هیئت تجاری 50 نفره ایتالیا وارد تهران شد

به گزارش تا بینهایت، استاندار استان مارکه ایتالیا در ملاقات با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: به همراه هیات 50 نفره ای متشکل از 43 نماینده بخش خصوصی استان خود به ایران سفر نموده است.

هیئت تجاری 50 نفره ایتالیا وارد تهران شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تا بینهایت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در ملاقات با هیات تجاری استان مارکه ایتالیا در تهران، تاکید نمود: ایران علاقه مند است از تجربیات ایتالیا در ارتباط با همکاری نزدیک و مستمر دانشگاه ها و حوزه صنعت و تجارت بهره ببرد.

ولی ا... افخمی راد در این ملاقات اضافه کرد: طبق تحقیقات ما در استان مارکه ایتالیا با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر بیش از 150 هزار شرکت کوچک و متوسط وجود دارد و فارغ التحصیلان دانشگاهی با تکیه بر فنونی که در جهت آموزشی خود کسب می نمایند، قادرند حتی در حین تحصیل نیز کسب وکاری مفید و درآمدزا برای خود داشته باشند.

وی گفت: ارتباط نزدیک و سایه به سایه دانشگاه و صنعت، خلایی است که در کشور ما احساس می گردد؛ به همین دلیل فارغ التحصیلان دانشگاهی منتظرند که یا دولت برای آنها شغلی فراهم کند و یا به استخدام بخش خصوصی درآیند این در حالی است که نظام آموزشی و مالی ایتالیا به گونه ای شکل گرفته که فارغ التحصیلان دانشگاهی با کارآفرینی نه تنها موجب اشتغال و کسب درآمد خود می شوند بلکه برای دیگران هم زمینه اشتغال را فراهم می آوند.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اینکه باید از این نوع تجربیات ایتالیا در ایران هم استفاده گردد، اعلام کرد: زمینه های همکاری دو کشور در بخش های مختلف مالی، علمی، پژوهشی، صنعتی و معدنی، جهانگردی، توریسم و هتل سازی وجود دارد.

رئیس سازمان توسعه تجارت، در ادامه به تغییر نگاه به ایران در فضای پسابرجام اشاره نمود و گفت: ایران آماده همکاری با جهان است و با توجه به اینکه مسئولیت کمیسیون مشترک دو کشور برعهده سازمان توسعه تجارت ایران است ما به دنبال راه های افزایش همکاری ها و تعاملات با ایتالیا در راستای توسعه و پیشرفت روز افزون کشورمان هستیم.

کری شولی استاندار استان مارکه ایتالیا نیز در این ملاقات گفت: به همراه هیات 50 نفره ای متشکل از 43 نماینده بخش خصوصی استان خود به ایران سفر نموده ایم.

وی گفت: ما امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم زمینه های همکاری مشترک با ایران در بخش های مختلف را یافته و وارد فاز عملیاتی و اجرایی شویم.

هیات تجاری استان مارکه ایتالیا امروز به استان مازندران سفر می نمایند تا از مراکز تولیدی این استان بازدید و با تجار و بازرگانان آن منطقه به صورت رو در رو مذاکره نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 582

به "هیئت تجاری 50 نفره ایتالیا وارد تهران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت تجاری 50 نفره ایتالیا وارد تهران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید