اوباما: به لطف دموکراسی ترامپ نتوانست به صددرصد اهدافش برسد ، از کشتن بن لادن پشیمان نیستم

به گزارش تا بینهایت، رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت، به لطف دموکراسی دونالد ترامپ نتوانست 100 درصد چیزی را که می خواست محقق کند.

اوباما: به لطف دموکراسی ترامپ نتوانست به صددرصد اهدافش برسد ، از کشتن بن لادن پشیمان نیستم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه با شبکه رادیویی سر اسپانیا گفت: دولت ها معمولا کشتی هایی هستند که از اقیانوس می گذرند نه قایق ها و به حرکت درآوردن ابزارهای دولت در مسیری بهتر تلاش فراوانی می خواهد. در دولت های دموکرات فشارهای زیادی برای توقف وجود دارد. منافعی وجود دارند که نمی گذارند برخی مسائل تغییر کنند. متوقف کردن یک مساله آسان تر از شروع کردن یک مساله است.

وی گفت: یکی از مسائل دموکراسی این است که باید امتیاز بدهی و به هیچ وجه نمی توانی 100 درصد چیزی را که می خواهی محقق کنی. خبر مسرت بخش این است که به لطف دموکراسی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا نتوانست 100 درصد چیزی را که می خواست محقق کند.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا به کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده نیز اشاره کرد و گفت: این کار را عمدا انجام دادم. جنگ در برخی مواقع ضروری است. من از اینکه دستور عملیات کشتن بن لادن را دادم پشیمان نیستم چراکه او برای کشتن بی گناهان برنامه ریزی می کرد.

اوباما اذعان کرد: حتی در جنگ های ضروری هم مسائل بسیار وحشتناکی اتفاق می افتد. این مساله مرا ناراحت می کند اما مسائلی از این دست وجود دارند. به رهبری که به چنین مسائلی فکر نکند و روی او اثر نداشته باشد، اعتماد نمی کنم.

اوباما با صراحت گفت که یک رهبر باید تصمیماتی اتخاذ کند که ممکن است با ارزش های شخصی اش در تناقض باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1452

به "اوباما: به لطف دموکراسی ترامپ نتوانست به صددرصد اهدافش برسد ، از کشتن بن لادن پشیمان نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: به لطف دموکراسی ترامپ نتوانست به صددرصد اهدافش برسد ، از کشتن بن لادن پشیمان نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید