قرارداد اجاره مسکن بر اساس مصوبه ستاد کرونا تنظیم می گردد

به گزارش تا بینهایت، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به مصوبه ستاد کرونا مبنی بر معین شدن میزان افزایش اجاره بها در تهران و دیگر شهرها گفت: مشاوران املاک در سراسر کشور برای هرگونه تمدید قرارداد و تنظیم قراردادهای جدید برای اجاره مسکن باید بر اساس مصوبه ستاد کرونا اقدام نمایند.

قرارداد اجاره مسکن بر اساس مصوبه ستاد کرونا تنظیم می گردد

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرگزاری تا بینهایت از صداوسیما، حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به مصوبه ستاد کرونا مبنی بر تعیین شدن میزان افزایش اجاره بها در تهران و دیگر شهرها گفت: مشاوران املاک در سراسر کشور برای هرگونه تمدید قرارداد و تنظیم قراردادهای جدید برای اجاره مسکن باید بر اساس مصوبه ستاد کرونا اقدام نمایند.

وی ادامه داد: این مصوبه ستاد کرونا یاری می نماید که جلوی افزایش نامتعارف اجاره بها گرفته گردد.

حسام عقبایی اضافه نمود: قاعدتاً ممکن است بعضی موجرین همکاری لازم را نداشته باشند که مشاوران املاک موظفند بر اساس مصوبه کرونا که در حکم قانون است عمل نمایند.

عقبایی تأکید کرد: از فردا نهم تیرماه این مصوبه لازم الاجراست و همه مشاوران املاک و موجرین نسبت به اجرایی شدن این مصوبه ملزم هستند.

وی سرانجام اجرایی بودن این مصوبه را اعلام شرایط سفید از سوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به جلسه ای که با وزیر مسکن و شهرسازی درباره ارائه تسهیلات با مستأجران داشته گفت: قرار بود بسته های حمایتی برای مستأجران امروز رونمایی گردد که امیدواریم در روزهای آینده این اتفاق بیافتد.

آقای عقبایی اضافه نمود: ساخت مسکن استیجاری می تواند درصد بسیاری از مسائل مستاجرین را حل کن که امیدواریم با حمایت دولت در امسال به شبکه وارد گردد و در درازمدت هم فراوری مسکن استیجاری هم جزو اقدامات بعد از دوران کرونا باشد تا بازار رقابتی در این حوزه داشته باشیم.

وی اضافه نمود: مردم می توانند هرگونه تخطی از قانون در زمینه مسکن را با مشاوران املاک استان ها در سراسر کشور و در تهران با شماره 3774 در میان بگذارند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اجاره دادن پشت بام ها گفت: در فضای مجازی افراد مغرض اخبار و شایعاتی مبنی بر اجاره پشت بام ها مطرح می نمایند که خوشبختانه اجاره نشینی ما هنوز به این وضع نرسیده است.

عقبایی اضافه نمود: خودم به منطقه 22 مراجعه و موضوع را پیگیری کردم و خبری از بحث کانکس و چادر زدن در پشت بام ها ندیدم.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک به دریافت کد رهگیری برای اجاره و خرید از مشاوران املاک تأکید کرد و گفت: بعضی ها با من تماس می گیرند و می گویند مشاور املاک مطرح نموده که قرارداد با کد رهگیری یا بدون کد رهگیری برایتان اخذ کنیم.

عقبایی اضافه نمود: همه مشاوران املاک مکلف هستند که قراردادهای خود را با کد رهگیری بنویسند همچنین مردم بدانند که وقتی کد رهگیری داشته باشند نه تنها ضمانت قراردادشان است بلکه از مسائل بعدی جلوگیری می نماید و اگر زمانی تسهیلاتی به مستاجرین داده گردد با توجه به کد رهگیری می توانند از آن برخوردار شوند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 997

به "قرارداد اجاره مسکن بر اساس مصوبه ستاد کرونا تنظیم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد اجاره مسکن بر اساس مصوبه ستاد کرونا تنظیم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید