اخبار سیاسی

ژاپن: کودتای میانمار می تواند منجر به افزایش نفوذ چین در منطقه گردد

معاون وزیر دفاع ژاپن امروز سه شنبه گفت، کشورهای دموکراتیک دنیا در صورتی که در پاسخ شان به کودتای اخیر در میانمار مجاری ارتباطی با ژنرال های قدرتمند این کشور حزوه جنوب شرق آسیا را ببندند، با ریسک کشیده شدن این کشور به آغوش چین روبرو می شوند.

12 اسفند 1399

واکنش سناتور روس به تهدید غربی ها درباره اعمال تحریم های جدید علیه روسیه

یک مقام بلندپایه دومای روسیه گفت: تهدید آمریکا، آلمان و دیگر کشورهای غربی به اعمال تحریم های جدید ضدروسی به دلیل شرایط آلکسی ناوالنی، اقدامی صحنه سازی شده از قبل و به منظور ادامه اعمال فشارها بر مسکو است.

12 اسفند 1399

برگزاری جشن سرانجام سال در مهدهای کودک ممنوع است

مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: برگزاری هرگونه جشن خاتمه سال در مهدهای کودک ممنوع است و هیچ برنامه ای در ایام خاتمه سال در مهدهای کودک برگزار نمی شود.

8 اسفند 1399

جزئیات جدید از یارانه خانوار در سال 1400 ، یارانه سال آینده 2 برابر می شود؟

به گزارش خبرنگاران، کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی لایحه بودجه سال آینده است. این کمیسیون در خصوص یارانه، تصمیمات جدیدی گرفته که براساس آن مبلغ یارانه و ترکیب جمعیتی یارانه ها تغییر می کند.

6 اسفند 1399

چگونگی محاسبه مالیات بر درآمد در 1400

معاون امور فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: نرخ محاسبه مالیات بر درآمد به غیر از حقوق بگیران در لایحه بودجه 1400 معادل 25 درصد معین شده است.

5 اسفند 1399

خشم مردم انگلیس از نخست وزیر به دلیل نحوه مدیریت شیوع بحران کرونا

در حالی که تلفات ویروس کرونا در بریتانیا به مرز 100 هزار نفر نزدیک شده است، بستگان و خانواده های فوتی های این بحران به شدت از عملکرد نخست وزیر این کشور در مدیریت شیوع ویروس کرونا ابراز نارضایتی و خشم می نمایند.

5 اسفند 1399

شروع ساخت خانه ملی اسکواش با حضور علی نژاد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مراسم کلنگ زنی خانه ملی اسکواش کشور حاضر شد.

4 اسفند 1399

شوک ژاپن به ورزش دنیا، بازی های المپیک لغو می گردد

به گزارش خبرنگاران، روزنامه تایمز انگلیس در گزارشی مدعی شد حاکمان کشور ژاپن به طور خصوصی به این نتیجه رسیده اند که بازی های المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا باید لغو گردد و تمرکز آنها برای دریافت نخستین میزبانی در دسترس یعنی المپیک 2032 است.

3 اسفند 1399

ظریف: تورمِ بعد برجام و زمان تحریم ها را مقایسه کنید ، آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

وزیر امور خارجه، بدهی را تنها دلیل تعلیق رای ایران در سازمان ملل بیان نمود و گفت: دولت منبعی را برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل را تعیین کرده بود اما آمریکا مانع پرداخت آن شد.

3 اسفند 1399

متن های کوتاه عاشقانه جذاب و دلنشین

متن کوتاه عاشقانه از دل برآمده و بر دل می نشیند. در این متن عشق به مخاطب خاص یا همسر ابراز می شود و گاهی درباره شکست عشقی است. متن کوتاه عاشقانه شامل متن عاشقانه کوتاه برای همسر، متن عاشقانه جدید، متن عاشقانه برای عشقم، متن عاشقانه دوستت دارم،...

1 اسفند 1399

ملاقات وزیر دفاع ترکیه با نخست وزیر عراق و تأکید طرفین بر مبارزه با تروریسم

نخست وزیر عراق که میزبان وزیر دفاع ترکیه بود گفت که بغداد مخالف هر گونه تهدید یا فعالیت ترویستی است که از خاک خود علیه ترکیه صورت گیرد.

30 بهمن 1399

درخواست 60 نماینده برای آنالیز طرح بحث برانگیز مالیات در مجلس

نایب رئیس کمیسیون مالی مجلس از درخواست شصت نماینده از هیأت رئیسه مجلس برای آنالیز فوریت دار طرح مالیات بر عایدی سرمایه در صحن مجلس اطلاع داد.

29 بهمن 1399

سایه وحشت در انگلیس؛از مفقود شدن اطلاعات پلیس تا بازگشت سخنگوی بن لادن

خبر ناپدید شدن ناگهانی اطلاعات مربوط به ده ها هزار سابقه دار از سامانه پلیس انگلیس در کنار بازگشت سخنگو و دستیار ارشد بنیانگذار گروه القاعده در لندن موجی از وحشت را در این کشور به راه انداخته است.

27 بهمن 1399

انتقاد ظریف از برخوردهای دوگانه بعضی از متحدان واشنگتن

تهران (پانا) - وزیر خارجه ایران در پیامی در ارتباط با واکنش ها به اتفاقات اخیر در آمریکا نوشت کسانی که چهار سال در مقابل زورگویی های بی قانون ترامپ در مقابل ایران برای حفاظت از خود سر فرود آوردند، حالا حمله او به حاکمیت قانون را محکوم می نمایند.

26 بهمن 1399

جزئیات سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی

به گزارش خبرنگاران، شورای عالی فضای مجازی در جلسه روز سه شنبه 16 دی ماه به حسن روحانی رئیس جمهور، سند الزامات پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خلاف واقع در فضای مجازی را تصویب کرد.

25 بهمن 1399

2 هزار واحد تولیدی راکد تا پایان سال فعال می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: در کل کشور 9 هزار و 188 واحد صنعتی تعطیل شده است و اگر این واحد های تولیدی به چرخه فعالیت بازگردند، حدود 192 هزار نفر اشتغال در کشور ایجاد خواهد شد که در این راستا قرار است تا سرانجام سال جاری 2 هزار...

23 بهمن 1399

مخالفت بیشتر اعضای اوپک پلاس با افزایش فراوری در ماه آینده

خبرنگاران : در نشست رسمی روز دوشنبه وزیران نفت اوپک پلاس، بیشتر اعضای این گروه از جمله عربستان سعودی با افزایش فراوری نفت در فوریه مخالفت کردند در حالی که روسیه حدبیشتر افزایش فراوری مجاز تحت توافق این گروه را پیشنهاد کرد.

22 بهمن 1399

ماجرای سفر فرستاده نخست وزیر عراق به تهران چه بود؟

تهران (پانا) - بعضی رسانه های عراقی دیروز یکشنبه در خبری غیر رسمی اعلام کردند؛ ابوجهاد الهاشمی که پیش از این ریاست دفتر عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق را بر عهده داشت، از سوی مصطفی الکاظمی نخست وزیر فعلی این کشور به تهران سفر نموده است.

16 بهمن 1399

چشم انداز کالاهای اساسی در سال 1400

چشم انداز کالاهای اساسی در سال 1400 موضوعی است که اعضای کمیسیون بازرگانی داخلی در تازه ترین نشست خود به آن پرداختند. در این آنالیز ها، شرایط کنونی فراوری و واردات انواع کالاهای اساسی مورد توجه نهاده شد. اشرف مرتضائی، کارشناس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق...

15 بهمن 1399

فشارهای آمریکا مانع بزرگ توسعه پروژه های گاز در عراق

یکی از تحلیلگران سیاسی عراقی گفت که واشنگتن مایل به خودکفایی عراق در زمینه انرژی گاز نیست و در راستا توسعه میادین گازی و استفاده از گاز در نیروگاه ها کارشکنی می کند.

15 بهمن 1399
تعداد: (357)