دانش آموزان را با راه و رسم شهدا آشنا کنیم

به گزارش خبرنگاران، در آستانه برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین یادواره شهدای دانش آموز استان قزوین روز سه شنبه با حضور سرپرست آموزش و پرورش استان، جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دبیرستان شاهد نرگس قزوین برگزار گردید.

دانش آموزان را با راه و رسم شهدا آشنا کنیم

در این مراسم که به یاد شهید دانش آموز حسین فهمیده برگزار گردید فرشته فهمیده گفت: عزت و عظمت امروز ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدایی است که از جان خود گذشتند تا انقلاب و اسلام بماند.

وی اضافه نمود: در شرایطی که بدخواهان در صدد کم رنگ کردن باورهای دینی و اعتقادی نسل جوان هستند و با تهاجم فرهنگی می خواهند به ما آسیب برسانند باید بتوانیم با ترویج فرهنگ شهادت با این دسیسه مقابله کنیم.

خواهر شهید فهمیده اعلام کرد: صیانت از مرام شهدا و ارزشهای اسلامی رسالتی همگانی است و همه باید یاری کنیم تا آنچه شهدا برای آن جان خود را فدا کردند زیر سوال نرود.

فرشته فهمیده یادآورشد: برای این که اندیشه و تفکر شهدا جاری و ساری باشد و در جامعه نهادینه گردد باید دانش آموزان را با تفکر و اندیشه و وصایای شهدا بیشتر آشنا کنیم.

وی اعلام کرد: باید به دانش آموزان الگوی عملی بدهیم تا بدانند می توان با اتکا به اخلاق و عمل به توصیه های دینی مراتب تعالی معنویت را طی کرد و به خدا نزدیک شد.

در این مراسم یاد 276 شهید دانش آموز استان قزوین گرامی داشته شد.

شرکت کنندگان در این مراسم همچنین با حضور در مزار شهدا با نثار فاتحه و شاخه های گل نسبت به شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ادای احترام کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دانش آموزان را با راه و رسم شهدا آشنا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان را با راه و رسم شهدا آشنا کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید