راه بروید تا تلفن همراهتان شارژ گردد!

به گزارش تا بینهایت، محققان دانشگاه متروپولیتن اوزاکا یک برداشت کننده انرژی ساخته اند که از انرژی ارتعاشی پیزوالکتریک فراوری شده از راه رفتن ساده استفاده می نماید و می تواند دستگاه های الکترونیکی ساده را شارژ کند.

راه بروید تا تلفن همراهتان شارژ گردد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، برداشت انرژی مفهوم جدیدی نیست؛ خطی از فناوری است که به تبدیل انرژی مانند گرما و نور به انرژی الکتریکی برای تامین انرژی دستگاه ها در طول مسیر می پردازد.

این دستگاه که به وسیله دانشیار تاکشی یوشیمورا ساخته شده، تنها دو سانتی متر قطر دارد و مجهز به یک قطعه فلزی U شکل است که ذره بین پویا نامیده می گردد.

یوشیمورا شرح می دهد: از آنجایی که انتظار می رود دستگاه های الکترونیکی از نظر انرژی کارآمدتر شوند، امیدواریم این اختراع به تحقق دستگاه های الکتریکی پوشیدنی خود شارژ شونده یاری کند.

برداشت انرژی از این طریق بسیار عملی است؛ زیرا می تواند انرژی جنبشی را از ارتعاش به انرژی الکتریکی تبدیل کند و تحت تأثیر آب و هوا قرار نگیرد. رویکرد جدیدتر امکان تبدیل قدرت 90 برابر بیشتر از ارتعاشات ایجاد شده به وسیله حرکت معمولی راه رفتن انسان را فراهم می نماید.

این تیم روی برداشت نماینده های انرژی ارتعاشی کار نموده اند که از اثر پیزوالکتریک استفاده می نمایند، این اثر زمانی رخ می دهد که بعضی از مواد در پاسخ به فشار اعمال شده، بار الکتریکی یا ولتاژ فراوری می نمایند.

این فناوری می تواند به ارتعاشات غیر ثابت مانند حرکت راه رفتن اجازه دهد تا نیروی الکتریکی فراوری کند تا دستگاه های پوشیدنی کوچک مانند ساعت های هوشمند یا ردیاب های تناسب اندام یا حتی تلفن های هوشمند و یا هدفون های بی سیم شارژ شوند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 2161

به "راه بروید تا تلفن همراهتان شارژ گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه بروید تا تلفن همراهتان شارژ گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید