سقوط صخره در آزادراه تهران-شمال جان دو کارگر را گرفت

به گزارش تا بینهایت، مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال ریزش تونل در منطقه دو آزادراه را تکذیب کرد و گفت: علت حادثه اتفاق افتاده در منطقه دو آزادراه تهران- شمال، سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه در بیرون دهانه تونل بود و ریزش تونلی در این منطقه رخ نداده است.

سقوط صخره در آزادراه تهران-شمال جان دو کارگر را گرفت

به گزارش خبرنگاران، سعید شهسواری درباره جزییات مربوط به حادثه ریزش کوه در قطعه دو آزادراه تهران- شمال اظهار کرد: در اثر حادثه جدا شدن و سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه واقع در جنوب تونل 33/1 منطقه دو آزادراه تهران شمال دو نفر از کارگران، (یک نفر راننده بیل مکانیکی و یک نیروی اجرایی) جان خود را ازدست دادند.

وی اضافه نمود: این حادثه در اثر عملیات اجرایی نبوده و بیرون از محدوده تونل اتفاق افتاده است همچنین یک اتفاق غیر قابل پیش بینی و حادثه تلقی می گردد.

به گفته مدیرعامل شرکت آزادراه تهران - شمال به دلیل حجم سنگین ابعاد جدا شده کوه و سقوط آن دسترسی به محل حادثه نیز به سختی انجام گرفته است.

شهسواری توضیح داد: تمامی تمهیدات لازم هنگام حفاری تونل ها، دوران احداث و بهره برداری لحاظ شده است، در 22 کیلومتر تا به امروز 31 رشته تونل حفاری شده است و حادثه ای رخ نداده است، حادثه امروز که مربوط به جدا شدن کوه و سقوط آن بود غیرقابل پیش بینی و نادر بوده است.

این اتفاق تلخ در حالی در فاز دوم آزادراه تهران-شمال اتفاق افتاده که بر اساس آخرین اظهارات خیراله خادمی -معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- این محور آزادراهی حدود 58 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با توجه به اینکه بیش از 95 درصد تونل های آن آماده شده است و تونل البرز نیز که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و طولی حدود 6.5 کیلومتر دارد، آماده بهره برداری است، مقرر شده تا در مرحله نخست و تا اوایل تابستان سال جاری تونل البرز و دسترسی دو طرف آن که حدود دو کیلومتر است به بهره برداری رسیده و در مرحله بعدی آن باند غربی منطقه دوم آزادراه تهران-شمال افتتاح گردد.

اما حتی اگر این حادثه نادر باشد جدا شدن قطعه بزرگی از کوه و ریزش آن نمی تواند غیر قابل پیش بینی باشد و به نظر می رسد که مسئولان و متولیان این محور آزادراهی بهتر است تدابیر ایمنی بیشتری برای پیشگیری از بروز چنین حوادثی بیاندیشند چرا که نتنها جان دو انسان حادثه تلخی است بلکه می توانست حادثه بدتری را رقم بزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1644

به "سقوط صخره در آزادراه تهران-شمال جان دو کارگر را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط صخره در آزادراه تهران-شمال جان دو کارگر را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید