ماینرهای ساختمان شرکت بورس برای کیست؟

به گزارش تا بینهایت، به گزارش خبرنگاران، در رابطه با کشف ماینرها در زیرزمین شرکت بورس اظهارات ضد و نقیضی وجود دارد. از تکذیب های علی صحرایی گرفته تا تایید مصطفی بهشتی سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس.

ماینرهای ساختمان شرکت بورس برای کیست؟

بهشتی سرشت در رابطه با ماینرهای کشف شده به ایسنا گفته است: دستگاه ها شخصی نبودند اما شرکت بورس تهران باید جوابگو باشد چون چنین فعالیتی خارج از چارچوب این شرکت است و سهامداران این شرکت باید مطالبه گری نمایند.

آیا شخصی نبودن این ماینرها به منعنای آن است که این دستگاه ها متعلق به نهاد یا دستگاه خاصی است؟ هنوز در این مورد واکنشی از سوی مقامات مطرح نشده و حتی این شرکت کل موضوع را تکذیب نموده است.

واکنش سازمان بورس

سازمان بورس یک موسسه عمومی غیردولتی است و یکی از وظایف این سازمان حمایت از حقوق سهامداران به تعداد می رود. سهام شرکت بورس هم در بازار سرمایه عرضه شده و سهامدار دارد و برای همین موضوع سازمان بورس موظف است تا به ماجرای ماینرهای کشف شده در زیرزمین سازمان بورس رسیدگی کند.

بعد از اظهارات معاون اجرایی سازمان بورس خبرنگاران موضوع را از روابط عمومی این سازمان پیگیری کرد اما روابط عمومی در رابطه با موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: این اتفاق در شرکت بورس افتاده و باید موضوع را از این شرکت پیگیری کنید.

روابط عمومی سازمان بورس در پاسخ به این سئوال که آیا اظهارات مصطفی بهشتی سرشت را تایید می نماید، گفت: تایید یا عدم تایید اظهارات ایشان در حیطه کاری من نیست.

واکنش شرکت بورس

روابط عمومی شرکت بورس در پاسخ به پیگیری های خبرنگاران در رابطه با کشف ماینرها گفته است: علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس این خبر را تکذیب نموده و گفت ماینری پیدا نشده و هر کس این خبر را مطرح نموده اشتباه نموده است.

سازمان و شرکت بورس هیچ کدام جواب جامعی در رابطه با کشف ماینرها به خبرنگاران ندادند و شرکت و سازمان بورس موضوع را به یکدیگر حواله کردند.

سازمان بورس با وجود تایید کشف ماینرها به وسیله معاون اجرایی این سازمان در بیانیه ای کشف ماینرها را قویا تکذیب نموده است.

سازمان بورس در بخشی از این بیانیه نوشت:

شرکت بورس تهران اعلام می دارد از ابتدای سال 1399، با توجه به نگرانی ها از کوچ نقدینگی به سمت رمزارزها و ایجاد بحران خروج نقدینگی در بازار سرمایه، این موضوع به اسم پروژه ای تحقیقاتی، پس از آنالیز در کمیته های فرعی هیات مدیره و اخذ تایید هیات مدیره بورس تهران (به اسم نمایندگان سهامداران) که جلسات آن با حضور ناظر سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل شد و کسب موافقت اصولی وزارت صمت، مطرح و اجراى طرح محدود R&D استخراج رمزارز و محاسبه عینی نرخ ROI آنها به وسیله شرکت بورس اوراق بهادار صورت پذیرفت و گزارش معاملات آینده این فعالیت بر فرایند اصلی بازار سرمایه کشور نهایی شد. این فعالیت تحقیقاتی و آزمایشی پس از مدت کوتاهی متوقف شد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 1814

به "ماینرهای ساختمان شرکت بورس برای کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماینرهای ساختمان شرکت بورس برای کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید