دستگیری وزیر کشور سابق پاکستان توسط سازمان بازرسی این کشور

به گزارش تا بینهایت، سازمان بازرسی پاکستان وزیر کشور سابق و عضو ارشد حزب نواز را به اتهام فساد اقتصادی دستگیر نموده و بازپرسی از وی را شروع کرد.

دستگیری وزیر کشور سابق پاکستان توسط سازمان بازرسی این کشور

به گزارش دفتر منطقه ای تا بینهایت به نقل از جیو تی وی، احسن اقبال وزیر کشور سابق پاکستان که طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر دست داشتن وی در فساد اقتصادی به گوش می رسید توسط سازمان بازرسی این کشور دستگیر شد.

گزارش ها حاکی است احسن اقبال به اختلاس در یک پروژه بزرگ ساخت زمین ورزشی متهم است و سازمان بازرسی پاکستان به این جرم او را دستگیر نموده است.

جاوید اقبال رئیس سازمان بازرسی پاکستان با تائید این مطلب توضیح داد: او به فساد اقتصادی متهم است و بازپرسی های تخصصی از وی ادامه دارد.

بازداشت قطعی احسن اقبال پس از معاینه های پزشکی و تائید دادگاه ویژه حسابرسی پاکستان انجام خواهد شد تا توضیحات وی در خصوص این اتهام ثبت گردد.

این در حالی است که مریم اورنگزیب سخنگوی حزب نواز ضمن واکنش به دستگیری احسن اقبال خاطرنشان کرد: او به صراحت علیه سیاست های دولت سخن می گفت و ما می دانستیم که به زودی با یک بهانه دستگیر خواهد شد.

وی گفت: جرم اصلی احسن اقبال صحبت و سخنرانی علیه عمران خان است و سازمان بازرسی پاکستان به این دلیل او را دستگیر نموده است.

پس از کنار گذاشته شدن عملی نواز شریف مریم نواز و شهباز شریف، احسن اقبال دبیر کل حزب نواز شده و سکان راهنمایی این حزب را به دست گرفته بود.

او در دوران مسئولیت خود یک بار ترور ناموفق را نیز تجربه کرد و توانست از یک شلیک گلوله که شکم او را هدف قرار داد جان سالم به در ببرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 673

به "دستگیری وزیر کشور سابق پاکستان توسط سازمان بازرسی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری وزیر کشور سابق پاکستان توسط سازمان بازرسی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید