جذب جوانان بیکار سودانی از سوی امارات و اعزام آنها به لیبی

به گزارش تا بینهایت به نقل از القدس العربی، منابع غربی فاش کردند که امارات جوانان بیکار سودانی را جذب و به زور آنها را به برای جنگ در کنار خلیفه حفتر در لیبی اعزام می نماید.

جذب جوانان بیکار سودانی از سوی امارات و اعزام آنها به لیبی

این منابع خاطرنشان کردند: شرکت بلک شیلد امارات با سوء استفاده از بی ثباتی سیاسی و مسائل اقتصادی و بیکاری در سودان با چاپ اطلاعیه در سودان جوانان سودانی جویای کار را تحت عنوان کار در تاسیسات نفتی امارات جذب می نماید و صدها جوان سودانی جویای کار درخواست کار در این تاسیسات خیالی را می دهند و گول می خورند زیرا به محض ورود به امارات گذرنامه ها آنها صادر می گردد و سپس در پادگانی در منطقه غیاثی در امارات آموزش نظامی سه ماهه ای می بینند.

منابع غربی فاش کردند: مسئولان شرکت بلک شیلد امارات به این جوانان سودانی می گویند که آنها را برای کار در تاسیسات نفتی در آفریقای جنوبی اعزام خواهند کرد و این هرگز رخ نمی دهد زیرا آنها به منطقه راس لانوف لیبی منتقل می شوند و از این قربانیان، افراد مسلح تابه دندان مسلح استقبال می نمایند و این قربانیان توان مخالفت از بیم جان خود ندارند و پس از رسیدن خبر به خانواده های این افراد، وزارت خارجه سودان وارد عمل شده و به این ترتیب این جوانان به طور تدریجی به خارطوم باز می گردند.

القدس العربی در ادامه گزارش داد: ابوظبی که سیاست های ویرانگری در منطقه دارد از بزرگترین حامیان اقتصادی، نظامی و سیاسی حفتر محسوب می گردد. امارات همچنین از مهمترین حامیان تسلیحاتی خلیفه حفتر است به طوری که پهپادهای زیادی به نیروهای حفتر داده است و نیز بالگردهای جنگی که از بلاروس خریداری نموده است به شبه نظامیان وابسته به خود در لیبی داده است.

لازم به ذکر است که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان شرق لیبی پس از یک سال عملیات نظامی ناکام برای اشغال طرابلس، با ادعای اینکه توافق الصخیرات با دولت وفاق ملی لیبی منسوخ شده، پیشتر خود را حاکم این کشور خاطرنشان کرد.

توافقنامه الصخیرات در سال 2015 به امضا رسید که بر اساس آن به تشکیل شورای ریاستی و دولت وحدت ملی منجر شد؛ اما مدتی بعد حفتر خاطرنشان کرد که این شورا و دولت وفاق ملی غیر قانونی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 965

به "جذب جوانان بیکار سودانی از سوی امارات و اعزام آنها به لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب جوانان بیکار سودانی از سوی امارات و اعزام آنها به لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید