دستبندهای مغناطیسی برای تسکین درد

به گزارش تا بینهایت، اگر چه که مغناطیس درمانی با بحث هایی همراه بوده است اما ثابت شده است که یک شکل محبوب درمان جایگزین است. در این درمان از دستبندها، پابندها و گردنبندهای مغناطیسی جهت تسکین درد استفاده می گردد.

دستبندهای مغناطیسی برای تسکین درد
از مغناطیس درمانی برای تسکین درد و بازیابی انرژی استفاده می شود. این درمان از سابقه و قدمت طولانی برخوردار است و به عنوان میراثی باستانی است که در متون قدیمی مصر، هند و یونان به آن اشاره شده است. تاریخ آن به هزاران سال پیش به زمان فرعونیان مصر باستان برمی شود. در این مقاله شما درباره اهمیت دستبندهای مغناطیسی برای تسکین درد بیشتر می خوانید.

درمان

این درمان از انرژی طبیعی آهنربا که برای سلامت عمومی فرد مهم است، استفاده می نماید. برای درک این مطلب، شخص باید ابتدا بدن فرد را که حاوی سلول های الکتریکی است در نظر بگیرد. سلول از بارهای مثبت و منفی برخوردار است. بدن می تواند در زمانی که هر دو قطب سلول ها در یک سطح برابر قرار دارند در بالاترین سطح خودش عمل کند. گفته می شود که قطب ها دارای اثرات اشاره شده در زیر هستند:

قطب شمال یا قطب مثبت: اثر آرام نماینده و تسکین دهنده

قطب جنوب یا قطب منفی: اثر محرک و برانگیزنده

این درمان، از میدان مغناطیسی جهت یاری به فرآیندهای درمان طبیعی بدن استفاده می نماید. با اعمال میدان های مغناطیسی به یک ناحیه آسیب دیده از بدن به گردش خون بدن یاری می شود. این کار در عوض به تسریع فرآیند بهبود طبیعی بدن یاری می نماید. این گردش خون و تبادل مایعات بهبود یافته بعلاوه باعث کاهش درد و التهاب می شود.

مطالعات پزشکی نشان داده اند که این نوع درمان می تواند بسیار مؤثر واقع شود چرا که باعث انسداد جهت حس درد می شود. گرچه که این موضوع، بسیار مورد بحث قرار گرفته است اما شایع شده است که این نوع درمان می تواند بدن را قادر به بازیابی تعادل الکترومغناطیسی خود بهبودی به شکل طبیعی سازد.

انواع آهنربا

دو نوع آهنربای ثابت ترکیبی وجود دارند: تک قطبی و دوقطبی. آهنرباهای تک قطبی دارای یک بار مثبت در یک سرانجام و یک بار منفی در سرانجامی دیگر خود هستند. تجمع بار در یک جهت باعث ایجاد سودمندترین عمق نفوذ انرژی می شود. از طرف دیگر، آهنرباهای دو قطبی دارای دو قطب و مثبت و منفی تنها در یک سرانجامی خود هستند.

احتیاط کنید

فرد باید درمورد این نظریه احتیاط کند. اگر شخصی به علت نوسانات دمایی و وسایل خانگی الکتریکی به طور مداوم در روبروه با الکتریسیته استاتیک زیاد قرار گیرد، بدنش با یون های مثبت زیادی روبرو می شود. این مورد می تواند باعث عدم تعادل خاصی در بدن شود که همین مورد منجر به سردرد، میگرن، بی خوابی، درد عضلانی و مفاصل، خستگی، ضعف و غیره می شود. اثرگذاری این درمان به عوامل خاصی بستگی دارد:

قدرت آهنربا

ضخامت آهنربا

فاصله بین آهنرباها

تعداد آهنرباهای به کار رفته

امروزه، دستبندهای مغناطیسی طراحی شده زیبایی در دسترس وجود دارند که به بهره مندی فرد از مزایای آن حتی از وسایل محدود منزل خود یاری می نمایند. مزیت دستبندها، و پابندهای مغناطیسی و دیگر جواهرات برای تسکین درد به اثبات رسیده است.

مس

از جمله مواردی است که برای رهایی از درد مفاصل استفاده می شود. مس بعلاوه برای ویژگی های درمانی اش برای سال ها مورد استفاده گرفته است. در این قطعه از آلت زینتی، آهنربا در هر اتصال جاسازی شده است. این کار باعث تقویت قدرت آن می شود.

فولاد ضد زنگ

پایه فولاد ضد زنگ این اطمینان را می دهد که دستبند لکه دار نمی شود و به آن خدشه ای وارد نمی شود. این موارد برای ارائه تسکین درد در قسمت پشتی کمر، شانه، گردن مفید هستند و بعلاوه از بروز سردرد نیز جلوگیری می نمایند.

پابند

این موارد بعلاوه برای تسکین درد در ناحیه پا، مچ پا، پاشنه پا و ناحیه تحتانی زانو مورد استفاده قرار می گیرند. این موارد بعلاوه از فولاد ضدزنگ ساخته می شوند که در طراحی آن از آهنربا به صورت در هم تنیده نیز استفاده شده است.

گردنبند

این موارد گردن بندهایی هستند که به عنوان آویز گردن مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها از مهره های هماتیت مغناطیسی تشکیل شده اند و با کریستال هایی به رنگ های مختلف برجسته شده اند. علاوه بر خواص شفا بخشی، این موارد به اشکال زیبایی طراحی شده اند و به تسکین درد مفاصل یاری می نمایند.

شخص بعلاوه می تواند آویزهایی مغناطیسی را بیابد که می توانند بر روی دست، پا یا گردن مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چه که مغناطیس درمانی به وسیله اغلب افراد مورد استهزا قرار می گیرد، اما این روش برای رهایی از درد تا میزانی نسبی شناخته شده است. این موارد دستبندهایی مغناطیسی هستند که بعضی اوقات منعطف هستند و ممکن است دارای یک قلاب مغناطیسی باشند. این موارد را می توان به سادگی دور بازو، گردن یا مچ پا بست. آهنرباها گاهی اوقات نقش گیره یا قلاب را دارند.

اگر چه که مغناطیس درمانی به وسیله اغلب افراد مورد استهزا قرار می گیرد، اما این روش برای رهایی از درد تا میزانی نسبی شناخته شده است. اگر چه مباحثات بسیاری پیرامون مزایا و نتایج این نوع درمان وجود داشته است، ثابت شده است که این شیوه یک راه طبیعی برای بازیابی انرژی است و یک شکل از درمان جایگزین به صرفه از لحاظ مالی، امن و بسیار موثر است.

البته این مطالب تنها دارای اهداف اطلاع رسانی است و نباید آن را به عنوان جایگزینی برای توصیه پزشکی پزشک متخصص استفاده کرد.

امروزه بعضی از مردم در پی لباس هایی مثل لباس ورزشی مغناطیسی، جوراب، پیراهن و حتی دستبندهای مغناطیسی هستند که در آن ها مغناطیس به کار رفته است. این افراد از این نوع وسایل برای درمان درد ناشی از آرتروز، درد پاشنه پا، پا، مچ دست، لگن، زانو و حتی سرگیجه استفاده می نمایند. آیا واقعاً دستبندهای مغناطیسی به درمان دردها یاری می نمایند؟

این ایده از کجا پدید آمده است؟

نظریه استفاده از مغناطیس به دوره رنسانس بازمی شود که برای اهداف دارودرمانی استفاده می شد. مذهبیان فکر می کردند که لوازم و لباس های مغناطیسی انرژی دهنده هستند و آن ها را به امید مبارزه با بیماری ها یا عفونت و برای از بین بردن دردهای مزمن می پوشیدند. اما با پیشرفت پزشکی در دهه 1800 میلادی، زمان زیادی طول نکشید که آهن ربا و وسایل مغناطیسی به صورت لوازمی کم ارزش تبدیل شد.

درمان مغناطیسی در دهه 1970 میلادی به وسیله دکتر آلبرت دیویس به اثبات رسید. دیویس ادعا می نماید که انرژی مغناطیسی می تواند سلول های بدخیم را از بین ببرد، آرتروز را کاهش دهد و حتی ناباروری را درمان کند. در پی این موضوع، امروزه فروش محصولات مغناطیسی برای بهبود و درمان درد، صنعت چند میلیارد دلاری در سراسر دنیا را به خود اختصاص داده است.

منبع: سایت buzzle

منبع: راسخون
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1846

به "دستبندهای مغناطیسی برای تسکین درد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستبندهای مغناطیسی برای تسکین درد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید