ترامپ برای خروج از کاخ سفید شرط گذاشت

به گزارش تا بینهایت، خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا بامداد جمعه برای خروج از کاخ سفید شرط گذاشت و تاکید کرد چنانچه مجمع گزینندگان به رقیبش جو بایدن رأی بدهد او این اقدام را انجام می دهد.

ترامپ برای خروج از کاخ سفید شرط گذاشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید اگر مجمع گزینندگان جو بایدن را [به عنوان رئیس جمهور] انتخاب کند، شما ساختمان [کاخ سفید] را ترک نمی کنید؟ گفت: مطمئناً این کار را خواهم کرد و شما این را می دانید. ولی فکر می کنم از الان تا 20 ژانویه (روز تحلیف) اتفاقات زیادی خواهد افتاد. تخلفات زیادی کشف شده اند.

ترامپ بار دیگر ادعایی که چند ساعت قبل در توییتر درباره جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا مطرح کرده بود را تکرار کرد و گفت: او کاندیدی نیست که 80 میلیون رأی آورده باشد.

رئیس جمهور آمریکا ساعاتی قبل تر در توئیتر نوشته بود: ترامپ در توئیتر نوشت: همین الان جدول بندی آرا[ی انتخاباتی] را دیدم. امکان ندارد بایدن 80 میلیون رأی آورده باشد. این یک انتخابات 100 درصد تقلبی بود.

ترامپ در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا به انتخابات ریاست جمهوری 2024 فکر می کند گفت که این انتخابات هنوز به خاتمه نرسیده است. او گفت هزاران رأی وجود دارند که ممکن است نتیجه را تغییر دهند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت تنها روشی که جو بایدن ممکن است 80 میلیون رأی آورده باشد از طریق تقلب است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: کل دنیا دارد به فرایند انتخاباتی ما می خندد. ترامپ سپس گفت که این انتخابات تقلبی بوده است.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت می کند یا خیر گفت: الان نمی توانم بگویم.

پیش از این رسانه های آمریکا گزارش داده بودند در حالی که شمارش آرا در برخی ایالت های این کشور همچنان ادامه دارد، تعداد آرای جو بایدن نامزد حزب دموکرات از 80 میلیون رای فراتر رفته است.

بر اساس آمار پایگاه کوک پلتیکال ریپورت بایدن تا کنون 80،033،996 رای بدست آورده که 51 درصد از کل آرای اخذ شده را شامل می شود.

همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید نیز تا کنون 73،878،907 رای بدست آورده که 47.1 درصد از کل آرا به شمار می آید.

ترامپ علاوه بر این گفت تحویل واکسن کرونا از هفته آینده آغاز خواهند شد.ترامپ شرح داد کادر درمان و شهفرایندان مسن برای دریافت این واکسن در اولویت قرار خواهند داشت.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار گشت. برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 302 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد.

ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت هایی را درباره تقلب در فرایند رأی گیری در چند ایالت کلیدی مطرح نمود. بیشتر این شکایت ها رد شده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1332

به "ترامپ برای خروج از کاخ سفید شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای خروج از کاخ سفید شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید