اخبار سیاسی

بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در شبکه های برون مرزی

بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در شبکه انگلیسی زبان معاونت برون مرزی صداوسیما برگزار می گردد.

1 تیر 1400

ضرورت اخذ گواهی ایمنی برای تجهیزات شهربازی و زمین بازی

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل استاندارد استان در کمیته فنی این اداره کل به اهمیت استفاده هم استانی ها از تجهیزات شهربازی و زمین بازی استاندارد تاکید نمود.

29 خرداد 1400

مردی که سیاست را در خدمت ادبیات درآورد

ابراهیم خدایار در وبینار بین المللی سراینده صلح و دوستی ضمن آنالیز کارنامه علمی و فرهنگی میرزا تورسون زاده، گفت که او سیاست را در خدمت ادبیات و فرهنگ درآورد.

28 خرداد 1400

نشریه انگلیسی: صدها نظامی خارجی برای جلوگیری از سقوط کابل در افغانستان باقی می مانند

یک نشریه انگلیسی بیان کرد که صدها نظامی آمریکایی و ترکیه ای برای جلوگیری از سقوط پایتخت افغانستان توسط گروه طالبان در کابل باقی می مانند.

27 خرداد 1400

سقوط صخره در آزادراه تهران-شمال جان دو کارگر را گرفت

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال ریزش تونل در منطقه دو آزادراه را تکذیب کرد و گفت: علت حادثه اتفاق افتاده در منطقه دو آزادراه تهران- شمال، سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه در بیرون دهانه تونل بود و ریزش تونلی در این منطقه رخ نداده است.

26 خرداد 1400

گزارش روسیه از مذاکرات برجامی با ایران و چین

رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام جلسه هماهنگی با طرف های ایرانی و چینی را پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک در وین ثمربخش خواند.

23 خرداد 1400

میدل ایست: ایران از عربستان خواسته به فروش نفتش یاری کند

تارنمای میدل ایست آی پنجشنبه شب در گزارشی مدعی شد که مقام های عراقی جزئیات گفت وگوهای ایران و عربستان را در اختیار این تارنما قرار داده اند.

21 خرداد 1400

عراقچی: درباره لغو تحریم های بخشی تفاهم وجود دارد

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به مذاکرات وین، گفت: تحریم های بخشی و اشخاص همه باید برداشته گردد البته فکر می کنم در زمینه تحریم های بخشی تفاهماتی وجود دارد در عین حال اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نخواهیم داد.

20 خرداد 1400

وزنه برداری ایران در المپیک شانس مدال دارد

به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون وزنه برداری که در آکادمی ملی المپیک برگزار گشت، گفت: فدراسیون وزنه برداری در طول تاریخ همیشه در عرصه های رقابتی در بازی های المپیک، بازی های آسیایی و رویدادهای جهانی و قاره ای مدال آور...

12 خرداد 1400

ترکیه هرگونه دخالت در صحنه سیاسی الجزایر را رد کرد

سفارت ترکیه در الجزایر با انتشار بیانیه ای، گزارش های رسانه ای مبنی بر کوشش آنکارا برای دخالت در صحنه سیاسی الجزایر را رد و تاکید نمود که آنچه در این خصوص گفته شده، ادعایی بی پایه و اساس است.

9 خرداد 1400

آمریکا: نقشی در گفت وگوهای ایران و عربستان نداریم

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته کشورش از گفت وگوهای میان ایران و عربستان سعودی حمایت می نماید اما نقشی در آن ندارد.

9 خرداد 1400

اوکراین پیشنهاد پوتین برای ملاقات با زلنسکی را رد کرد

الکسی رزنیکوف معاون نخست وزیر اوکراین و معاون سرپرست هیات مذاکره کننده این کشور در گروه تماس سه جانبه برای حل مناقشه دونباس پیشنهاد اخیر پوتین برای ملاقات با همتای خود در مسکو را رد کرد.

3 خرداد 1400

موسس اولین آژانس مسافرتی در ایران درگذشت

حرمت الله رفیعی، رییس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی خبر درگذشت سید ابوالقاسم مهاجری را تایید کرد. مهاجری که بنیان گذار نخستین آژانس مسافرتی ایران محسوب می شد، صبح روز شنبه 11 اردیبهشت ماه در سن 97 سالگی و به علت کهولت سن از جهان...

31 اردیبهشت 1400

روسیه از احتمال طولانی تر شدن این دور مذاکرات وین اطلاع داد

دیپلمات ارشد روسیه از احتمال طولانی تر شدن دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اطلاع داد.

29 اردیبهشت 1400

ادعای اتحادیه اروپا: غنی سازی 60 درصدی در ایران یک تحول بسیار نگران کننده است

سخنگوی اتحادیه اروپا مدعی شد که آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در تأسیسات هسته ای ایران یک تحول بسیار نگران کننده است.

26 اردیبهشت 1400

ادامه جنگ دیپلماتیک مسکو-واشنگتن، اخراج 10 دیپلمات آمریکا از روسیه

وزارت خارجه روسیه اعلام نموده که ده دیپلمات آمریکا را عنصر نامطلوب معرفی نموده و آن ها باید خاک این کشور را ترک نمایند.

22 اردیبهشت 1400

آماده باش در چند شهر پاکستان به دلیل ادامه اعتراضات تحریک لبیک

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، اعلام ادامه اعتراضات از سوی هواداران تحریک لبیک موجب شده تا پلیس و ارتش پاکستان در چند شهر به حال آماده باش دربیایند.

21 اردیبهشت 1400

محمد سلامتی: مشکل اصلاح طلبان شیوه رفتار شورای نگهبان است

محمد سلامتی دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، گفت: در خرداد ماه سال جاری گرچه انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورا های شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، ولی آنچه که بیشتر توجه ها را به خود جلب کرده و حساسیت برانگیز شده است،...

21 اردیبهشت 1400

ملاقات معاون وزیر امور خارجه با وزیر خارجه اتریش

تهران (پانا) - سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه و رئیس هیئت کشورمان در نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز چهارشنبه با آقای الکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش ملاقات و گفت و گو کرد.

18 اردیبهشت 1400

روز حمله به کنگره آمریکا در پنتاگون چه گذشت؟

در گزارش پنتاگون که یک خبرگزاری آمریکایی به آن دست یافته آمده است، نیروهای گارد ملی ساعت ها پس از درخواست یاری مقامات آمریکایی برای پاکسازی کنگره، وارد عمل شدند.

15 اردیبهشت 1400
تعداد: (400)