با 10 روش طبیعی و مؤثر برای برطرف تیرگی زانو و آرنج آشنا شوید

به گزارش تا بینهایت، در این مطلب به چند روش طبیعی و واقعاً مؤثر می پردازیم که به برطرف تیرگی زانو و آرنج یاری می نماید.

با 10 روش طبیعی و مؤثر برای برطرف تیرگی زانو و آرنج آشنا شوید

به گزارش ، انباشت سلول های مرده پوست، ساییده شدن پوست، قرارگیری بیش از اندازه در معرض آفتاب یا اختلالات هورمونی، عواملی هستند که باعث تیره شدن پوست زانو و آرنج می گردد.

در این بخش های بدن هیچ غده چربی ای وجود ندارد و به همین دلیل باید با مراقبت و رسیدگی جلوی خشک شدن آن ها را بگیریم. در ادامه به چند روش طبیعی و واقعاً مؤثر می پردازیم که به برطرف تیرگی زانو و آرنج یاری می نماید.

خیار به دلیل خاصیت روشن نمایندگی اش، یکی از مؤثرترین روش ها برای برطرف تیرگی زانو و آرنج است. خیار سلول های مرده پوست را از بین می برد و رطوبت پوست را حفظ می نماید. ویتامین های آ. و سی موجود در خیار پوست را زییا و شاداب نگه می دارند.

برش های ضخیمی از خیار را به مدت 15 دقیقه به آرامی روی زانو و آرنج خود بکشید. 5 دقیقه صبر کنید و بعد از آن، پوست خود را با آب سرد بشویید.

علاوه بر این می توانید آب خیار و آب لیموترش را به یک نسبت با یکدیگر مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را به زانو، آرنج و همینطور زیربغل خود بمالید. 20 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

لیموترش تأثیر زیادی در روشن شدن پوست دارد. لیموترش سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین سی است. این مواد باعث احیا شدن پوست و بهبود رنگ آن می شوند. جوش شیرین هم مانند یک تمیز نماینده ملایم، اما مؤثر عمل می نماید و قسمت های تیره پوست را روشن می نماید.

یک عدد لیموترش را به دو نیم تقسیم کنید. 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین روی لیموترش بریزید. لیموترش آغشته به جوش شیرین را به مدت 1 دقیقه روی زانو و آرنج خود بکشید. 15 دقیقه صبر کنید و بعد از آن، پوست خود را با آب گرم بشویید.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه، این کار را هر 2 روز یک بار تکرار کنید.

آلوئه ورا حاوی موادی است که به مرطوب شدن پوست و یکدست شدن رنگ آن یاری می نمایند. آلوئه ورا همچنین خواص ضد باکتری و ضد قارچ دارد. ترکیب آلوئه ورا و شیر، روشی ساده و مؤثر برای روشن کردن پوست است.

شیر و ژل آلوئه ورا را به یک نسبت با یکدیگر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را به پوست خود بمالید. این ترکیب باید در طول شب روی پوست تان بماند. صبح روز بعد، پوست خود را با آب بشویید.

علاوه بر این می توانید ژل آلوئه ورا را از برگ های آن خارج کنید و به زانو و آرنج خود بمالید. 20 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

سیب زمینی سرشار از آنزیم های کاتکولاز است که می تواند رنگ پوست را به طور طبیعی روشن کند. استفاده روزانه از سیب زمینی باعث نرمی پوست می گردد و به برطرف تیرگی آن یاری می نماید.

سیب زمینی را رنده کنید، آب آن را بگیرید و به پوست خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و بعد از آن، پوست خود را با آب بشویید. در سرانجام، به پوست خود مرطوب نماینده بزنید.

همچنین می توانید برش های سیب زمینی را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی زانو و آرنج خود بکشید و بعد از آن پوست خود را با آب بشویید.

زردچوبه مؤثرترین روش طبیعی برای از بین بردن آلودگی ها و سلول های مرده از پوست زانو و آرنج بدون هیچگونه عوارض جانبی است. زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین است که فراوری بیش از اندازه ملانین را کاهش می دهد و مقدار آن را تنظیم می نماید. فراوری بیش از اندازه ملانین همان عاملی است که باعث تیره شدن رنگ پوست می گردد.

مقداری زردچوبه را با 1 قاشق چایخوری شیر مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را به زانو و آرنج خود بمالید. چند دقیقه ای پوست خود را ماساژ دهید و اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک گردد. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

اضافه کردن کمی عسل به این ترکیب می تواند تأثیر آن را بیشتر کند.

روغن نارگیل سرشار از اسید های چرب ضروری و ویتامین ای است که به ترمیم پوست تیره و آسیب دیده یاری می نماید.

بعد از هر بار حمام کردن یا دوش دریافت، روغن نارگیل را به محل مورد نظر بمالید. به مدت 2 تا 3 دقیقه آنقدر پوست خود را ماساژ دهید تا روغن جذب پوست گردد.

همچنین می توانید نصف قاشق چایخوری آب لیموترش تازه را با 1 قاشق چایخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را چند دقیقه ای به آرامی روی زانو و آرنج خود ماساژ دهید.

عسل مانند یک مرطوب نماینده طبیعی عمل می نماید. ترکیب عسل با لیموترش روی پوست می تواند معجزه کند.

2 قاشق چایخوری عسل را با آب یک نصفه لیموترش مخلوط و 1 قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را روی قسمت های تیره پوست بمالید. 20 تا 30 دقیقه صبر کنید و سپس پوست تان را با آب بشویید.

عسل در ترکیب با آلوئه ورا و شیر هم تأثیر خوبی دارد. 1 قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق چایخوری شیر و 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را به پوست خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

یک اسکراب خانگی با ترکیبی از شکر و روغن زیتون، پوست شما را تغذیه و آبرسانی خواهد نمود و سلول های مرده آن را از بین خواهد برد.

شکر و روغن زیتون را به یک نسبت با یکدیگر ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده را به زانو و آرنج خود بمالید و به مدت 5 دقیقه پوست خود را با حرکات دورانی ماساژ دهید. این کار را هفته ای یک بار تکرار کنید.

از این اسکراب برای پاکسازی پوست صورت خود هم می توانید بهره ببرید. دقت داشته باشید که اسکراب را نباید خیلی محکم روی پوست بمالید، چون ممکن است به پوست تان صدمه بزند.

جو دو سر پرک شده علاوه بر فواید زیادی که برای سلامتی دارد، روش مؤثری هم برای بهبود رنگ پوست به شمار می رود. برای درست کردن این اسکراب به آب لیموترش، جو دو سر پرک شده و نمک احتیاج دارید.

آب یک نصفه لیموترش را با نصف قاشق غذاخوری جو دو سر پرک شده و اندکی نمک مخلوط کنید. اسکراب به دست آمده را به مدت 10 تا 15 دقیقه با حرکات دورانی روی زانو و آرنج خود بمالید. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. برای آنکه بهترین نتیجه را بگیرید، این کار را 3 تا 4 بار در هفته تکرار کنید.

همچنین می توانید 2 قاشق غذاخوری جو دو سر پرک شده را با 2 قاشق چایخوری شیر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را به مدت 10 دقیقه روی قسمت های تیره پوست ماساژ دهید. سپس پوست خود را با آب بشویید. این ترکیب پوست را نرم، لطیف و درخشان می نماید و سلامت آن را بهبود می بخشد.

استیک اسید موجود در سرکه و لاکتیک اسید موجود در ماست به پاکسازی پوست زانو و آرنج و درخشان شدن آن یاری می نماید.

1 قاشق غذاخوری ماست را با 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را روی پوست خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. این کار را 3 تا 4 بار در هفته تکرار کنید.

روش ساده دیگری که با آن می توانید پوست خود را روشن کنید این است که سرکه سیب را با مقداری آب مخلوط کنید و ترکیب آن ها را با پنبه به زانو و آرنج خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب بشویید.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 119

به "با 10 روش طبیعی و مؤثر برای برطرف تیرگی زانو و آرنج آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 10 روش طبیعی و مؤثر برای برطرف تیرگی زانو و آرنج آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید