و پیگیری صحیح در مورد اقدامات و طرح های عمرانی تاکید کرد و خاطر نشان کرد: در بحث طرح اقدام ملی مسکن، جامعه هدف قشر آسیب پذیر و کم درآمد جامعه هستند و برای کاهش و تعدیل قیمت زمین در این طرح در استان باید توجه جدی صورت گیرد.

فخری ضمن انتقاد از رشد افسار گسیخته قیمت مسکن، از هدف دولت برای کاهش و تعدیل قیمت مسکن در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن اضافه نمود: بر اثر افزایش فزاینده قیمت مسکن و زمین، امروز توان اقتصادی افراد جامعه و به خصوص جوانان و قشر آسیب پذیر و کم درآمد به طور محسوسی کاهش پیدا نموده است که این طرح به منظور برخورداری افراد جامعه از یک مسکن حداقلی از سوی دولت کلید خورد.

وی فاکتور اصلی اجرای موفقیت آمیز این طرح را مشخص تکلیف و به انتها رساندن مسکن مهر دانست و گفت: بالغ بر 4 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان همچنان مشخص تکلیف نشده و دارای مسائل و مشکلاتی است که احتیاج است این مهم قبل از اجرای طرح اقدام ملی مسکن و به جهت اجرای بهتر و مطلوب تر آن، آنالیز و برطرف مشکل گردد.

معاون عمرانی استاندار سمنان توضیح داد: هدف ما در این طرح مسکن ارزان قیمت است، اما به واسطه کاهش قیمت ها نباید از کیفت ساخت و مصالح کاسته گردد که در این صورت همانند مسکن مهر با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن آیین نامه ها و شرایط فنی و تخصصی در بحث مصالح، نظارت و ساخت در این طرح رعایت گردد و کوشش داشته باشیم تا در بحث هزینه ساخت و قیمت زمین کاهش حداکثری قیمت در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین از عدم موافقت شورای مسکن استان با حذف پارکینگ در طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد و اضافه نمود: بانکها وظیفه دارند تا در این مقطع و در راستای اجرای هرچه بهتر و مطلوبتر و در نهایت موفقیت طرح، نسبت به پرداخت تسهیلات کم بهره اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از استقبال اولیه بسیار مطلوب در استان از طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد و گفت: این استقبال خوب به دلیل قیمت تمام شده بالای مسکن و همچنین عدم تخصیص وام کم بهره، در مرحله نهایی به تعداد کمی از متقاضیان تبدیل شد که کوشش داریم تا با مساعدت دستگاه های عضو، پیگیری مستمر و ارائه راه چاره مناسب، با کاهش قیمت زمین و مصالح و تخصیص وام با بهره کم بتوانیم زمینه حضور افراد بیشتری را از جامعه هدف فرآهم کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 995

به "انتقاد از رشد افسار گسیخته قیمت مسکن در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از رشد افسار گسیخته قیمت مسکن در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید