فراوری اندام های مصنوعی با پرینت سه بعدی ، بیماران نیازمند پیوند عضو امیدوارتر می شوند

به گزارش تا بینهایت، محققان آزمایش هایی را با فناوری چاپ سه بعدی برای تکثیر اندام های انسان انجام داده اند. در صورت نتیجه بخش بودن این آزمایش ها در آینده ای نه چندان دور بیماران دیگر نباید منتظر پیوند عضو بمانند.

فراوری اندام های مصنوعی با پرینت سه بعدی ، بیماران نیازمند پیوند عضو امیدوارتر می شوند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، شبکه اهدایی غرب (مربوط به اهدا اعضای حیاتی بدن در آمریکا) تخمین می زند که در حال حاضر 100 هزار نفر در آمریکا منتظر پیوند عضو هستند.

بر اساس یکی از مطالبی که در سایت فناوری دانشگاه ام آی تی انتشار یافته، بیشتر افرادی که به عضوی احتیاج دارند، حتی قبل از اینکه وارد فهرست انتظار شوند، می میرند. برای کاهش ابعاد فاجعه بار این مساله، دانشمندان آغاز آزمایش هایی را روی یک سری اندام حیاتی حیوانات انجام داده اند.

در سال 2022، اولین قلب خوک اصلاح شده ژنتیکی به یک بیمار 57 ساله پیوند زده شد.با این حال، این روش موفقیت آمیز نبود، زیرا بیمار تنها دو ماه پس از این پیوند زنده ماند.

اکنون محققان در حال آنالیز ایده اندام های پرینت سه بعدی هستند.

مفهوم اندام های پرینت 3 بعدی چیست؟

مفهوم اندام های پرینت سه بعدی هنوز در مراحل اولیه تحقیق و آنالیز است. با این حال، این ایده شامل پرینت سه بعدی اندام ها با همان شکل و صورتی که وجود دارند با استفاده از سلول های بدن یک بیمار است.

به گزارش سی ان ان، این روش به عنوان پرینت زیستی سه بعدی اندام نامیده می گردد و ما می توانیم در کمتر از 10 سال شاهد عملی شدن آن باشیم.

تکنولوژی چاپ زیستی اندام با استفاده از فناوری های چاپ سه بعدی برای کنار هم قرار دادن چندین نوع سلول، فاکتورهای رشد و مواد زیستی به صورت لایه به لایه کار می نماید. این فرایند در ادامه باعث فراوری اندام های مصنوعی زیستی می گردد که تقریبا مشابه همتایان طبیعی خود هستند.

ایده دوم، ایجاد شبه اندام های لکه مانند از سلول های بنیادی است. این شبه اندام ها برای تقلید از اندام های خاص کشت می شوند. برنامه درازمدت در صورت به نتیجه رسیدن تحقیقات و آزمایش های محققان، رشد اندام های سفارشی در کارخانه ها است.

بیشتر بخوانید:

  • استارت آپی که خانه چاپ می نماید! | نقش مهم بطری های پلاستیکی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2183

به "فراوری اندام های مصنوعی با پرینت سه بعدی ، بیماران نیازمند پیوند عضو امیدوارتر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری اندام های مصنوعی با پرینت سه بعدی ، بیماران نیازمند پیوند عضو امیدوارتر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید