محدودیت ارائه الکترونیکی 10 درصد از دروس دانشگاه برداشته شد، روش جایگزین جلسه دفاع

به گزارش تا بینهایت، با ابلاغ وزارت علوم، به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اجازه داده شد نسبت متناسبی از کلاس های خود در تمامی دروس و تمامی مقاطع تحصیلی را به صورت الکترونیکی برگزار نمایند.

محدودیت ارائه الکترونیکی 10 درصد از دروس دانشگاه برداشته شد، روش جایگزین جلسه دفاع

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تا بینهایت، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم در نامه ای به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، چگونگی برگزاری کلاس ها و امور دانش آموختگی دانشجویان در شرایط کنونی کشور (متأثر از شیوع بیماری کووید -19) را تشریح کرد.

در متن این نامه آمده است:

نخست- بر اساس مقررات موجود، دانشگاه ها می توانند تا حداکثر 10 درصد بعضی دروس از برنامه مصوب درسی دوره های کاردانی و کارشناسی را به صورت الکترونیکی ارائه دهند. اکنون با توجه به شرایط پیش آمده، در نیمسال تحصیلی جاری (دوم 1399-1398) به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اجازه داده می گردد که بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و با در نظر دریافت موارد زیر، نسبت متناسبی از کلاس های خود در کلیه دروس و تمامی مقاطع تحصیلی را در قالب برنامه مصوب به صورت الکترونیکی برگزار نمایند:

1) دارا بودن زیرساخت های مناسب فناوری ارتباطات و اطلاعات در دانشگاه به نحوی که تضمین داده گردد هیچ دانشجویی، به علتی خارج از اراده خود (به سبب نقص یا کاستی در فاوای دانشگاه یا عملکرد عضو هیئت علمی)، از شرکت در آموزش محروم نخواهد ماند.

2) اقتضائات منطقه ای و محلی که ضرورت برگزاری نسبت هر چه عظیم تری از کلاس ها به روش غیرحضوری در شرایط کنونی را ایجاب می نماید.

دبیران مناطق آموزشی کشور می توانند با هدف یکپارچگی تصمیمات و اقدامات و به منظور هم افزایی امکانات و استعدادهای منطقه در آموزش الکترونیکی، با مشورت و همکاری دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی تحت پوشش، به وسیله برگزاری نشست های الکترونیکی اقدام نمایند.

دبیران ضروری است تا در سرانجام فروردین ماه 1399 گزارشی از عملکرد دانشگاه های منطقه در استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات در پیشبرد هدف های آموزشی ضمن حفظ کیفیت مورد انتظار، همراه با تحلیل نقاط قوت و ضعف ارائه دهند.

دوم- در خصوص آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پیش از بروز شرایط فعلی به تأیید استاد راهنما آمادگی دفاع داشته اند، اما به دلیل حفظ بهداشت و سلامت عمومی، جلسه دفاع آنها برگزار نشده است، با عنایت به اهمیت و حساسیت تاریخ دانش آموختگی باید در اسرع وقت، به روش الکترونیکی، حضوری یا نیمه حضوری با مراعات همه شروط و ضوابط برگزاری جلسه دفاع، تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اقدام گردد.

سایر موارد مرتبط با آموزش دانشجویان؛ برگزاری کلاس های دروس نظری و عملی؛ جلسات دفاع سرانجام نامه و رساله؛ و تکمیل فرایند دانش آموختگی متقاضیان در نیمسال جاری، بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ta8.ir شناسه مطلب: 846

به "محدودیت ارائه الکترونیکی 10 درصد از دروس دانشگاه برداشته شد، روش جایگزین جلسه دفاع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت ارائه الکترونیکی 10 درصد از دروس دانشگاه برداشته شد، روش جایگزین جلسه دفاع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید