لغو پرواز ها در صورت مشاهده گرانی بلیط ، مبالغ اضافی به مسافران بازگردانده می گردد

به گزارش تا بینهایت، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در صورتی که تخلف گرانی بلیط از سوی شرکت های هواپیمایی تکرار گردد، سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به لغو پرواز شرکت های مذکور اقدام خواهد نمود.

لغو پرواز ها در صورت مشاهده گرانی بلیط ، مبالغ اضافی به مسافران بازگردانده می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با حضور تلفنی در پخش زنده شبکه خبر سیما اظهار کرد: در آبان ماه سال گذشته شرکت های هواپیمایی به سازمان هواپیمایی کشوری درخواست افزایش نرخ بلیط های هواپیما را دادند که نهایتا این سازمان با افزایش 10 درصدی نرخ ها موافقت کرد.

وی اضافه نمود: پس از آن مصوبه افزایش قیمت تا به امروز، هیچ افزایش قیمتی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی ابلاغ نشده است و شرکت ها باید بر اساس همان مصوبه سال گذشته اقدام به فروش بلیط نمایند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: اما متاسفانه بعضی از این شرکت ها بدون هماهنگی و دریافت ابلاغیه تازه اقدام به افزایش تا 30 درصدی نرخ بلیط های هواپیما کردند و با قیمت های تازه و خارج از نرخنامه بلیط های خود را فروختند.

ذیبخش ادامه داد: مسلما این اقدام سریعا مورد برخورد سازمان هواپیمایی کشوری نهاده شد و این اقدام از نظر سازمان و تعزیرات حکومتی به اسم جرم شناخته شد.

وی توضیح داد: بعلاوه این ابلاغیه هم از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مطرح شد که هر شرکتی که خواهان افزایش قیمت بلیط هواپیما است ابتدا باید این درخواست را به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کند که در صورت موافقت سازمان، اجازه افزایش قیمت ها داده می گردد و هیچ راه دیگری وجود ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ابراز کرد: با دستور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به سازمان هواپیمایی کشوری و این سازمان به تمام شرکت های هواپیمایی، قرار بر این شد که در ابتدا این شرکت ها مبالغ را به مصوبه های اخیر خود بازگردانند و تمام مبالغی که در این مدت از مسافران اضافه اخذ شده است را به آنها بازگردانند.

ذیبخش بیان کرد: تمام شکایت های مردمی هم که به سازمان هواپیمایی کشوری شده بود، به مراکز قضایی به ویژه سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد تا این مراجع با شرکت های متخلف برخورد نمایند.

وی اسم کرد: فهرست اقتصادی تمام شرکت های متخلف را در دست داریم که مبالغ اضافه دقیقا به حساب های شهروندان باز گردانده گردد و در این زمینه هم تعزیرات حکومتی نهایت همکاری را با سازمان هواپیمایی کشوری دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: در صورتی که این نوع تخلف از سوی شرکت های هواپیمایی تکرار گردد، سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به لغو پرواز شرکت های مذکور اقدام خواهد نمود.

ذیبخش اعلام کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشوری و انتخاب گزینه شکایات مردمی نسبت به هرگونه تخلفی که بر آنها صورت گرفته اقدام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1695

به "لغو پرواز ها در صورت مشاهده گرانی بلیط ، مبالغ اضافی به مسافران بازگردانده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پرواز ها در صورت مشاهده گرانی بلیط ، مبالغ اضافی به مسافران بازگردانده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید