زحمات همکارانم مورد هجمه قرار گیرد، حرف های نگفته را می زنم، نمی گردد مردم خسته را بار دیگر در خانه نگه داشت

به گزارش تا بینهایت، وزیر بهداشت با بیان اینکه بیشترین خسارت را وزارت بهداشت در کرونا داده است، گفت: عده ای دچار سهل انگاری شدند، چه مردم و چه بعضی دوستان غیرمردم در جا های دولتی و خصوصی و این دستاورد بزرگ ملی به دست آمده را ساده انگاشتند.

زحمات همکارانم مورد هجمه قرار گیرد، حرف های نگفته را می زنم، نمی گردد مردم خسته را بار دیگر در خانه نگه داشت

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست اضطراری ستاد مبارزه به کرونا در کلانشهر تهران گفت: گلایه مان از این است که به مقامات ارشد نظام آدرس غلط می دهیم و تصمیمات غلط از آب درمی آید.

وی ادامه داد: بیشترین زیان را ما در بخش سلامت داده ایم و هیچ بخشی به اندازه ما اذیت نشد. همه از کانون های کرونا فرار کردند امام بچه های ما دل به کانون عفونت دادند. بیمارستان های دانشگاهی از درآمد اختصاصی خود 15 درصد درآمد داشتند و ما بیشترین زیان جانی، مالی و حیثیتی را در این مدت داشتیم.

نمکی با بیان اینکه بنده به عنوان وزیر بهداشت شرمسار مدافعان سلامت هستم، گفت: عده ای دچار سهل انگاری شدند، چه مردم و چه بعضی دوستان غیرمردم در جا های دولتی و خصوصی و این دستاورد بزرگ ملی به دست آمده را ساده انگاشتند.

وزیر بهداشت افزود: بنده مدت ها جلوی دوربین نیامده بودم، قهر بوده، دل شکسته و عصبانی بودم. دل نوشته ای خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کردم و خدا شاهد است حمایت و بصیرتی که از رهبری در این دوره دارم، ندیده ام و در خیلی از روز ها که می نوشتم، از خدا خواستم تا روزی که زنده هستم این سایه بلند را از سر من برندارد.

وی افزود: ما برنامه ای برای تک رقمی کردن فوتی ها داشتیم و همچنین برنامه کنترل کرونا تا خاتمه خط بیماری در 13 استان به فاز مهار رسیدیم. برای 1300 شغل و حرفه در 10 شبانه روز پروتکل نوشتیم. در شرایطی که در تحریم قرار داریم و مردمی داریم که امورشان با یک زیرپله می گذرد.

وی متذکر شد: اگر بگویم اولین مقصر این صحنه کیست، می گوییم امریکای جنایتکار که ناجوانمردانه ترین تحریم ها را علیه ما اعمال می نماید. اینکه مردم از فقر و تهیدستی رو به طغیان می فرایند، باید رئیس جمهور این مملکت به عدم شکل گیری این طغیان فکر کند. بنده نمی توانم به مغازه داری که چک برگشتی دارد یاری نکنم و باید اقتصاددانان به یاری ما می آمدند و راه چاره به بنده ارائه می کردند که چطور مملکت را در این شرایط اداره کنیم تا طغیان ناشی از گرسنگی و فقر نداشته باشیم.

وزیر بهداشت ابراز داشت: اگر ما دچار خسران در موضوع کرونا شدیم نه اینکه نفهمیم که بازگشایی ها آمار مبتلایان را بالا خواهد برد و نه اینکه مترو و اتوبوس تنها یک سوم توان جابجایی این جمعیت را دارند. این جهل ما نبود بلکه این ضعف ما در مقابل مالی بود که کشش نداشت. اگر روزی قرار باشد که خدای نکرده این زحمات مورد هجمه قرار گیرد، شاید حرف هایی بزنم که فراتر از کشش و ظرفیت بعضی افراد است.

نمکی اضافه نمود: بنده به شدت از این اقدامات صورت گرفته دفاع می کنم و در مقابل این افراد زانو می زنم و دست کسانی که به ما یاری کردند می بوسم. نهاد هایی مانند نیروی مسلح، سازمان های مردم نهاد، خیرین، صدا و سیما و روحانیت که آنقدر با نجابت برخورد کردند، مانند اینکه گفتیم نمازجمعه، مسجد و صحن بقاع متبرکه را تعطیل کنیم که آن را انجام دادند و استانداران با تمام وجود به صحنه آمده و کسی ما را تنها نگذاشت، ضمن اینکه دادستانی ها و قوه قضائیه نیز یاری کردند.

وی متذکر شد: البته ما از یک سمت از بیرونی ها و کانال های معاند ضربه می خوردیم و یک سری نیز از درون که نیرو های ما را تضعیف می کردند. هیچ ستادی را مقتدرتر از ستاد کرونای استان تهران ندیدم و این نمونه ای شد برای بحران های آینده مملکت.

نمکی تأکید کرد: ما نمی توانیم در بعضی جا ها به عقب برگردیم و مردم خسته و وامانده را با شعار در خانه ماندن، در خانه نگه داریم. برای نخستین بار در تاریخ این مملکت مردم در 13 نوروز در خانه ماندند، اما نمی توانیم مردم را در خانه نگه داریم و باید این واقعیت را بپذیریم. نمی گردد مردم را با شعار در خانه ماندن نگه داشت و گفت کسب و کار ها را تعطیل کنید، بلکه باید روش هنرمندانه تری درنظر گرفت تا مردم را ترغیب به رعایت چارچوب ها کنیم.

وی یادآور شد: باید از هنرمندان و اهل قلم در این خصوص یاری بگیریم و پایلوت این موضوع را در تهران اجرا کنیم که چگونه می توانیم مردم را به ترغیب به رعایت چارچوب ها کنیم.

وی با اشاره به راه چاره های عملی برای رعایت نکات لازم توسط مردم اظهار داشت: اولین راه چاره ما این است که فاصله گذاری هوشمند، استفاده از ماسک و نظارت بر اجرای پروتکل ها را انجام دهیم و این اولین راه چارهی است که باید وقت ویژه برای آن بگذاریم.

وزیر بهداشت اضافه نمود: ما عمل های الکتیو مردم را معلق کردیم، اما امروز دیگر نمی توانیم آن کار را انجام دهیم، در نتیجه باید در تهران تعدادی از بیمارستان ها را برای بیماران کرونایی و تعدادی از بیمارستان ها را برای بیماران غیرکرونایی اختصاص دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1059

به "زحمات همکارانم مورد هجمه قرار گیرد، حرف های نگفته را می زنم، نمی گردد مردم خسته را بار دیگر در خانه نگه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زحمات همکارانم مورد هجمه قرار گیرد، حرف های نگفته را می زنم، نمی گردد مردم خسته را بار دیگر در خانه نگه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید