قزوین آماده همکاری با سرمایه گذاران ایتالیایی است

به گزارش تا بینهایت، استاندار قزوین در دیدار با سفیر ایتالیا گفت: ایران و ایتالیا به لحاظ تاریخی و فرهنگی همیشه ارتباط محبت آمیز، برادرانه و همکاریهای نزدیک داشته اند که این سابقه می تواند توسعه تعاملات مالی دو کشور را رقم بزند.

قزوین آماده همکاری با سرمایه گذاران ایتالیایی است

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تا بینهایت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین، راهنمایی الله جمالی پور استاندار قزوین، امروز سه شنبه 26 آذر 98 در دیدار با جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران اظهار کرد: ایران همیشه کشوری مهمان نواز بوده و با کشورهای دیگر بر اساس احترام متقابل همکاری دارد، سرمایه گذاران ایتالیایی به خوبی از میهمان نوازی ایرانیان خبر دارند که این مسئله در کنار بازار بکر ایران باعث شده تا فعالیت های چشمگیری را در کشور از سوی ایتالیا در حوزه صنعت و خدمات ببینیم.

استاندار قزوین اضافه نمود: از کشور ایتالیا می خواهیم موضع خود را در حمایت از جمهوری اسلامی حفظ کند و بدون شک حضور فعال سرمایه گذاران آن کشور در ایران تبلیغات سوء و منفی سایر کشورها را در فضاهای بین المللی خنثی می نماید.

جمالی پور با اشاره به روابط دیرینه ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف فرهنگی اظهار داشت: با توجه به خواهر خواندگی شهر قزوین و پروجای ایتالیا بی شک نقش قزوین در گسترش روابط بسیار پررنگ بوده و امیدوارم سفر شما به شهر قزوین فرصت های جدیدی را در حوزه روابط فرهنگی و مالی برای دو کشور ایجاد کند.

او ادامه داد: ایران هرگز آغازگر هیچ جنگی نبوده بلکه کشوری صلح دوست، حافظ امنیت و مدافع صلح بوده و شما به عنوان نماینده و سفیر ایتالیا می توانید با دعوت از سرمایه گذاران ایتالیا برای حضور در ایران تبلیغات منفی در مورد کشور ایران را خنثی کنید.

استاندار قزوین از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان بستری مناسب برای گسترش همکاری های علمی بین دو کشور یاد کرد و اظهار کرد: از همه ملت ایتالیا به ویژه از کسانی که به تاریخ علاقه دارند از آثار تاریخی و فرهنگ ایران و استان قزوین دیدن نمایند که مطمئنا خاطرات خوشی برای آن ها رقم خواهد خورد امیدواریم این مساله زمینه ساز رونق گردشگری آن کشور با استان قزوین باشد.

جمالی پور تاکید نمود: صلح موجب تقویت دوستی ها شده و ما براساس مشی فرهنگی و دینی به دنبال صلح پایدار با کشورهای دیگر و کشور دوست و برادر ایتالیا هستیم.

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا نیز در این دیدار با تاکید بر توسعه روابط بین ایران و ایتالیا اظهار کرد:زمینه مناسبی برای همکاری ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری وجود دارد و برنامه ریزی مناسب می تواند تقویت و توسعه این بخش را به همراه داشته باشد.

او اضافه نمود: تصویری که از جمهوری اسلامی ایران در فضای بین المللی منعکس شده متفاوت تر از واقعیت های درون این کشور است که با همکاری بیشتر بین دو کشور ایران و ایتالیا می توان فضای ایجاد شده را تا حدود زیادی اصلاح و ترمیم کرد.

سفیر ایتالیا با اشاره به روابط دیرین استان قزوین با کشورهای اروپایی گفت: شهرقزوین منطقه ای صنعتی است که همیشه در حوزه های مختلف با کشورهای اروپایی و ایتالیا روابط مالی داشته وبه طور قطع در آینده نیز شاهد توسعه این روابط خواهیم بود.

او با ابراز تمایل برای گسترش همکاریهای بین دو کشور یادآور شد: مردم ایران نسبت به سایر نقاط بسیار مهمان نواز و صمیمی هستند که جا دارد از میهمان نوازی مسئولان و مردم شهر قزوین تشکر کنم.

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران در ادامه سفر خود به قزوین به همراه علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مسئولان استان از بنای تاریخی، مذهبی مسجدالنبی (ع) و مجموعه تاریخی فرهنگی سعدالسلطنه بازدید کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 540

به "قزوین آماده همکاری با سرمایه گذاران ایتالیایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قزوین آماده همکاری با سرمایه گذاران ایتالیایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید