سیاست فشار و تحریم آمریکا شانسی برای موفقیت ندارد خبرنگاران

به گزارش تا بینهایت، وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای عنوان کرده که سیاست فشار و تحریم آمریکا علیه کشورش شانسی برای موفقیت ندارند.

سیاست فشار و تحریم آمریکا شانسی برای موفقیت ندارد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در مصاحبه ای با شبکه یک روسیه سیاست فشار و تحریم های آمریکا علیه کشورش را بی اثر و ناپیروز ارزیابی کرد.

به نوشته خبرگزاری تاس، لاوروف در این خصوص گفت: سیاستی که ما شاهد اشکال مختلف آن هستیم هیچ شانسی برای پیروزیت ندارند و این مسئله جدیدی نیست.

وی در ادامه با اشاره به سیاست های جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا افزود: جو بایدن روی کار آمد و آغاز به استفاده از تحریم ها علیه روسیه کرد، لفاظی ها را شدید تر کرد و به طور کلی در همه جبهه ها فشار اعمال کرد. این کار ها سالهاست که ادامه داشته اند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت که تحریم های آمریکا علیه روسیه حتی قبلتر از باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق آمریکا هم وجود داشته است.

لارورف دقایقی پیش همچنین با تأکید بر رسیدن روابط روسیه و آمریکا به پایین ترین سطح گفت: چیز هایی که در مصاحبه [جو]بایدن رئیس جمهور آمریکا با شبکه اِی بی سی شنیدیم لفاظی هایی بی سابقه و شوکه کننده بود.

وزیر امور خارجه روسیه افزود، روابط روسیه و آمریکا از زمان روسای جمهور پیشین این کشور نیز رو به تیرگی گراییده بود.

لاوروف گفت: گاهی حدس هایی درباره اتحاد نظامی روسیه و چین صورت می گیرد. اولاً، یکی از مهم ترین سند های [مشترک]ما تأکید دارد که اتحادمان جنبه نظامی نداشته و چنین هدفی را دنبال نمی کند.

او با اشاره به اینکه روسیه و چین به اتحادی نظامی مشابه ناتو نیازی ندارد، چنین اتحادی را برای دوره جنگ سرد مناسب دانست.

تنش های اخیر میان مسکو و واشنگتن پس از آن آغاز شد که بایدن در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز، رئیس جمهور روسیه را قاتل خطاب کرد و با اتهام زنی به وی در خصوص مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا تأکید کرد که اگر چنین چیزی ثابت شود، پوتین باید تاوان سنگینی بدهد.

بایدن پیشتر همچنین در مصاحبه تفصیلی با شبکه ای بی سی نیوز با اتهام زنی علیه رئیس جمهور روسیه، گفته بود پوتین برای مداخله در انتخابات آمریکا تاوان خواهد داد.

ادعا های جو بایدن بعد از انتشار گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا مطرح شد. در آن گزارش ادعا شده روسیه از طریق نائبانش یک عملیات پیروز را برای نفوذ به حلقه نزدیکان دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا هدایت کرده است.

تنش ها در روابط روسیه و آمریکا از سال ها پیش به دلیل چند پرونده از جمله تحولات اوکراین و ادعا های دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شدت گرفته و واشنگتن چندین دور تحریم علیه مسکو وضع کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1549

به "سیاست فشار و تحریم آمریکا شانسی برای موفقیت ندارد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست فشار و تحریم آمریکا شانسی برای موفقیت ندارد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید