لباس عزاداری در تایلند کمیاب شد

به گزارش تا بینهایت، بعد از مرگ پادشاه تایلند این کشور با کمبود لباس سیاه برا عزاداری روبرو شده است.

لباس عزاداری در تایلند کمیاب شد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، مقامات تایلند نسبت به بالا بردن قیمت لباس سیاه که بعد از مرگ پادشاه این کشور کمیاب شده است هشدار دادند.

بر اساس گزارش آبزرور، وزارت بازرگانی تایلند در جلسه ای با مقامات بازرگانی این کشور از آنان خواست نسبت به تامین پایدار لباس عزاداری برای مردم این کشور اطمینان حاصل نمایند.

این در حالی است که مقامات این کشور نسبت به هرگونه کوشش برای افزایش قیمت لباس عزاداری توسط تجار تایلندی هشدار دادند.

پیکر بومی بول آدولیادج(Bhumibol Adulyadej) آخرین پادشاه تایلند که در یکی از بیمارستان های شهر بانکوک در گذشته بود با همراهی 10 هزار نفر از مردم این کشور طی مراسمی تشییع شد و مورد احترام نهاده شد. 67 میلیون نفر در سوگ مرگ وی نشستند.

مقامات تایلند به مدت یک سال عزای عمومی در این کشور اعلام کردند.

بومی بول آدولیادج در سن 88 سالگی درگذشت. وی برای درمان در بیمارستان به سر می برد و پیشتر کاخ پادشاهی تایلند در بیانیه ای اعلام نموده بود، پادشاه 88 ساله این کشور پس از درمان دیالیزی در شرایط بی ثبات و ناپایداری به سر می برد.

پادشاه تایلند در سال گذشته میلادی در بیمارستان سریراج بانکوک به دلیل بیماری های مختلف تحت درمان نهاده شده و آخرین بار در 11 ژانویه امسال میلادی که چند ساعت را در کاخ خود سپری کرد، در ملأعام دیده شده بود.

این پادشاه 88 ساله هیچ نقش رسمی در سپهر سیاست تایلند نداشت و تنها به عنوان عامل اتحاد در زمان بحران ها و دودستگی ها در این کشور شناخته می شد.

بومی بول طولانی ترین دوره پادشاهی در دنیا را تجربه کرد؛ او از سال 1932 تاکنون سِمت پادشاهی را به عهده داشت و 19 مورد کودتا در تایلند را تجربه کرد که 12 مورد از آن ها با موفقیت همراه بود. آخرین کودتا در سال 2014 و توسط فرمانده اسبق ارتش تایلند پرایو چان اوچا صورت گرفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 523

به "لباس عزاداری در تایلند کمیاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس عزاداری در تایلند کمیاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید