رئیس جمهور برزیل: دی کاپریو عمدا آمازون را آتش زد

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل مدعی شد لئوناردو دی کاپریو برای ایجاد آتش سوزی عمدی در جنگل های آمازون 300 هزار دلار هزینه نموده است.

رئیس جمهور برزیل: دی کاپریو عمدا آمازون را آتش زد

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از گاردین نوشت: ژائیر بولسونارو رئیس جمهور پوپولیست و ملی گرای برزیل که قول داده سازمان های مردم نهاد فعال محیط زیستی را از این کشور بیرون کند در میان حامیان خود مدعی شد که لئوناردو دی کاپریو بازیگر هالیوودی و فعال محیط زیست برای به آتش کشیدن جنگل های آمازون پول داده است.

  • دی کاپریو | باز هم سرمایه گذاری روی محیط زیست

رئیس جمهور برزیل در حالی برای ادعای خود هیچ مدرک و شواهدی ارائه نداده است که 24 سال قبل از آن نیز در اظهارنظری مشابه در صفحه اجتماعی خود با متهم کردن دی کاپریو در همکاری برای به آتش کشیدن جنگل آمازون، وی را بخشی از کمپین بین المللی علیه برزیل دانست.

صحبت های بی اساس بولسونارو مرتبط با خبر دستگیری چهار آتش نشان داوطلب است که ظاهرا بدون هیچ مدرکی از سوی پلیس محلی برای به آتش کشیدن جنگل آمازون با هدف افزایش جمع آوری یاری های مردمی برای یک سازمان مردم نهاد (NGO) بین المللی متهم شده اند.

این چهار آتش نشان روز پنجشنبه هفته گذشته در میان خشم عمومی از نحوه برخورد و بازپرسی از آنها آزاد شدند.

ادواردو فرزند رئیس جمهور برزیل نیز در صفحه توئیتر خود دی کاپریو را به پرداخت 300 هزار دلار به یک ان جی اُ (NGO) برای به آتش کشیدن آمازون متهم کرد.

در ماه اوت سال جاری آتش سوزی گسترده در جنگل های آمازون تبدیل به یک بحران بین المللی شد و دی کاپریو قول داد 5 میلیون دلار برای یاری به حفاظت از این جنگل های بارانی یاری کند.

ژائیر بولسونارو که از ابتدای سال میلادی به عنوان رئیس جمهور برزیل کار خود را شروع نموده تاکنون بارها به صراحت دشمنی خود را با کمپین های بین المللی، سازمان ها و رهبران خارجی اعلام نموده که از دفاع از جنگل های آمازون و انتقاد از سیاست های او در قبال محیط زیست صحبت می نمایند.

یک برزیلی در اقدامی کنایه آمیز با ایجاد یک وبسایت انواع بحران ها در کشورهای آمریکای جنوبی را به ستاره های هالیوودی نسبت داده است و تام هنکس را عامل مالیات سنگین، پنه لوپه کروز را عامل بیکاری، جانی دپ را عامل جنگلزدایی و کیت وینزلت را عالم بحران آموزشی معرفی نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 26 دی 1398 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 597

به "رئیس جمهور برزیل: دی کاپریو عمدا آمازون را آتش زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور برزیل: دی کاپریو عمدا آمازون را آتش زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید