رونمایی از سامانه تامین نیروی انسانی به وسیله آزمون استخدام بخش خصوصی

سامانه تامین نیروی انسانی رونمایی شد.

رونمایی از سامانه تامین نیروی انسانی به وسیله آزمون استخدام بخش خصوصی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، در نشست شروع بهره برداری از سامانه تامین نیروی انسانی برای شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور توسط شبکه نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام شد که امکان استفاده از خدمات امریه و پروژه جایگزین سربازی برای برگزیدگان سومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی فراهم شده است.

نشست خبری مشترک محمد مهدی دنیا بزرگی مدیر شبکه نوآوری (tinet) معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمد حسین قمری دبیر شورای سیاست گذاری آزمون استخدام بخش خصوصی صبح امروز در کارخانه نوآوری آزادی تهران برگزار و تسهیلاتی که برای تامین نیروی انسانی برای شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور به وسیله شبکه نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شده است، تشریح شد.

مدیر شبکه نوآوری در این نشست با بیان اینکه این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که اصلی ترین مأموریت آن شبکه سازی در بین اعضای حاضر و فعال زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور است اضافه کرد: هدف این شبکه ارتقاء سهم اقتصاد دانش بنیان است و تمامی عناصر این زیست بوم اعم از حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی را در بر می گیرد که تاکنون بیش از 1500 شرکت و قریب به 30 هزار نفر از خدمات شبکه بهره مند شده اند.

وی توضیح داد: خدمات ما غیر از معدودی از آنها که صرفا حاکمیتی هستند مثل سربازی، اکثرا توسط بخش خصوصی ایجاد و ارائه شده است.

محمد حسین قمری مؤسس مجموعه رقابت های تخصصی فن آورد نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سال رونق فراوری به منظور فراهم سازی زمینه های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این مجموعه اقدام به پایه گذاری روش های نوین شناسایی، دسته بندی، مهارت سنجی و معرفی نیروی انسانی برای شرکت ها و موسسات بخش خصوصی نموده است، اضافه کرد: با تفاهم مشترک میان فن آورد و شبکه نوآوری، از این پس امکان بهره مندی برگزیدگان آزمون استخدام بخش خصوصی از تسهیلات سربازی شرکت های دانش بنیان نیز فراهم شده است و افراد واجد شرایط می توانند از امکان امریه سربازی و پروژه جایگزین خدمت بهره مند شوند.

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدام بخش خصوصی با بیان اینکه سومین دوره این آزمون سال جاری در 203 عنوان شغلی برای تامین نیروی انسانی در حدود 10 هزار فرصت شغلی برگزار می گردد، اضافه کرد: نیروی انسانی مطلوب مهمترین سرمایه مجموعه های فراوریی کشور و نحوه تامین آن یک چالش مهم است که با بهره برداری از سامانه مشترک تامین نیروی انسانی امکان بهره مندی این دو مجموعه از ظرفیت های یکدیگر تسهیل و هم افزایی خوبی میان آنها ایجاد می گردد.

لازم به ذکر است مهلت ثبت نام در سومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی تا 14 مهر تمدید شده و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به وبسایت آزمون به نشانی inre.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 13 آبان 1398 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 423

به "رونمایی از سامانه تامین نیروی انسانی به وسیله آزمون استخدام بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سامانه تامین نیروی انسانی به وسیله آزمون استخدام بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید