اخبار سیاسی

درخواستی که ترامپ از روسیه درباره بشار اسد دارد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان از نگرانی خود از قهر و خشونت در استان ادلب سخن گفت. او در این تماس تلفنی با اردوغان از روسیه درخواست کرد مانع از جنایات دولت بشار اسد در سوریه شود.

12 فروردین 1399

پیش بینی فوربس از آینده تحریم نفتی ایران

خبرنگاران: نگرانی سعودی ها ممکن است به توافقی چهارجانبه دیپلماتیک بین ایران، عربستان، ایالات متحده آمریکا و حوثی های یمن بینجامد.

10 فروردین 1399

نخست وزیر لبنان از مردم خواست در خانه بمانند

نخست وزیر لبنان بیان کرد که در راستای مقابله با کرونا و به منظور ممانعت از خروج غیرضروری شهروندان از خانه، از ارتش و پلیس یاری خواهد گرفت.

5 فروردین 1399

آمریکا برای توسعه شبکه 5G از شرکت های غربی رقیب هواوی یاری می گیرد

در حال حاضر شرکت هواوی عنوان بزرگترین فراوری کننده تجهیزات شبکه های مخابراتی را در اختیار دارد و بسیاری از کشورهای برای راه اندازی و توسعه شبکه 5G از این شرکت چینی یاری گرفته اند. اما داستان درباره آمریکا کمی متفاوت است؛ پس از جنگ تجاری آمریکا و چین و...

4 فروردین 1399

دانشگاه کارآفرین باید تیم سازی قوی داشته باشد

خبرنگاران/خراسان رضوی مسئول ارتباط با صنعت پژوهشکده بوعلی گفت: اگر دانشگاهی می خواهد کارآفرین باشد باید اصولی را به کار گیرد تا اساتید در کنار سایر آموزش ها به دانشجویان اصل مهم تیم سازی را یاد دهند.

2 فروردین 1399

ساخت 109 پروژه شهری در پایتخت با بودجه ای معادل مگاپروژه صدر-نیایش

خبرنگاران : لایحه دخل و خرج سال آینده پایتخت با حدود 25 درصد رشد در ارقام بودجه شهرداری، تحویل شورای شهر شد.

2 فروردین 1399

حاجی واشنگتن؛ اولین سفیر ایران در نیویورک

در مردادماه سال 1267 هنگامی که ناصرالدین شاه تصمیم گرفت هیئتی را به عنوان سفارت، به آمریکا بفرستد، حسینقلی خان مأمور انجام این کار شد و با هیئتی 10 نفره، راه ینگه جهان را پیش گرفت. مأموریت حسینقلی خان یک ساله بود

27 اسفند 1398

درخواست گستاخانه وزیر دولت مستعفی یمن از آمریکا علیه انصارالله

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن در پست توئیتری امروز خود نوشت: از مجلس آمریکا می خواهیم نیروهای حوثی را به عنوان یک تشکیلات تروریستی معرفی کند!

26 اسفند 1398

کوشش ارشاد برای ارتقای دانشکده صنعت چاپ به دانشگاه

خبرنگاران : رئیس شورای سیاستگذاری صنعت چاپ کشور از ارتقای دانشکده صنعت چاپ به دانشگاه صنعت چاپ در آینده نزدیک اطلاع داد.

26 اسفند 1398

جلسه دولت با پوشاکی ها برای فراوری ماسک ، بعضی کارخانه ها پلمب هستند

نایب رئیس اتحادیه فراوری و صادرات پوشاک با تشریح جزئیات جلسه دولت برای فراوری ماسک پارچه ای، گفت: در حال حاضر بعضی کارخانه های فراوری ماسک درمانی پلمب هستند که موجب کاهش فراوری در این بخش شده است.

25 اسفند 1398

تأکید بر اهمیت رأی مردم روسیه در همه پرسی اصلاح قانون اساسی

سخنگوی کاخ کرملین تأکید کرد که رأی مردم درباره اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه، یک اقدام تشریفاتی نبوده و دیدگاه مثبت یا منفی آنها در این باره اهمیت بسیار زیادی دارد، هرچند از لحاظ قانونی ضرورتی در برگزاری همه پرسی نیست.

23 اسفند 1398

کوشش نمایندگان محافظه کار مجلس انگلیس برای حساب کشی از تونی بلر

خبرنگاران: موضوع درآمدهای میلونی تونی بلر در کنار دریافت مستمری دولتی، نمایندگان مجلس انگلیس را واداشته است تا با ارائه طرحی به دنبال حساب کشی از منابع درآمدی تونی بلر باشند.

22 اسفند 1398

پوتین از تغییر قانون اساسی روسیه به دنبال چیست؟

یک کارشناس مسائل روسیه، با اشاره به تصمیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای ایجاد تغییرات در قانون اساسی این کشور گفت: در حال حاضر حدس های مختلفی در ارتباط با تغییرات در قانون اساسی این کشور مطرح است و بعضی معتقدند که این تغییرات در راستای تضمین آینده...

21 اسفند 1398

مخالفت سودان با درخواست امارات برای انتقال نظامیان سودانی از یمن به لیبی

یک مقام آگاه سودانی از درخواست امارات برای انتقال نظامیان سودانی شرکت کننده در جنگ یمن به لیبی اطلاع داد و گفت : این درخواست با مخالفت خارطوم روبرو شد.

16 اسفند 1398

حکیم: عراق هرگز میدانی برای جنگ علیه دیگران نخواهد بود

وزیر خارجه عراق اظهار داشت کشورش هرگز میدانی برای جنگ و درگیری نخواهد بود.

15 اسفند 1398

کارشناس ارشد فیفا در حقوق ورزش: باید مقابل تصمیم AFC ایستادگی کنیم

کارشناس ارشد فیفا در مدیریت و حقوق ورزش اعتقاد دارد گفت که ایران باید مقابل تصمیم اخیر AFC ایستادگی کند.

14 اسفند 1398

کاردار ترکیه در مصر احضار شد

یک منبع آگاه در وزارت خارجه مصر گفت که قاهره کاردار ترکیه را احضار کرده است.

14 اسفند 1398

بورل: هدف مکانیسم ماشه بازگشت تحریم ها نیست

به گزارش خبرنگاران، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی اظهاراتی با توجه به فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی 3 کشور اروپایی طرف برجام، یادآور شد که این سازوکار بیش از هر چیز روندی برای حل مسائل مربوط به اجرای توافق هسته ای است و هدف از آن یافتن راهی...

12 اسفند 1398

صدور پروانه کسب توسط اتاق اصناف کاشمر برای برخی صنوف متخلف

خبرنگاران/خراسان رضوی بخشدار مرکزی کاشمر گفت: اتاق اصناف کاشمر برای صنوفی که تخلف کرده و در باغات اقدام به تشکیل سفره خانه و یا مکانی را برای جمع آوری ضایعات ایجاد کرده اند، پروانه کسب صادر می کند در صورتی که این اقدام تخلف محسوب می شود.

12 اسفند 1398

راه اندازی انجمن بانوان فعال در گردشگری مازندران

خبرنگاران/مازندران نماینده انجمن بانوان فعال در صنایع دستی و گردشگری ایران در شرق مازندران گفت: انجمن بانوان فعال با هدف زمینه سازی، ساماندهی و تقویت حضور مالی - اجتماعی بانوان سرمایه گذار در صنایع دستی و گردشگری تشکیل شد و تا به امروز 170عضو دارد. ...

10 اسفند 1398
تعداد: (183)