بازسازی ویلا: طرح مصالح مرمتی میراث فرهنگی در اقلیم خشک برگزیده شد

به گزارش تا بینهایت، ایلنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، طرح مصالح مرمتی میراث فرهنگی در اقلیم خشک برگزیده شد.

بازسازی ویلا: طرح مصالح مرمتی میراث فرهنگی در اقلیم خشک برگزیده شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

طرح مصالح بازسازیی میراث فرهنگی در اقلیم خشک، با هدف قرار دادن گلوگاه وابستگی به واردات مصالح بازسازیی، مرتبط با یکی از مسائل برجسته حوزه بازسازی و حفاظت از آثار معماری ایران با همکاری پژوهشگاه انجام و برگزیده سی و پنجمین جشنواره بین المللی خوارزمی شد.

این طرح با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، پژوهشگاه، دانشگاه بولونیا ایتالیا و پایگاه میراث جهانی تخت جمشید اجرا شده است.

طرح مصالح بازسازیی میراث فرهنگی در اقلیم خشک با هدف قرار دادن گلوگاه وابستگی به واردات مصالح بازسازیی، مرتبط با یکی از مسائل برجسته حوزه بازسازی و حفاظت از آثار معماری ایران انجام شد.

این مصالح بازسازیی با تکیه بر مواد داخلی، تکنیک های پایدار و افزودن جنبه هایی چون آبگریزی در عین تنفس پذیری، از دسته ملات های آهکی هوایی محسوب شده و با توجه به کاهش رطوبت نسبی در ایران، بدون اتکا به رطوبت هوا در آزمایشگاه و سایت پتانسیل بالایی را برای عملیات متنوع بازسازیی نشان می دهند.

قطع وابستگی به واردات مواد مصرفی ساده در صورت امکان، برای فراوری، تنوع بخشی و توسعه کارکردهای همان مواد اولیه و خلق ارزش افزوده و صادرات مواد اولیه آماده مصرف به جای خام فروشی (مثال سنگ آهک) به منطقه، راهکار های فناورانه ساده بدون پیچیدگی فراوان علمی و حرکت در مرز دانش با بهره گیری از تفکر سیستمی و راهکار های میان رشته ای و دارا بودن ارزش های منحصر بفرد یک محصول دانش بنیان علیرغم کارکرد محدود و انحصار به یک حوزه خاص (چنانچه در عمق به نیازهای کارکردی، مالی و زیست محیطی جوابگو باشد) به عنوان گزاره های مبانی این پژوهش تشریح شده اند.

این طرح که به وسیله پارسا پهلوان، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و نخبه وظیفه سابق پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به انجام رسید، در سی و پنجمین جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم را به خود اختصاص داد و مورد قدردانی ریاست جمهوری، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نهاده شد.

منبع: همگردی
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2027

به "بازسازی ویلا: طرح مصالح مرمتی میراث فرهنگی در اقلیم خشک برگزیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ویلا: طرح مصالح مرمتی میراث فرهنگی در اقلیم خشک برگزیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید